auto do práce a rodinu

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 16. 9. 2018 12:22


dobré dobré, možná i něco většího, jsem si taky zvykl jezdit dodávkou, že kočár ani neskládám jen ho tam strčim a jedu :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 16. 9. 2018 12:22

aikoN píše:Já osobně si taky myslím, že pro dvě děti je kompaktní kombík celkem rozumná volba, nicméně, taky je potřeba zmínit, že většina těch krámů, které žena a děti "nutně" potřebují, nutné nejsou. A je úplně jedno, jak je auto velké - prostě vždycky ho nacpou po okraj krámy, což vyvolá dojem, že další auto je potřeba opět o něco větší.

Tudíž bych tomuhle trendu zbytečně nepodléhal. Rozumně velké auto = rozumný objem převážených krámů.

Je to opravdu zajímavý jev - ať už se jede v třídveřové C4, C4 picasso nebo kombíkovém Mondeu (jedno děcko) - vždy jsou auta totálně plná "nutných" věcí, ale světe div se, ani v případě té C4 nakonec nic nutného nechybělo. Prostě větší auto obvykle znamená pouze větší rozežranost.


Souhlasím, relativizovat se dá všechno. Vybral by sis pro ctyrclennou rodinu hb nebo kombi?
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 16. 9. 2018 12:23

Tak nemel, ze nebylo co vozit :)
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Olsztyn 16. 9. 2018 12:26

Ta kedyna je vyvonena
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2018 12:42

Já bych si pro čtyřčlenou rodinu vybral sedan. I když je kufr kratší a sedadla nejdou sklopit, protože tam jsou baterky, pořád to ma dostatečně prostoru pro vše plus hezky vypadá.

970: Jak dopadl ten malej Lexus?
anonymni

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 9. 2018 12:45

Olsztyn píše:Ta kedyna je vyvonena

Jo,pěkná .Dneska je takovej výběr,až oči přechází,já když měl děti malé,tak jsme jezdili Fiatkou 127 a no problém :-))

-- 16. 9. 2018 13:47 --

tos_ píše:Já bych si pro čtyřčlenou rodinu vybral sedan. I když je kufr kratší a sedadla nejdou sklopit, protože tam jsou baterky, pořád to ma dostatečně prostoru pro vše plus hezky vypadá.

970: Jak dopadl ten malej Lexus?

Přeplatili ho, kuwy :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 16. 9. 2018 12:47

Do sedanu cpat velke veci, které se s detmi vozi, muze byt docela peklo... jak uz tu nekdo psal, rozdíl v delce mezi kombi a hb/sedan je prekvapive maly. U toho kombi se lepe i odhaduje zadek auta...
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 9. 2018 12:54

Tak záleží jak který sedan, já mám třeba v sedanu větší kufr než má jedničková oktávka v kombíku.
970ka píše:
tos_ píše:Jak dopadl ten malej Lexus?

Přeplatili ho, kuwy :-)

Škoda, za tu cenu, cos ho chtěl dát, by se dlouho neohřál.
anonymni

Odeslat příspěvekod speleo 16. 9. 2018 15:05

siksik píše:Díky za rady. Do kombíku v Meganu nebo Focusu nepůjdu - jsou to na mě příliš velká auta, stejně tak doporučovaná Mazda 5. Kouknu se tedy co bude k dispozici s tím, že výběr tedy rozšířím o ceed, i30, auris a 307.


SI klidně kup Focuse/Megana v hatchbacku, nemesíš zrovna kombajna jestli nechceš. Ale zas tak velký auta i v kombíku to nejsou, stále je to nižší střední. Já bych čtyřčlennou rodinu do ničeho menšího/kratšího necpal.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 16. 9. 2018 16:07

Olsztyn píše:
aikoN píše:Já osobně si taky myslím, že pro dvě děti je kompaktní kombík celkem rozumná volba, nicméně, taky je potřeba zmínit, že většina těch krámů, které žena a děti "nutně" potřebují, nutné nejsou. A je úplně jedno, jak je auto velké - prostě vždycky ho nacpou po okraj krámy, což vyvolá dojem, že další auto je potřeba opět o něco větší.

Tudíž bych tomuhle trendu zbytečně nepodléhal. Rozumně velké auto = rozumný objem převážených krámů.

Je to opravdu zajímavý jev - ať už se jede v třídveřové C4, C4 picasso nebo kombíkovém Mondeu (jedno děcko) - vždy jsou auta totálně plná "nutných" věcí, ale světe div se, ani v případě té C4 nakonec nic nutného nechybělo. Prostě větší auto obvykle znamená pouze větší rozežranost.


Souhlasím, relativizovat se dá všechno. Vybral by sis pro ctyrclennou rodinu hb nebo kombi?


Vybral bych si kombi - sám píšu, že je to rozumné. Případně nějaký liftback. Ale do ničeho většího bych jít nechtěl. Když vidím, jak rodiny jezdí třeba v Multivanu, Berlingu a v podobných dodávkoidních povozech, říkám si, proč s sebou furt potřebují vozit celý byt.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siksik 16. 9. 2018 19:09

Vysvětlím, proč nechci velký kombík:
Auto bude hlavně na cestu do práce a z práce (80%). Jezdím sám, pokud vyjdou směny, tak vezmu kolegyni.
S rodinkou na výlet znamená jednou do měsíce zajet na nákup do supermarketu. Tady jsme se naučili nekupovat objemné věci (WC papír, mlíka v akci, plínky,…). Ty nám zavezou až k prahu domu, za drobný peníz a nebere nám to prostor v autě.
Prvorozená má 8 let = dětské oblečení a nic víc.
„K moři“ autem určitě ne – od doby, kdy mojí rodiče LÍTAJÍ do Říma, na Malorku a po celé Evropě levněji, než mi vyjde moje cesta autem k nim (cca 200 km), tak autem rozhodně na dovolenou nepojedu.
Občas (cca čtvrtročně) zajedeme k rodičům. Tady jsem si to odbyl už s dcerkou, kdy po několika skoro rozvodech při balení na cestu manželka pochopila, že opravdu na týden nepotřebujeme 4 balení plínek, 2 balení utěrek na zadek a skoro všechen šatník. Že rodiče mají elektriku, vodu a pračku se sušičkou a dokonce Tesco v obci otevřené přes víkend! Jelikož jsme už jeli s mrňousem Feldou k rodičům, tak vím, že do kurfu kočárek (máme malý skládací) a jedná velká cestovka pro všechny.
Takže velké kombíky (Megan, Focus) nechci, ale zase bych nechtěl krátkou Fabku, nebo Clio, tam bych už raději bral kombi.
siksik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 16. 9. 2018 19:25

siksik píše:Takže velké kombíky (Megan, Focus) nechci, ale zase bych nechtěl krátkou Fabku, nebo Clio, tam bych už raději bral kombi.

:hm
Takze zbyde fabka kombi a clio grandtour.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eetb 16. 9. 2018 19:38

Kup eSUVecko. Kdo nema SUV, jako by nebyl.
eetb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 9. 2018 23:54

aikoN oba příspěvky 100% souhlas
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olsztyn 17. 9. 2018 00:24

Siksik: aha, ja si pod slovem vylet predstavoval neco jineho
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků