Detailing - koutek lesticu - rady, tipy.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 21:52

Tentokrat zdroj ebay, proti detailshopu jsem usetril cca 500,- za vosk (ten samej) a za uterky ani nemluve. Ty ma cinan fakt za 1$ smesne
Anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2017 22:06

Seš si jistej, že jsi ušetřil? Číňani ti udělají zaručeně pravou napodobeninu čehokoliv.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 22:08

Vosk jde z japonska, uterky a aplikatory z ciny

-- 31. 3. 2017 23:09 --

https://www.ebay.com/itm/251575834010
Anonymni

Odeslat příspěvekod Nekenieh 31. 3. 2017 22:10

Mám takovej specielní tip. Auto vůbec nemeju. Když se k němu přibližuju, pořád si opakuju¨: "Ne , to není moje". Pak to dálkou odemknu a tvářím se že jsem to nebyl já. No a pak do toho rychle vlezu a těch pár sekund ostudy nějak přežiju. Zevnitř už je to dobrý, u dnešních aut není vidět ani na kapotu.
Ušetřím za mytí, vosky, čas, utěrky, wapky ......a nikdo mi to neukradne, poněvadž i zloděj se toho štítí.
Ukradne to Matymu a hned bude dalších 500 stran výběru. :-D
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Anonymni 31. 3. 2017 22:14

Nestras, takovy auto uz nesezenu :-(

Tak udelal jsem si autem radost, prvne v zivote, bohuzel az temer ve 32 letech :-/ tak si to ted chvili snazim uzit.. ve 40 by me treba uz mozna takovyhle auto nelakalo, musel jsem jeste vyuzit toho, ze srdce zavelelo :)
Anonymni

Odeslat příspěvekod Nekenieh 31. 3. 2017 22:18

To já ze závisti. Nový (teda bazarový) vždycky taky dva roky oblizuju, ale pak se na to .... jak přijdou škrábance, asfalt, kamínky - už to stejně nemá cenu.
Prostě - chápu tě.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod tombas 31. 3. 2017 22:21

Já už právě z toho opečovávacího šílenství vystřízlivěl a chci, aby to vypadalo dobře s co nejmenší námahou, takže ty tekuté přípravky co stačí nastříkat a setřít jsou maximum, co jsem pro auto ochoten udělat.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 31. 3. 2017 22:31

Já byl pro něco v garáži, auto je po měsíci nečinnosti totál zaprášený, jsou tam vidět jen kočičí tlapky jak si z toho udělaly kočky taneční parket, humáč :-) A dvůr rozkopanej, všude suť, prach, bordel, to ještě bude na dlouho.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 31. 3. 2017 23:44

_maty_ píše:Vosk jde z japonska, uterky a aplikatory z ciny


Aby to do Velikonoc dorazilo
kozakm
Nováček

Odeslat příspěvekod dismissing 31. 3. 2017 23:46

Vidím lokaci vosku z ebay Rusko, ne Japonsko.
dismissing
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MV_cz 1. 4. 2017 05:41

Já takovou tu kvalitní mikrovláknovou utěrku z detailshopu mám jen jednu a je fakt super, specialně na okna (ty vlastně nijak speciálně nečistim, jen voda se zbytkem auta a pak vyleštim utěrkou) a čistou práci.K tomu pár obyč mikrovláken ala číňan z KiK (asi za dvacku) na špinavější práci, ale ta značková je kvalitou o parník dál. Teď jsem bral jen tak náhodou v polskym něco-jako-obi u pokladny sadu pěti utěrek za 80 kč v přepočtu. Vypadaj líp než kik, ale taky je vidět že jsou takový tenký.
Kua to abych dneska v noci jel opláchnout s kýblema zas :) Sice teprv ani ne po měsíci, ale pršelo mezi tim a jak auto stálo odstavený kvůli baterce, tak na to ***** ptáci :-(
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 1. 4. 2017 06:15

dismissing píše:Vidím lokaci vosku z ebay Rusko, ne Japonsko.

Cece asi jo, kazdopadne tam pisou manufactor japan..
Anonymni

Odeslat příspěvekod evlo 1. 4. 2017 07:38

tombas píše:Já už právě z toho opečovávacího šílenství vystřízlivěl a chci, aby to vypadalo dobře s co nejmenší námahou, takže ty tekuté přípravky co stačí nastříkat a setřít jsou maximum, co jsem pro auto ochoten udělat.

A. To jsou jaky?
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 1. 4. 2017 08:43

Těch je spousta. Některé se dokonce ani ručně nemusí leštit, třeba CarPro HydrO2, nebo s ručním rozetřením a přeleštěním CarPro Reload.
Patří tam samozřejmě i výše zmíněný EcH2O. Ale je jich samozřejmě spousta od různých výrobců.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dismissing 1. 4. 2017 09:08

Já to znám, je s tím relativně snadná práce, s voskováním nelze srovnat. Nevýhoda je, že z exponovaných míst se to smyje během pár set kilometrů. Typicky zadní dveře, na ty by se to muselo aplikovat s nadsázkou po každé jízdě.
dismissing
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků