golf vs insignia vs octavia vs bmw 3 gt

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Budhys 4. 9. 2017 12:11

Já ho měl přes 2 roky i s malým dítětem a místo mě nikdy nechybělo :-) Teď již máme 2. mimčo a určo by místo nějak výrazně také nechybělo. :-D
VW Golf Variant MK VII - ME 1.4 TSI
ex BMW E91 330D; ex BMW E46 320D; ex VW Golf Variant MK III - 1.9 Tdi
Budhys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwhit 5. 9. 2017 18:38

no jo, jenze my jsme proste stehovaci!! :-D
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 5. 9. 2017 19:45

Ford Transit a máš po starostech se stěhováním.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod jamaco 5. 9. 2017 20:26

Na hlavní straně je teď test insignie ... To budou asi jedině zkušenosti.. Je to příliš nové.... S dětmi a pokud jste stěhovací a pokud jezdíte častěji tak jedine kombi.. Může mít nízkou nakládací hranu to liftbacky nemivaji.. To není jen kočárek.. Skládací postýlka, odrazedla, kola, tříkolky balík plen podobné krámy.. Nejlepší je když jsou děti dvě, malé má kočár a větší kolo.. Jako jasně jsou to věci které by se daly nechat doma.. Ale to uz je na každém jak to chce.. Pečlivým poskladanim se dá vejít do kdeceho.. Ale pokud bys to měl dělat častěji tak je to opruz.. Jak píšeš je to na par let.. Peněz na to máš dost tak to můžeš pak vyměnit.. Co astra kombi?
Naposledy upravil jamaco dne 5. 9. 2017 20:30, celkově upraveno 1
jamaco
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tomanr 5. 9. 2017 20:28

Presne tak.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Budhys 6. 9. 2017 06:31

Stěhováci a nechci kombi - no nevím - nevím. Píšeš, že do 5ti let chceš měnit - tak to záruka pokryje u nového vozu.
Kup si co se ti nejvíce líbí vs. na co máš finance. Když si koupíš co nechceš, tak pak budeš nas...nej.

Jo a s malým ze začátku toho stěhování zase tak nebude - to poznáte :-)
VW Golf Variant MK VII - ME 1.4 TSI
ex BMW E91 330D; ex BMW E46 320D; ex VW Golf Variant MK III - 1.9 Tdi
Budhys
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 9. 2017 07:35

nikdy jsem se nezamejšlel nad tím, že u liftbacku je vyšší nakládací hrana a tudíž to skládání věcí můe bejt obtížnější, bral jsem to spíš tak, že je to stejně praktický jako combi...

no prvních pár dnů i já pevně věřím, že nikam moc jezdit nebudem! :-)

-- 6. 9. 2017 08:36 --

jamaco píše:Na hlavní straně je teď test insignie ... To budou asi jedině zkušenosti.. Je to příliš nové.... S dětmi a pokud jste stěhovací a pokud jezdíte častěji tak jedine kombi.. Může mít nízkou nakládací hranu to liftbacky nemivaji.. To není jen kočárek.. Skládací postýlka, odrazedla, kola, tříkolky balík plen podobné krámy.. Nejlepší je když jsou děti dvě, malé má kočár a větší kolo.. Jako jasně jsou to věci které by se daly nechat doma.. Ale to uz je na každém jak to chce.. Pečlivým poskladanim se dá vejít do kdeceho.. Ale pokud bys to měl dělat častěji tak je to opruz.. Jak píšeš je to na par let.. Peněz na to máš dost tak to můžeš pak vyměnit.. Co astra kombi?



ta se mi az tak nelibi...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 6. 9. 2017 08:00

Ale tam jde o to, ze Insignii fakt vsude chvalej jak je to pohodlny. Sice ji zatim vsude testovali na tech nevzhlednejch kolech ( balonech), ale i tak se to prej jizdne povedlo. Takze byh o ni premyslel. Pripadne Insognii v kombiku s tim zakladnim 1.5T motorem a v manualu bude za kratkej peniz.
SerifJohn
Inventář

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 9. 2017 08:45

Insignii chválej, mám ji projetou v několika motorizacích. Nejlíp jela (jakoby celkově, nejen z hlediska výkonu) 1.5T silnější verze. Testoval jsem jak automat, tak manual. U manuálu jsou tam (jak už někdo taky popisoval) při plném tahu taková milisekundová zaváhání (nevím teď už přesně otáčky, ale bylo to na zařazenou trojku v rychlosti mezi 70 a 80). Automat tohle nemá a celkově se k autu hodí líp. Mám přímé porovnání s novým passatem a musím říct, že jízdně je Insignia fakt tišší a to v testovacích autech nebyla "utlumovací sada", kterou já bych určitě objednal.

Problémy vidím u Ins. v zásadě 2.
1) je to spotřeba s tímto motorem a automatem, která u mnou testovaného auta, které ani nebylo klasický testovací kus, ale byl to vůz, s kterým jezdil majitel, byla dle PP 10l. Verim, že majitel salonu jezdi divoce a umím si tak představit, že tak o litr klesne. Ani tak ale neni 9l u 1.5T zadna hitparáda, je to na úrovni starých atmosférických 2L. Třeba koncernová 1.4tsi s DSG, která má podobnej projev jídzní, je po zajetí schopná jezdit za 6.5l. Měl jsem testovací kus s 2.000km a dlouhodobý průměr byl 6.9l. Celkově ale musim uznat, že Opel motor je tišší a pod plynem má příjemnější zvuk.

2) pár lidí mě upozorňovalo, že ta 1.5t je předělaná 1.4t, se kterou jsou problémy, takže z hlediska spolehlivosti to asi nebude úplně hitparáda...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 9. 2017 08:50

ono taky záleží, kdo kde jezdí ... třeba ten opel poskakuje jen od semaforu k semaforu a s tsi se jezdily i plynulejší trasy
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 6. 9. 2017 09:30

Blackwhit: na dlouhodobou spotrebu auta nejakeho jineho majitel jezdiciho jinak a v jinem rezimu bych se vubec nedival. Pri testovani sis mel sledovat vlastni spotrebu, prece musis vedet, za kolik bys v danem provozu a trase jel s jinymi vozy. Nafta rozdíly v nohách na pedálu plynu více eliminuje.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 9. 2017 09:34

jj, je mi to jasny. Bohužel jsem měl jen na chvilku, takže jsem byl rád, že jsem vyzkoušel jak to jede. Zatím nebyl prostor vzít to do běžného provozu, jet nějaký delší kus normálně a podívat se na průměr a porovnat.

Nicméně už ve dvou článcích, kde tuto verzi projížděli (zase ale předpokládám čerstvej motor) zhruba 80-100km v kombinace meziměsto / dálnice, tak jeden recenzent napsal 9,6l, druhý psal o spotřebě blížící se 10l...

Tudíž podle mě v reálu to může jít max o litr dolu
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 9. 2017 09:46

o kodiaku psali v testech 10-12 a já jezdím za 8 ... moje žena pod 7
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwhit 6. 9. 2017 09:56

u Kodiaqu ja od znameho vim, ze 7-8l a nekde jsem to, myslim, i cetl...

na druhou stranu to rika, ze u golfu tech 6,5l je realnych
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 9. 2017 10:45

Ale taky to říká něco o těch novinářích :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků