Díky ekoteroristům se nenanabíjí aku v autech

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz


Odeslat příspěvekod Tarwas 11. 2. 2018 14:36

To dělá každé auto se start-stopem...
Tarwas
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepa-z-Depa 11. 2. 2018 14:52

Pece nemuze baterie dobijet jen pri brzdeni motorem. To je prece malo.
Ja nebrzdim motorem pri kazdem zpomaleni. Ono ten brzdny ucinek oturbenych tri-valcu neni nic moc.
Jen kdyz je dlouhy kopec nepo zpomaluju z vysoke rychlosti. Ale ve meste urcite motorem nebrzdim, nez bych podradil a dobrzdil to budu za krizovatkou.
Asi nejlepsi bude tu baterku co pul roku nabit na nabijecce.
Pepa-z-Depa
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 11. 2. 2018 14:58

No ne, tak já tu logiky výrobců chápu. Je zbytečné aby to dobíjelo když to není třeba. Takže si o hlídá samozřejmě jak je akumulátor vybitý a pokud je pod uroven tak to pak dobíjí normálně, pokud je nabitý tak se nabíjí jen když je energie nazbyt, rekuperací.

V reálu to zase tolik neplechy nedělá.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 11. 2. 2018 16:34

No a jakou úlohu v tom hrají ti ekoteroristi?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 2. 2018 16:40

Ti si při tom honí do kříže.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 2. 2018 16:43

ace2 píše:No ne, tak já tu logiky výrobců chápu. Je zbytečné aby to dobíjelo když to není třeba. Takže si o hlídá samozřejmě jak je akumulátor vybitý a pokud je pod uroven tak to pak dobíjí normálně, pokud je nabitý tak se nabíjí jen když je energie nazbyt, rekuperací.

V reálu to zase tolik neplechy nedělá.

Přesně tak. Nesetkal jsem se s tím, že bych měl problém s baterii a to už mám třetí auto se SSS. Mi přijde, že prostě strašák zničených motorů SSS se nepotvrdil, tak vytáhli jinýho bubáka. To, že u nějakýho jednoho modelu to přehnali a opravdu u něj odchází aku, to na věci v principu nic nemění.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kevil 11. 2. 2018 16:55

Asi tři roky mi trvalo, než jsem přišel na to, proč mi nechce v zimě nastartovat přídavné topení. U Fordů ekoteroristi prosadili tzv. "regenerační nabíjení", kdy se akumulátor nabíjí max. jen na 80%. To způsobuje zvýšenou sulfataci akumulátoru, zkrácení jeho životnosti zvlášť pokud není pořádně nabit v zimním období. Musel jsem dva vyměnit. Po nedávné instalaci třetího akumulátoru a vypnutí "chytrého nabíjení" v řídící jednotce BCM je nyní akumulátor vždy nabit na 100% i po krátké jízdě. Přídavné topení nyní šlape, jako hodinky ;-).
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 2. 2018 16:56

Tovární topení?
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 11. 2. 2018 17:06

Sám jsi ekoterorista. Koupils podle udávané nízké spotřeby a ještě nadáváš. Měl sis koupit Dacii a měl bys čisté svědomí.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Kevil 11. 2. 2018 17:07

kembuaa píše:Tovární topení?

Ano, Webasto z výroby.
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 2. 2018 17:19

Tak je to prostě chyba výrobce, že nedokáží vybalancovat jinak funkční systém u konkrétního modelu.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kevil 11. 2. 2018 17:23

puk123 píše:Sám jsi ekoterorista. Koupils podle udávané nízké spotřeby a ještě nadáváš. Měl sis koupit Dacii a měl bys čisté svědomí.

Spotřeba mě vůbec nazajímá. Původně jsem měl objednán Cadillac CTS-V 6.2L V8 HEMI 640 HP, ale měsíc po objednání přestali kombi vyrábět :-(.
Kevil
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 2. 2018 17:35

čim dál horší :-(
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 11. 2. 2018 18:43

no to je ale hezká hračka CTS-V :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků