Chorvatsko: Cestování (přejmenováno)

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dev_null 19. 5. 2017 09:26

ja tam vidim PURCHASED ...

ale v principe, ked sa nebude dat kupit ETC, tak zaplatis normalne inym sposobom.
dev_null
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deimos9 19. 5. 2017 09:27

Ak by ste niekto chceli, ja krabicku mam, a kedze sa dalsich 100 rokov do Chorvatska nechystam, kludne necham za cenu kreditu, ktory tam je (Praha). Inak uspora casova to je, ale ze by to bolo nejak zasadne rychlejsie, to asi nie, v case nasej cesty neboli take kolony na mytnici, karta by bola stacila.

ja som kupoval na mytnici niekde pri Varazdine, a bolo to uplne v pohode, tak za 10 minut hotovo a frcali sme
deimos9
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dev_null 19. 5. 2017 09:36

deimos9:
Zaujimal by ma proces nakupu.
Musel si pred mytnicou zaparkovat, vystupit z auta a kupit niekde v budke ?
Alebo sa to da kupit priamo z auta pri okienku, bez vystupenia ?
dev_null
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 19. 5. 2017 09:41

Musíš vystúpit. Na netu je tušim i formulář na vyplnění, kterej si můžeš předvyplnit, dáš jom ho tam, řekneš, jakej kredit na krabičce chceš, zaplatíš a frčíš.
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deimos9 19. 5. 2017 09:54

Presne tak - ja som siel od Madarska, zisiel som z dialnice, za mytnicou som sa otocil, zaparkoval a siel do kancelarie. Baba hovorila po anglicky, nebol problem.
deimos9
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dev_null 19. 5. 2017 10:01

Cize sa to kupuje az za mytnicou ? Ja by som predpokladal, ze sa to kupuje uz pred, aby som to mohol hned pouzit.
dev_null
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 19. 5. 2017 10:08

já byl v Ogulinu na mýtnici, musel jsem projet sice zákazem, ale vešel jsem dovnitř, tam frajer, english uměl tak mi to prodal, zaplatil jsem kartou a valil jsem
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agent0019 19. 5. 2017 10:11

Ja som kupoval na mytnici - vyjazd Varazdin.
na mytnici Goričan som si zobral listok, prišiel som na mytnicu Varaždin (nešiel som platiť; zastavil som pred bránou), kupil som krabičku, nalepil na sklo a na ďaľšej mytnici (kedze som mal listok z Goričanu a aj ETC) som isiel normalne ku okienku, povedal som mu ze mam ETC prvy krat, on to nahodil, stiahol kredit z ETC otvoril mi zavoru a isiel som dalej.
4x4 má tú výhodu, že zapadneš až na najodlahlejších miestach.
Agent0019
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod deimos9 19. 5. 2017 10:20

dev_null píše:Cize sa to kupuje az za mytnicou ? Ja by som predpokladal, ze sa to kupuje uz pred, aby som to mohol hned pouzit.


ked si na dialnici a uz mas listok z inej mytnice, a schadzas na dalsie mytnicu kde krabicky predavaju, mozes bud zaplatit, za zavorou sa otocit, kupit ENC a vratit sa na dialnicu. Alebo zastavit pred zavorou, vybehnut kupit ENC a prejst mytnicu uz s ENC aj ked mas listol, ako pise agent. Pre mna bolo ale bezpecnejsie a jednoduchsie, ten kusok dialnice zaplatit, a potom som sa vratil na dialnicu uz s ENC bez listka
deimos9
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 19. 5. 2017 10:21

ENC je nejen úspora časové, ale i finanční, teď nevím, 21 %. Ale bacha, kdo jede v noci, většinou jsou ty přepážky, kde to prodávají, otevřený až ráno
Naposledy upravil Jouda.II dne 19. 5. 2017 10:26, celkově upraveno 1
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davy 11 19. 5. 2017 10:22

Jelikož budu do chorvatska vjíždět v noci nebo těsně nad ránem, rád bych krabičku měl již předem. Dá se krabička půjčit, co jsem četl, tak je registrovaná (spz, nebo řidič).
OIII RS 230 DSG 169kw
(9,9l)
davy 11
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 19. 5. 2017 10:24

Pouze na řidiče. Takže si ji půjčit můžeš, ale bavha, aby byla kategorie A1, tj. pro osobáky. Jsou taky pro katogorii A2, tj. dodávka, karavany a to pak platíš za mýto víc :)
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 19. 5. 2017 10:25

sleva je 21% + 50% za některé tunely

pokud by ji někdo chtěl nemám problém ji půjčit, pak jen nějak posledních 14 dní v srpnu je zamluvená, jinak je volná (HK)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 19. 5. 2017 10:27

Už jsem to taky našel, 21,74%
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 5. 2017 10:30

davy 11 píše:Jak platíte mítné v Chorvatsku.


Krabyčkou pyčo.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků