Emotion days 2016

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 4. 2016 09:44

(Ne)použitelnost konceptu "volant v klíně" jsem si vyzkoušel na sucho a teď po letech jsem našel odvahu jít to zkusit do provozu. Ale půjdu tam bez předsudků, pokud se mi bude něco líbit, napíšu to.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 10:04

No nepoužitelnosti konceptu nevěřím, ale zbytku jo.
anonymni

Odeslat příspěvekod D1.8T 24. 4. 2016 10:15

Jde samozřejmě o čistě můj pohled na věc.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 12:37

Tak ono to ovladani pres dotykace je naprosto tragicke. Samo fandive a majitele to vychvalui. Co jim taky jineho zbyva. A u DS zase jde videt jak si obrazne dacia hraje na luxus a nejde jim to
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 15:38

No já Ti nevím, ale kolikrát přenastavuje normální člověk automatickou klímu aby měl nějaký fatální problém s tím že je to přes dotykáč? Jinak u základních verzí třeba 308 kde je mechanická klíma jsou klasické čudlíky. A audiosoustava se ovládá na volantu u vyšších verzí a pod volantem u základní verze. Pokud si chce člověk něco nastavit v menu stejně to dělá když auto stojí a pak má velký dotykáč výhodu.
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 4. 2016 15:44

Klimu tak jednou, dvakrát denně a než to nicmoc ovládání audia pod volantem, co pežo m, to to radši poťukám na rádiu...
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 15:54

PaulZ píše:No já Ti nevím, ale kolikrát přenastavuje normální člověk automatickou klímu aby měl nějaký fatální problém s tím že je to přes dotykáč? Jinak u základních verzí třeba 308 kde je mechanická klíma jsou klasické čudlíky. A audiosoustava se ovládá na volantu u vyšších verzí a pod volantem u základní verze. Pokud si chce člověk něco nastavit v menu stejně to dělá když auto stojí a pak má velký dotykáč výhodu.


divej ja mam palubni system ovladany pres dotykac, takze vim jake to je. Nejde vubec o samotnou klimu, to je detail to clovek zmeni a je to. Nicmene ovladani pres dotykac telefonu to pouzivam x-krat denne. Navigace apod. to vse je na dotykaci tezce nekomrotni a vyzaduje to naprostou pozornost pri zadavani, nevyuzijes hmatove pameti jako u cudliku. Takze nastavovani techto veci, hledani kontaktu apod. bez cumeni na displej neudelas a to je jednak nebezpecne a jednak kdyz to chces udelat v zatackach, na nekvalitni silnici, tak to casto proste udelat ani nejde.

Jinak jezdivam casto jako spolujezdec a musim rici, ze ridici za jizdy nastavuji kde co. A ze by vzdy zastavaili, aby si neco nasli, zavolali, zmenili adresu, to tedy ne.
anonymni

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 4. 2016 16:01

I když kecám, výjimka je Boxer, tam mi ovládání plně vyhovuje. Ale je na volantu.

Obrázek
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 16:27

To goes- co se týče volání přes BT včetně prolistování kontaktů, to funguje na 308 přes tlačítka na volantu-do menu dotykáče nemusíš vůbec jít. Stejně jako audio. Nastavení navigace za jízdy je samozřejmě problém, ale to je problém u každé navigace. Vždy na ni musíš čumět. Ale to je většinou problém v lenosti řidiče si to nastavit před jízdou....
Osobně nejsem nějak nadšený z mánie dotykáču u všech možných přístrojů, ale taková je doba... :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 17:13

Vem si treba mmi od audi a pochopis ze na navi nemusis koukat pri zadavani. No a hlasovky jsou jina liga :) proste se shodneme ze je to nekomfortni a vyrazne vice to odvadi pozornost
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 4. 2016 17:15

Já už se s tebou goesi nikdy na ničem v životě neshodnu.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 17:58

Jen tak?
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 4. 2016 17:59

Ale ne, kecám, jsi moje ikona a modla. A můj guru
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 18:04

goes píše:Vem si treba mmi od audi a pochopis ze na navi nemusis koukat pri zadavani. No a hlasovky jsou jina liga :) proste se shodneme ze je to nekomfortni a vyrazne vice to odvadi pozornost

No za zhruba 110 000 kč MMi s navigací třeba do A3 ... to už trochu komfortu musí být... :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 4. 2016 18:21

Ten priplatek samo u auta za 300 smysl nedava ale drahe to neni proto ze to je v audi sle ze zblbou lidi. Nicmene ovladac na stredovem tunelu asi nebude nejak drahsi jak ten dotykovy tablet. Jen nekdo ma za to jak je to desne in.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků