MPV velikosti C4 Picasso

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 3. 3. 2016 09:36

HonzaMo píše:Do výběru bych přidal VW Golf Sportsvan. To auto je velmi, velmi dobrý a místem na zadních sedadlech mě hodně mile překvapilo.
Případně, pokud nemáš vysoké nároky a jde ti spíš o prostor/cena, pak Berlingo, Partner, Doblo.

Raději to Doblo než Berlingo/Partner.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Ondrej1 3. 3. 2016 15:20

Pánové díky za odpovědi, především wolfovi a 66, že si pro mě našli čas a sepsali to. Z dalšího výběru vypadává CMax, to užší prostřední sedadlo je dosti nepříjemné, naopak přihazuji VW Sportsvan.

V druhém kole stahuji prospekty a procházím konfigurátory. Prozatímní poznatky
  • P5008 se zdá být tím co jsem hledal, a dokonce za menší peníze než jsem čekal, zatím papírový favorit. Jen mě trochu zaráží, že je zásadně bez i dojezdové rezervy, jen s opravnou sadou. Jde tohle nějak řešit? Nebo se to v dnešní době už neřeší vůbec?
  • Zafira Tourer - zadní okna v elektrice jsou až u druhé nejvyšší výbavy? :shock:
  • Kia Carens - tady mě hodně láká sedmiletá záruka, ale roletky v zadních oknech až u výbavy Exclusive a ta zese nejde se slabším 85 kW dieselem.

Doprocházím i zbytek a vyselekuji to, na co se ve třetím kole zajdu podívat a projet. Ještě jednou díky.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 3. 2016 16:20

Ta záruka u Kie je dost "papírová", se spoustou výluk.

Rezerva se kdykoli dokoupit, nemusí být nová, stačí starší disk na Peugeoty (bacha ale aby na něj šly šrouby co jsou na litá kola, pokud je auto normálně bude mít), a na něj jednu normální pneu, asi zimní. Díra pod podlahou na to snad je - i když francouzi to mívali vespod autem, tak pozor aby tam byl naviják.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Haya1 3. 3. 2016 16:30

Mám 5008 2.0 hdi poslední verze (2014 po faceliftu) a rezervu dojezdovou mám...už jsem ji i použil...motor ještě bez močoviny...najeto cca 9.500km, kdyby jsi měl zájem tak za nějakých 440 včetně zimních kol a stresniho nosiče origo peugeot...
Haya1
Nováček

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 3. 2016 15:15

5008 má dojezdové kolo zespodu. Bohužel, když jsem potřeboval to náhradní kolo použít, tak ten mechanismus spuštění rezervy (lanovod s plastovými ozubenými kolečky) prostě nefungoval. K rezervě jsem se nedostal :-\ .

Jinak 5008 byla velice příjemné auto na řízení. Já měl 1.6THP a to auto s tím bylo docela svižné. Jelo to dobře i do zatáček (nevím jak na tom bude 2.0HDi s těžším motorem).
Pozitiva:
+ krátké a široké auto se dostatkem místa pro 5 lidí
+ líbivý vzhled
+ dobré zpracování, použité materiály
+ velký kufr a další 2 velké přihrádky pod dnem zavazadlového prostoru
+ mechanická spolehlivost
Negativa:
+ displeje jak z auta z roku 1995
+ široký středový tunel vpředu (omezuje prostor pro nohy)
+ zadní náprava v zatáčce na nerovnosti lehce odskakuje
+ malá zpětná vazba od předních kol (přeposilované řízení)
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 4. 3. 2016 18:23

P5008 ma dojezdove kolo, myslim ze lepici sadu ma jen 7 mistna verze.
Vsechno zaznelo...
Pokud nevyhovuje v necem Zafira, neni pak moc co resit, se 66 jsme ve shode. Display je ale pomerne funkcni a na stredovy tunel se da zvyknout, neni to fakticky problem (ale jako mohl by se asi nekdo najit komu by mohl vadit, hadat se nebudu) . Takze at zvolis dobre, dej pak vedet. Na kiu bych se vy...., pri cenach Zafiry a p5008, neni nutne jit do koree.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 3. 2016 11:40

Já měl nedávno možnost jezdit skoro 2 hodiny s 5008 2.0HDI automat a ačkoli jsem byl vždy poměrně odpůrce automatických převodovek k tomuto autu to prostě nějak sedělo. Jezdilo se s tím velice příjemně.
anonymni

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 3. 2016 22:19

KIA Sportage je další na seznamu nebo
OPEL Mokka už j k doporučení tak na 3/4.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 15. 3. 2016 18:08

Pozor od Zirafy vzadu nedas tri sedacky , neni na to homologovana. To mi prijde na mpv dost velky fail.
Resil jsem (zatim teoreticky) neco podobneho a vyhral by c4gp, 5008 je imho nejhezci ale ma starsi podvozek a oproti c4 je rozdil 50k.
sx02
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků