1.2 Tce nebo 1.2 PureTech u MPV

Citroën, Peugeot, Renault

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 13:12

Tak se projeď s jinymi turbobenziny a možna poznaš o čem pišu. Motor je kultivovany při vyšich otačkach a ustalene rychlosti. Při popojižděni ve městě je ten motor prostě nekultivovany až otravny a když jsem se rozjižděl z nižšich otaček tak byli citit i vibrace. Převody už nevim ale při 130 to na 6 toči tušim 2500ot a to mi na takovy motor nepřijde jako rozumne. S tou špatnou reakci na sešlapnuti na plyn uvaději i některe recenze a docela se divim že to neni v každe. Buď je to kus od kusu nebo se to nějak řešilo ale v mojem připadě mě to zarazilo prakticky hned.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 24. 11. 2015 13:16

Ale dobry, u Hondy vysiral kvuli aerodynamickym prvkum a sam jezdi autem, u ktereho ma volant v kline :D
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2015 13:32

miromen4 píše:Tak se projeď s jinymi turbobenziny a možna poznaš o čem pišu. Motor je kultivovany při vyšich otačkach a ustalene rychlosti. Při popojižděni ve městě je ten motor prostě nekultivovany až otravny a když jsem se rozjižděl z nižšich otaček tak byli citit i vibrace.

Ty jsi jel v jednom s prvních-já jel letos na PED poprvé s 1.2 eTHP a ačkoliv jsem musel kus UH přeskákat ničeho takového jsem nezaregistroval. Jinak chování každého motoru se po uvedení na trh většinou mění-SW se takzvaně dolaďuje. :-)
Jinak osobně by jsem stejně u PSA koupil naftu, která je většinou za směšný příplatek jako třeba nyní u 308 a 308SW.
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 13:36

jj už koukam....no jako ten motor jede lip než by člověk čekal když koukne na parametry a spotřebu ma asi taky pěknou podle toho co se piše ale jinak pro mě nic co bych chtěl pod kapotou. Navic řazeni taky neni ke chvale tam věřim že Honda bude uplně někde jinde ale prej už je to na Peugeot OK. Už jsem psal podle mě idealni auto tehle třidy včetně motorizace na dalnici kde se aktivuje tempomat a jen se koriguje kormidlo.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aštar_Šeran 24. 11. 2015 13:37

Mne je to celkem jedno, jen me pobavilo, ze u hondy resil pitomost a sam jezdi autem, ktery je jeden velkej ergonomickej pruser.
Aštar_Šeran
The Baker
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 13:38

PaulZ píše:
miromen4 píše:Tak se projeď s jinymi turbobenziny a možna poznaš o čem pišu. Motor je kultivovany při vyšich otačkach a ustalene rychlosti. Při popojižděni ve městě je ten motor prostě nekultivovany až otravny a když jsem se rozjižděl z nižšich otaček tak byli citit i vibrace.

Ty jsi jel v jednom s prvních-já jel letos na PED poprvé s 1.2 eTHP a ačkoliv jsem musel kus UH přeskákat ničeho takového jsem nezaregistroval. Jinak chování každého motoru se po uvedení na trh většinou mění-SW se takzvaně dolaďuje. :-)
Jinak osobně by jsem stejně u PSA koupil naftu, která je většinou za směšný příplatek jako třeba nyní u 308 a 308SW.


Ja už to dal pitvat nehodlam a jak jsem psal možna par nepovedenych kusu nebo nějake jine dolaďovani ale psalo o tom vice redakci....mě je to docela jedno protože ja bych si to auto určitě nepořidil. I přesto jsem už 308 navrhnul při vyběru aut.
Naposledy upravil miromen4 dne 24. 11. 2015 13:45, celkově upraveno 1
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NemesiSK 24. 11. 2015 13:45

Jak se snaží prudit a nikdo mu to nebaští :D

Aspoň jedna rozumná odpoveď od Paula
Rozumný človek si to auto pôjde pred kúpou skúsiť, čo som chcel aj svojimi skúsenosťami naznačiť.
Auto by som určite nezavrhoval len na základe 2 ročnej testovacej jazdy miromena.
NemesiSK
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2015 13:46

Ono s těma testama je to asi tak, že většinou zkraje putuje jedno auto po redakcích-to je v tom lepším případě. V horším je varianta že prostě opisují...
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 13:47

Tak to ma byt , že před koupi se auto zajde vyzkoušet. Mě to teď při vyběru ani nenapadlo a to jsem byl jednou nohou na saloně Peugeota.

-- 24 lis 2015 13:49 --

PaulZ píše:Ono s těma testama je to asi tak, že většinou zkraje putuje jedno auto po redakcích-to je v tom lepším případě. V horším je varianta že prostě opisují...


jj tak jako všude jinde jen s tim že někteři nepotřebuji omluvenky
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NemesiSK 24. 11. 2015 13:50

Objednaj sa na testovačku, ak si pamätáš muchy, ktoré to auto malo keď si ho testoval predtým tak by malo byť vidieť rozdiel.
NemesiSK
Nováček

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 13:52

Kua viš co se na tom vystřidalo lidi....to už zase nebude fungovat tak jak ma. :D
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NemesiSK 24. 11. 2015 13:53

Fakt je, že ani servisy často pri garančke nespomenú, že aktualizovali SW RJ.
NemesiSK
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2015 13:55

To je všechno náhoda, já třeba jel s předvádečkou Roomstera 1.2 TSI a to byla taková líná *****. Jinak jsem taky četl jak jel D1.8T s předvádečkou 1.0ECB a taky nebyl zdaleka tak nadšený jako ze svého auta které pak koupil. Obzvlášt zkraje výroby jsou auta včetně motorů většinou jiná než po zaběhnutí výroby.
Aktualizace SW se většinou u aut neříkají....:-)
Naposledy upravil anonymni dne 24. 11. 2015 13:56, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 11. 2015 13:56

Tak SW ŘJ se nepřehrava pokud neni problem.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 11. 2015 13:57

Tohle nemáš pravdu-SW se běžně u aut aktualizuje. Obzvlášť po uvedení do výroby-to už mají poznatky prvních testerů co to koupili. Samozřejmě v servisu pokud to není něco fatálního tak ho nahrají při servise nebo se na to vykašlou.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků