Renault Megane III - ano nebo ne?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 14. 2. 2018 20:11

Mello byl na ukrajine :pozor
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondras3 14. 2. 2018 22:04

Doporučuju hledat 1.4TCe - spotřeba bude na stejné úrovni jako u té mrtvé 1.6 a navíc to pojede nesrovnatelně lépe.
Spolehlivost je až na přesuvník u 1.6 super, jízdní vlastnosti OK, nekrade se to (ve Finsku to asi stejně nebude problém), sousedi nezáviděj a na rozdíl od spousty konkurentů Mégane nezrezne snad ani potopený v moři.
GT220 po úpravě na GT275 anebo jinej chip je navíc docela prima sleeper.
Ondras3
Nováček

Odeslat příspěvekod izzak 15. 2. 2018 08:16

Díky. Bohužel 1.4 se prodávají až nad 8k, a tolik za to auto prostě nedám.
Myslim, že ta 1.6 mi bude stačit. Stejně to auto chci mít tak rok max a pak to zas vyměnit za něco jiného.
Navíc, tady ve Finsku se jezdí trochu jinak než v ČR (bohužel, bohudík?) - na okreskách je většinou limit 80 (výjimečně 100) a na každém rohu jsou automatické radary. A pokuty počítané podle příjmu. Dálnice téměř nejezdím, ale tam je stejně zas limit jen 120 (v létě, teď v zimě jen 100). Výsledek toho všeho je, že rychlý auto tady prostě není potřeba (možná spíš na škodu :D)
izzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 15. 2. 2018 08:22

tož ať dobře pořídíš, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2018 08:56

Všechna ta omezení, nařízení, limity, regulace a jejich vymáhání začínají lidi ubíjet. Přitom se nedá říct, že by to mělo nějaký pozitivní dopad, spíše naopak.

Kromě Meganu jsi o jiné alternativě neuvažoval? Nechci tady rozjíždět nekonečnou diskusi, ale jistě existuje zajímavá konkurence.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 15. 2. 2018 09:32

Abych nekazil reputaci Garáže, napíšu něco od věci.

Prosím tě, když bydlíš ve Finsku, jak často jezdíš do ČR a jezdíš pozemní cestou? Mlhavě se rýsuje, že budeme muset něco přepravit do Finska, tak se zatím jen tak poptávám.

Díval jsem se, že se ve Finsku nabízejí ke koupi starší Saaby (96 a mladší). Některé se tam i vyráběly. I mnohé starší vypadají, že jsou na značkách. Jsou tam opravdu běžně k vidění v provozu?

Saab 96:
Obrázek
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 15. 2. 2018 10:17

retro :love:
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod izzak 15. 2. 2018 10:21

puk123:
Do ČR jednou za pár měsíců, ale vždy letadlem. 2 hodiny letadlem vs 2 dny autem. Pokud člověk opravdu nepotřebuje něco převézt, tak si nedovedu přeststavit, kdy se to vyplatí.
Co se Saabů týče, tak k vidění tu jsou víc než u nás, ale jen ty modernější (tak MY 1990+). Z těch opravdu starých (co je na fotce např.) jsem tu zatím žádný jezdit neviděl.

tombas:
Nj, ale co s tím. Navíc spousta Finů je tím už docela hezky zpracovaná. Např. moje přítelkyně, když jsem ji poprvé vezl z Prahy po dálnici do Brna, tak byla podělaná až za ušima když jsem jel 145 tacho. No ale to je na jinou diskusi.

Co se alternativ k Meganu týče: s přihlédnutím k požadavkům, které jsem napsal v prvním příspěvku, jsou tady alternativy následující:
- Škodovky/VW/Seaty s 1.2 a 1.4 TSI (nechci, je to ta generace s přeskakujícími řetězy, navíc většinou nic moc výbava)
- Kia Ceed/Hyundai i30 kolem roku 2009-2010 (hrozně moc se mi nelíbí vzhledově - vč. interiéru, nevím jestli bych to překousl)
- Veeeelmi vzácně nějaký Focus II, ale jsou to ty nejlevnější kusy, takže kdoví co to je zač
Kolem a kolem nic moc no.
izzak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2018 10:35

Myslel jsem spíše něco jako Volvo V50, Opel Astra, možná i ten Saab.
Ale to je fuk, Megane není špatný a pokud to máš jen na rok, tak to odjezdí v podstatě cokoliv.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 15. 2. 2018 10:47

puk123 píše:Abych nekazil reputaci Garáže, napíšu něco od věci.

Prosím tě, když bydlíš ve Finsku, jak často jezdíš do ČR a jezdíš pozemní cestou? Mlhavě se rýsuje, že budeme muset něco přepravit do Finska, tak se zatím jen tak poptávám.



Kdyz tak dej vedet ohledne te dopravy
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2018 11:54

K86 píše:
puk123 píše:Abych nekazil reputaci Garáže, napíšu něco od věci.

Prosím tě, když bydlíš ve Finsku, jak často jezdíš do ČR a jezdíš pozemní cestou? Mlhavě se rýsuje, že budeme muset něco přepravit do Finska, tak se zatím jen tak poptávám.



Kdyz tak dej vedet ohledne te dopravy

3 sošky, každá asi tak 3 kila, nic velkého ani těžkého :nenapadne
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 15. 2. 2018 11:56

Tipuju spis 3 Kila mouckovyho cukru ;)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 15. 2. 2018 12:03

Ok, polsu ti s tim nejakou blondynu, sice jsme nedavno meli mensi fali v Pakosi, ale bloncek mam jeste dost
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 15. 2. 2018 12:09

:D
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků