kupuji starší Berlingo, poradíte mi?

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honza42 10. 2. 2016 18:32

Nechtělo by to tu informaci o nespolehlivosti 1,6 Hdi 80kW přehodnotit s ohledem na vývoj v čase? Tu pověst měl v počátku výroby a přece jen ty motory procházejí úpravami a mohlo se to i změnit.
Těch motorů se vyrábí mraky, nemůžou se přece sypat nějak zásadně a hromadně. Dávají se i do těžkých a velkých aut a jsou na bazaru klidně s najetými 250-300 tisíci km.
1,6 HDi se dělá někdy od roku 2004 a tohle je ročník 2009.
Určitě sehnat někoho, kdo to opravdu důkladně zdiagnostikuje a nebál bych se.
Navíc kolik stojí FAP a kolik turbo, kdyby došlo na věc? PSA to většinou nemá drahé.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 10. 2. 2016 18:39

Pokud se u těch 80kW měnil volej a tak (jak psal K86), mohl by vydržet, ale furt je tu ten DPF, ten to prostě má a od něj plynou veškeré možné ojetinové průsery. Bohužel nafta do takovýhle krabice dává jako jediná trochu smysl.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza42 10. 2. 2016 18:46

Asi ten nejmenší problém. PSA s tím začalo jako úplně první a používá to nejmíň 12 let. Ceny úplně v pohodě, žádné likvidační jako Hyundai nebo Mazda.
http://sluzby.peugeot.cz/filtry-pevnych-castic-fap/
Příbuzná má C5 a po 150.000km jim pouze dolili náplň.
Je mnoho dražších závad a problémů., pokud tedy dotyčná nehodlá jezdit jen po městě.
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 2. 2016 18:49

Desitka je zkousnutelna, ale porad zbytecna.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 2. 2016 18:51

Jsou to stejný motory jako se rvaly do Fokusů II a tam platí to samý - 66kW klidně brát, 80kW jen v nouzi nejvyšší.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 2. 2016 18:56

Clovek by taky rekl, ze 1.5dci uz vyresili a pri pohledu na Renault club to tak nevypada. Tady nekdo psal.

Ja se na to kluku v hk ptal asi 3 roky zpatky, mluvili o celkove spatnych stavech motoru nekde kolem 200k, pak navic zacinaji investice.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rommii 10. 2. 2016 19:01

Kluci děkuji za rady, pomohlo mi to

-- 10. 2. 2016 20:34 --

nerozumím tomuto : Navíc kolik stojí FAP a kolik turbo, kdyby došlo na věc? PSA to většinou nemá drahé. .............zkratky mi nic neříkají ani polemika nad danou věcí
když vezmu v potaz že motor 80KW má DPF a počítala bych s tím, má i jiné nevýhody? Najezdím ai 16TKm rok 2/1 město dálnice. Vím, že benzín více žere...diesel zase vypadá problémověji...jsem holka, prd tomu rozumím, jsem sama a tak mi následně nezbyde nic jiného, než věřit, že opravna si ze mě neudělá dojnou krávu...měla jsem fabii combi benzín, opla astru combi benzín/LPG a ted šlápnutí vedle fabia krátka ještě HTP a dala jsem tam plyn. Furt je něco špatně a jsem zajatec servisu, kde montovali LPG....Navíc je majitel protivný jak *****...tenklrát se změnily moje potřeby, myslela jsem si , že na město to bude stačit, byla tam výborná cena, problém je to LPG...
Nechci udělat další přešlap
Rommii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 2. 2016 19:37

Ano takhle vznikaji ta klise.
Byl tam jeden jediny problem:maly objem olejove naplne, 30 tis. Interval vymeny oleje.

Reseni: olejova napln zustala, auto dostalo promenny imterval vymeny oleje s tom ze max je 15 tis. Km, ale pri mestskem provozu o dost driv.

Problem vyresen, jeden z nejpodarenejsich naftaku 1,6 na trhu. Pokud tam byl poctive menen olej, neni jeden jediny duvod proc to v berlingu nekoupit.

-- 10. 2. 2016 19:40 --

P.s nekupuj auto sama baba. Prodaji ti vranu. Vem si s sebou nekoho komu veris.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 10. 2. 2016 21:09

16000km za rok je docela malo, podle me zbytecne na naftu i kdyz se jedna o vysokou krabici jako je berlingo.
jestli nafta bude jezdit za 6,5l, benzin za 8,5
6,5*25*160 = 26000kc za rok v nafte
8,5*27*160 = 36700kc za rok v benzinu
Ano, je to rozdil cca 800kc za mesic, ale stoji to za ty potencionalni problemy?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 10. 2. 2016 21:09

Pokud si dobře vzpomínám, byl u 1.6hdi nějaký problem s řemenicí. Ale v zásadě se přiklánim k názoru, že motor je na trhu dlouho, osazen ve stovkách tisíc, spíš milionech exemplářů a nějaký chronický problemy v posledních letech nemá. Cena DPF akceptovatelná a ostatní radosti spojený s provozem nafťáku se vyskytují spíš podprůměrně. Motor patří k tižším a kultivovanějším naftám. Mě vadí, že je to taková slibotechna, která nadějně zatáhne a pak umře. Tady to vadit, předpokládám nebude.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 10. 2. 2016 21:34

Rommii píše:Kluci děkuji za rady, pomohlo mi to

-- 10. 2. 2016 20:34 --

nerozumím tomuto : Navíc kolik stojí FAP a kolik turbo, kdyby došlo na věc? PSA to většinou nemá drahé. .............zkratky mi nic neříkají ani polemika nad danou věcí
když vezmu v potaz že motor 80KW má DPF a počítala bych s tím, má i jiné nevýhody? Najezdím ai 16TKm rok 2/1 město dálnice. Vím, že benzín více žere...diesel zase vypadá problémověji...jsem holka, prd tomu rozumím, jsem sama a tak mi následně nezbyde nic jiného, než věřit, že opravna si ze mě neudělá dojnou krávu...měla jsem fabii combi benzín, opla astru combi benzín/LPG a ted šlápnutí vedle fabia krátka ještě HTP a dala jsem tam plyn. Furt je něco špatně a jsem zajatec servisu, kde montovali LPG....Navíc je majitel protivný jak *****...tenklrát se změnily moje potřeby, myslela jsem si , že na město to bude stačit, byla tam výborná cena, problém je to LPG...
Nechci udělat další přešlap

O novém jsi nepřemýšlela? V úvahu sice připadá asi jen Dacia.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 2. 2016 21:38

Speleo, je sama, slysel jsi to?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 2. 2016 21:46

No, taky psala o dvou dětech a tak, co si kdo nadrobil, to ať si taky sní :D
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 10. 2. 2016 21:53

A navic co jsem tak vytusil tak bude nekde od ostravy, nez by dojel tam a zpatky to by se mu doma kocky minimalne ***** :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 10. 2. 2016 21:54

A pochcaly.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků