Redukce k boxu Thule - Opel Astra Caravan J (2011)

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 5. 2017 10:05

Ahoj,

obrátil se na mě kamarád s tím, že mu nejspíš nepasuje střešní box k autu, a jelikož jsem v hledání věcí docela dobrý, poprosil mě, jestli bych nezjistil, zda existuje nějaká redukce, aniž by musel kupovat novou "rakev" nebo střešní nosič. Jenže nejsem v hledání zas tak dobrý, abych se v tomto orientoval, tak se obracím na tohle fórum. Včera mi k tomu poslal obrázky pro lepší představu a SMSky, kde vysvětluje o co gou, protože jsem v tomhle naprostý laik:

Ta rakev na střechu je cca 12 let stará a to samé budou držáky na kolo. Holt původně to mělo čtvercový tvar a teď to je ovál. Ten náš držák se kupoval 2015 přímo v Opelu. Dik

Včera jsem chtěl ještě nějaký věci upřesnit, moc jsem nerozuměl, co je to černé a bílé:

Černý-součást držáku rakve Thule. Střešni nosič je nový/moderní od Opelu. Astra typ sedí. Nechceme kupovat novou rakev/střešní box, potřebují zjistit, zda existuje adaptér/redukce, cokoliv, čím se ten box připevní na střešní nosič ve tvaru elipsy. Starý typ byl čtvercový.

Poslední SMS ok, jen to bílý je ten elipsovitý střešní držák a to kovové U je držák té staré rakve, který se zespodu zachytí za střešní držák a shora se připevní ke dnu rakve

Takže poradíte vy zkušenější? Dík moc za pomoc.
Přílohy
PART_1493656888277.jpg
PART_1493656941303.jpg
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 5. 2017 10:25

Koupil si moderni příčníky a má staré úchyty, které jsou menší. Takže hurá do Hornbachu koupit závitovou tyč příslušného průměru a někde v dílně (garáži) na svěráku vytvarovat. Nevím jestli toto bude někdo prodávat samostatně automaticky.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 5. 2017 10:33

Dík moc, poldo. Já právě vůbec nevěděl, jak to vygooglit, jak se zeptat, samozřejmě jsem nakoukl i do pár e-shopů se střešníma nosičema, ale nic, co by aspoň vzdáleně řešilo kamarádův problém, jsem nenašel.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 5. 2017 10:41

Osobně bych to raději chytil do T-drážky. Buď přímo něco takového: https://www.stresni-nosice.cz/11518-thu ... GwodYUgOEQ
nebo bych použil starý držák, do jedné díry obyčejný šroub a do druhé šroub pro T-drážku (bude to podstatně levnější).
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 2. 5. 2017 11:52

Záleží čemu bude víc důvěřovat,že ve 150 neuletí.
Jinak ta tyč není dražší jak 100 kc,pokud je kutil domácí,taky bych dal pacičky ale dle dotazu to tak nevypadá a tyč ohýbaná za tepla mi přijde jednodušší k pochopení a funkčnosti.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 5. 2017 12:31

Už vidím nekutila, jak za tepla ohýbá závitou tyč tak, aby šla kolem příčníku a pak se vrátila na rozteč děr. :hm
Právě, že stačí koupit T-šrouby + obyčejné šrouby správných rozměrů a nemusí nic kutit. Téměř jistě se mu bodou hodit i na nosič kol na rozdíl od bastlu z tyče. Proč by to mělo uletět, když to nabízejí oficiálně a používají i u novějších boxů?
Ještě poznámka: Zahlíd jsem, že Thule používá jemnější závit. Bude tedy zřejmě nutné dokoupit i ruční matice s normálním závitem.
puk123
Veterán


Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 5. 2017 13:25

Tohle nebude dostatečnou šířku.
Osobně bych zvolil využití T drážek, je to komfortnější a ozkoušené...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 2. 5. 2017 13:28

Ta šířka je cca 80-90mm, to by mělo na ty hliníkové příčníky stačit.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 5. 2017 13:56

Právě že ne.
Samozřejmě záleží na konkrétním kusu.
Měl sem tyhle příčníky na Bravo a tam by pasovaly jen 100 mm, ale ty nebyly, aspoň sem je nemohl sehnat ani ve Ferroně.

Tak na to upozorňuju. Netvrdím, že to tak musí být, jen má zkušenost je prostě takové. Řešil s sem to nakonec u nosičů na kola přes ty téčka...

Dneska už je to možná jinak.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 2. 5. 2017 14:04

Tak stačí změřit ty příčníky a hned bude jasno, ale to ani ty, ani já nejsme schopni udělat. Takže to jsou jen tipy a autor má aspoň představu, co se dá a co nedá. Konkrétní řešení je na něm.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 5. 2017 14:37

Viděl jsem v dotazu,že jde taky o cenu. Šroub za 70-160kc? Kdyby byl kutil ,si udělá i t šrouby. Za 800 může koupit starý typ příčníků v Bauhausu .
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 2. 5. 2017 14:56

Nemusíš je kupovat za takovou cenu, ale třeba viz.: https://www.auto-doplnky.com/prislusens ... icum-a6690
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 2. 5. 2017 19:17

Kutil...kutil... takových už jsem viděl a jak to dopadlo. Šroub, co drží 50kg a v zátěži (např. při nárazu) až 10x tolik bych na koleně nebastlil, zvlášť, když by měl být aspoň pozinkovaný, aby to nerezlo. Za 25,- to nakonec nestojí ani za tu námahu.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 5. 2017 19:54

Každej si to musí zařídit jak umí,pokud neumí, holt si zaplatí.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků