Nehoda - měl jsem volat PACHy?

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 14:02

Zdravím zdejší odborníky 8-)
Dnes dopo jsem nedostal přednost. Odbočoval jsem z hlavní doleva a z vedlejší odbočoval také doleva, ale prý neviděl můj blinkr, rozjel se přímo do mě. Nejdřív jsem chtěl, že zavoláme Pachy, ale protože jsme všichni (on, a já se ženou) měli docela na spěch, tak jsme si vyměnili potřebné údaje, že to pak dořešíme.
Auto mám od nova, je to Ceed 2007, tehdy plná výbava bez doplňků, což je aktuálně na Tipcarsu cca kolem 90 lítrů. Tipnete si, jestli budou problémy s cenou opravy?
LP dveře KO, LZ chycené, jebnutý levý práh a levý B sloupek. Myslím, že moc nechybělo a šly ven boční a hlavové bagy, protože to byla slušná pecka, nejel jsem zrovna krokem, nicméně moje chyba to nebyla.
http://marek-1974.rajce.idnes.cz/Auto_-_crash/
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 17. 12. 2016 14:07

A co chceš slyšet?
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 14:13

Chtěl bych slyšet, že ne, že všechno bude v klidu a cena opravy nebude větší, než hodnota auta. Nějaký pátek už jezdím (autem cca 24 let) a něco jsem už najel, ale nikdy nic takového neřešil. Všechny krizovky včetně x nedání přednosti mně jsem vyřešil za druhé, ale teď to nevyšlo no.
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 17. 12. 2016 14:13

imho totalka. ja volam pachy ke kazdymu tukancu, lidi jsou *****

typek mi pred dvema lety sesrotoval starou *****, pojistovna vsechno zaplati, blabla. Volam pachy, kdyz dojeli, tak picovali, ze nevidi nikde skodu nad kilo. Kazdopadne dali mi razitko na protokol, napsali, ze typek je vinik, dali mu flastra a odjeli.
Ja dojel domu, volam na pojistovnu vinika, zda uz je to nahlaseny. Prej ne, tak sem to nahlasil jako poskozeny. Za 14 dni se vracim z dovoleny, volam pojistovnu a prej to jeste nenahlasil a kdyz to neudela, ze na nej nemaj zadny paky, ze mu mam zavolat a domluvit se s nim :-O. Leda pokud bych mel protokol od policie, ze je vinikem nebo razitko na sepsanem euro formulari. Razitko bylo, poslal sem jim to a do tydne byly prachy na ucte.
O typkovi sem uz nikdy neslysel
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 14:20

Dobrá tedy, pracujme s verzí, že viník se nebude cukat.
Vím, že ceny dílů tady těch vehiklů jsou docela drahé. Proto se ptám, jestli budu mít svátky klidu, nebo svátky *****ání.
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 17. 12. 2016 14:38

To jste ani na místě nesepsali ten formulář?
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 12. 2016 14:40

Pro nejhorší máš havarijko?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 14:41

Je místní, tak jsme to nechali na zítřek. Mám jeho duplikát zelené karty a vše nafocené. Zítra se to má vše doplnit (co ještě není) a jednat dál.
Havarijko mám, i když jsem ho už 100x chtěl zrušit.
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 17. 12. 2016 14:45

Bez sepsání / podepsání formuláře bych rozhodně z místa nehody neodjel. Zítra tě může poslat k šípku...to jen, aby ses potom třeba nedivil.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 14:49

Toho rizika jsem si vědomý. Kdyby nebyl místní a kdyby vypadal nevěrohodně, tak bych pachy volal. Počítám s tím, že ocení, že jsem mu ušetřit 4 body a prachy k tomu.
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 17. 12. 2016 14:50

Obávám se, že dost lidí bere každou slušnost jako projevenou slabost a o to hůř jednají. Hodně štěstí.
R18Z4
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek_Km 17. 12. 2016 14:53

Dík. Uvidíme. Hlavně aby to nebyla totálka. :-|
Marek_Km
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pierr3 17. 12. 2016 15:04

Marek_Km píše:Toho rizika jsem si vědomý. Kdyby nebyl místní a kdyby vypadal nevěrohodně, tak bych pachy volal. Počítám s tím, že ocení, že jsem mu ušetřit 4 body a prachy k tomu.

Ne všichni jsou *****. Třeba všechno proběhne hladce.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 17. 12. 2016 15:04

Což nejsem odborník ale vidím to na totalku, protože ne jen dveře ti vzal ale i skelet vypadá zasažen
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 12. 2016 15:07

tak záleží, jestli odhadovaná cena opravy přesáhne 80% ceny vozu... a já se obávám, že ano
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků