Fabia 1.2 HTP - vrčení z motorového prostoru vozidla

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod peta809 28. 7. 2016 04:59

Zdravím, občas se mi během jízdy stává, že z ničeho nic se začne z motorového prostoru vozidla ozývat takové divné vrčení, které po několika desítkách vteřinách opět přestane. Vůbec nevím co by to mohlo být. Autodiagnostika VCDS žádné chyby nehlásí. Jedná se o motor AWY, r. v. 2003. Napadá někoho, co by to mohlo být? Docela mě to znervózňuje, kór když jsem nedávno do repasu motoru investoval cca 20.000 Kč.
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 28. 7. 2016 05:46

Vzteklá kuna ? Je nas-ra-ná, že ji zas někam vezeš.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Dodo677 28. 7. 2016 06:41

nezačne to náhodou když nastartuješ a neskonční když motor vypneš...? na HTP by to sedělo :mrgreen:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 28. 7. 2016 07:07

peta809 píše:Zdravím, občas se mi během jízdy stává, že z ničeho nic se začne z motorového prostoru vozidla ozývat takové divné vrčení, které po několika desítkách vteřinách opět přestane.


To bude nejspíš ten tříválcový motor, ten tak divně bzučí :hm ;-)
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 7. 2016 07:19

Mozna se probouzej kone...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 28. 7. 2016 07:31

Při řazení rychlostí musíš šlapat na spojku :-)
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kbn-001 28. 7. 2016 07:31

to bude motor. Pokud ten zvuk nechceš slyšet musíš víc tlačit. Auto.
kbn-001
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peta809 28. 7. 2016 07:50

Pánové, to jste všichni tak chorý, že si zde na fóru léčíte nějaké vaše komplexy?! Jste chudáci. Toto fórum je tudíž zbytečné se zbytečnými rádci (vámi). Už jsem se poučil...
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 28. 7. 2016 08:04

když si tak pěkně naběhneš ... se nediv.

Vrčet tam může cokoliv od klimakompresoru, přes saharu, až po netěsný výfuk, či něco s motorem ... těžko radit takto po netu, obzvlášť když nenapíšeš více. Kdy se to děje, závislost na teplotě, rychlosti ...
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tycoon 28. 7. 2016 08:05

peta809 píše:Zdravím, občas se mi během jízdy stává, že z ničeho nic se začne z motorového prostoru vozidla ozývat takové divné vrčení, které po několika desítkách vteřinách opět přestane. Vůbec nevím co by to mohlo být. Autodiagnostika VCDS žádné chyby nehlásí. Jedná se o motor AWY, r. v. 2003. Napadá někoho, co by to mohlo být? Docela mě to znervózňuje, kór když jsem nedávno do repasu motoru investoval cca 20.000 Kč.

Popis je nedostatečný.
Jinak co by mohlo vrčet, zřejmě něco, co se točí, ale ne neustále. Ventilátor(y) chladiče, čerpadlo posilovače, klimakompresor apod.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2016 08:08

peta809 píše:Pánové, to jste všichni tak chorý, že si zde na fóru léčíte nějaké vaše komplexy?! Jste chudáci. Toto fórum je tudíž zbytečné se zbytečnými rádci (vámi). Už jsem se poučil...

A co třeba ten zvuk nahrát a dát ho sem? To tě nenapadlo? Z tvého popisu fakt nejde nic poznat. To je jako kdybych se zeptal, auto nestartuje nevíte co s tím je? Takže jedinej kdo je chudák si ty :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod halleck 28. 7. 2016 10:09

peta809 píše:Zdravím, občas se mi během jízdy stává, že z ničeho nic se začne z motorového prostoru vozidla ozývat takové divné vrčení,


Stava sa to na studenom/teplom motore, len v nejakych otackach/pri nejakej zatazi, pri toceni volantom....?
Ma to auto klimu, ma dost oleja (u HTP dost=blizko max)?

Mam podobny motor tak ma trochu zajima co vsetko sa tam este moze po..... :)
Ale napr. prasknuty vyfuk by ti kazdy servis zistil do 5 min
halleck
Nováček

Odeslat příspěvekod peta809 28. 7. 2016 10:14

Máte pravdu, nakálel jsem si do vlastního hnízda tím, že jsem se dostatečně o problému nerozepsal. Ale vy jste nemuseli bejt hned takový arogantní a stačilo, kdyby to napsal jeden z vás. Ne cca 7 lidí s podobnými rejpavými příspěvky.

Nicméně k problému. Závislost na teplotě tam zřejmě nebude, protože nijak teplo venku nebylo a ukazatel teploty na přístrojové desce také ukazoval normální teplotu. Nahrát ten zvuk jsem nemohl, protože jsem jel zrovna v koloně k semaforu. Nemohl jsem tudíž brzdit dopravu. Motor je cca 5 měsíců po repasu, tak tam snad chyba nebude. Klimatizaci v autě nemám a na ventilátor bych to neviděl.

Je jedno zda jsem měl vyřazeno, nebo zařazenou rychlost. Dělalo to při obojím. Otáčky při volnoběhu jsou v normálu.

Během té doby, co se ten jev vyskytoval, auto jakoby celé díky tomu vibrovalo.
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 7. 2016 10:15

Hmm, to je jasný. Spustila se ti regenerace DPF...
anonymni

Odeslat příspěvekod halleck 28. 7. 2016 10:44

Tiez mi napadol for s DPF. No aspon v tomto ma HTP vyhodu.... :)
peta809 píše: auto jakoby celé díky tomu vibrovalo.


Vibruje motor ked bezi na volnobeh alebo je to nieco ine?
Ten divny zvuk sa teda opakuje alebo to bolo ojedinele....?
halleck
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků