Auto kolem 300tis

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2017 14:05

Díky. Mell. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 17. 12. 2017 14:06

Taky mám auto vyrobený v Turecku a nějak se neodvažuji hodnotit podle něj kvalitu tureckého autoprůmyslu navíc napříč značkami.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 17. 12. 2017 14:06

MELLO píše:Díky. Mell. :D

si 1 v oboru :D , Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 12. 2017 15:17

Pozoris píše:Nejvíce se mi líbí ten megan. Na nějaké výbavě mě absolutně nesejde. Jediné co chci, aby to mělo denní svícení nic moc nepožaduji. Je to jen auto, a mě má sloužit primárně na vozeni zadku z/do práce a po městě. Momentálně mám právě Peugeot 308 hb v plné výbavě a gps, parkovací senzory , vyhrivany sedačky a další blbost i opravdu nevyuzivam. Proto ta cena, kterou chci do auta investovat.

Kazdopadne megane sedan montují v turecku a hb ve španělsku, proto se spíše ptám. Je to opravdu takový rozdíl v kvalitě?

Momentálně koukám na stránky renault a mají tam megane hb ve slevě za 290k a vybavove by to stačilo.. spíše mě zajímají názory na tu kvalitu, dilenske zpracování atp..

To já bych tu 308 ještě chvíli ojezdil a našetřil, nebo už je v háji?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2017 16:01

Souhlas.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 12. 2017 17:13

Já v tureckých autech najezdil docela dost , možná i současné Clio je z Turecka :hm nevím možná ne, předchozí Clio nebylo z Turecka ale nemyslím že by to mělo vliv na něco
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2017 17:20

Například turecký med není špatný.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 17. 12. 2017 17:47

Přijde mi, že jsi stejně rozhodnutý, tak trochu nechápu, proč se ptáš. Tady kvalitu turecké renaultí továrny oproti jiným stejně nezjistíš...

Turecké auto je sice hezký pojem, ale bude dost rozdíl, jestli tam ta auta produkují sami Turci, Renault, jiná známá značka nebo nějaký noname číňan... Takže jde spíš o kvalitu daného auta a to je nejvíce dáno jeho konstrukcí a zvolenými díly, což neovlivní, ve které své fabrice to Renault smontoval. Ano, může se lišit kvalita montáže, ale systémově to bude ve všech renaultích fabrikách asi nastaveno stejně. Platí, že zmetek umí vyrobit všude, jde jen o to, že někde s větší a někde s menší pravděpodobností. Jak moc nebo málo zmetků produkují ve fabrice v Turecku oproti jiným fabrikám se asi stejně nikde nedozvíš, Renault to určitě sleduje, ale zveřejňovat to nebude... Takže to stejně nakonec bude jen o štěstí či případné smůle na špatný kus, který zrovna ty koupíš nebo nekoupíš... Podle mě je mnohem důležitější toto (zdroj vybermiauto.cz):

Sedan odvozený od Renaultu Mégane se v minulé generaci jmenoval Fluence. Novinka už se plně hlásí k řadě Mégane. Sice se stejně jako Fluence vyrábí v turecké Burse, ale na rozdíl od předchůdce není Mégane Grandcoupé technicky ošizený a dostal stejné technologie jako pětidveřový Mégane nebo kombík Mégane Grandtour.


Pokud jsi rozhodnutý pro Megane, technika by měla být stejná, takže bych vůbec neřešil, kde to Renault montuje, a koupil ten, který se mi víc líbí...
Markil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XB_1 17. 12. 2017 17:58

V Turecku se myslim vyrabi i nejake Toyoty a ze by se sypaly, o tom nic nevim.
Vzhledem k najezdu 15tkm rocne bych se na nove vykaslal, snad jen pokud by nekdo pred koncem roku dal zajimavou slevu. Jinak bych sel do neceho 2leteho s 50tkm a uz by to nemusel byt holobyt :-)
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2017 18:08

Co třeba dvojkovej Superb v dýzlu?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 17. 12. 2017 18:12

Když ty dvojkoveho supa, tak ja rovnou čtverkoveho megouše
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2017 18:21

Nějaký sráče Renoltí.. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pozoris 17. 12. 2017 18:24

tombas píše:Předpokládám, že místní osazenstvo má s auty vyrobenými v Turecku bohaté osobní zkušenosti, proto připojím jen pro doplnění své skromné zkušenosti ze sedmiletého používání auta vyrobeného v Turecku. Kvalita výborná, spolehlivost skvělá. Tím autem je hyundai accent. Další mé auto je fiat Tipo rovněž z Turecka a platí o něm zatím totéž.
Nenech se ovlivnit bandou místních kecálků a kup si, co se ti líbí, ty v tom budeš jezdit, ne oni. Mégane grandcoupe je v pohodě. Dokonce minulá generace generation byla jako ojetina spolehlivější a hodnocena lépe, než verze vyráběné ve Francii nebo Španělsku.


Díky za smysluplný komentář. Zajímalo by mne Tipo. Jaké s ním máte zkušenosti? Nad ním také uvažuji a zatím má samé plusy. Ovšem zajímá mě, zda na něm máte LED denní svícení. Nikde jsem to nemohl najít.

Ano, já s ze zdejších hrdinů nic nedělám, obrátil jsem se sem kvůli autu.
Pozoris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 17. 12. 2017 18:24

Tak hlavně to LED denní svícení. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 17. 12. 2017 18:31

Hele co te ma tom led sviceni tak fascinuje, kddyz je to jediny pozadavek na vybavu?
majkom
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků