Opel Corsa B - problémy s vybíjením baterie

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 8. 2015 17:09

Dobrý den,řeším problém se svojí corsou. Jednoho dne se stalo že jsem nenastartoval kvůli slabé baterii,tu jsem dobil a tak po 3 dnech se mi stalo to samé,dával jsem to na vinu baterii kterou jsem vyměnil za zánovní 60Ah (původní měla 45Ah) s kterou sem v pořádku vydržel 2 týdny ale včera se mi stalo to samé. Což nastává otázka jestli nemůže být problém že altík nezvládá tak silnou baterii dobíjet,ale podle kamaráda - automechanika to nevadí. Vina tedy padla ještě na špatný alternátor,ale dnes jsme auto nahodily přez kabely a tak po 5 minutách jsem změřil napětí na svorkách a zarazila mě hodnota 15,9V když všude čtu že při dobíjení by měla být hodnota ~14,5V. Může to taky způsobovat problémy taková velká hodnota,případně na co se ještě zaměřit abych zjistil proč se mi baterie vybíjí? Zkoušel jsem měřit zkrat ale hodnoty byly 0,09-0,11A pokud jsem napojil měřák do série k plusu. Děkuji za každou radu.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 8. 2015 17:17

to je blbost s tym altikom, ze nezvlada

odmeraj kludovy odber - vypni zamkni auto a zapoj medzi svorku plus a bateriou ampermeter a sleduj odber

a 16V hmm pozret regulator na alternatore
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 8. 2015 18:20

Jo to sem psal že sem měřil,ukazovalo to 0,09-0,11A což by mělo být v pořádku.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 23. 8. 2015 18:45

15,9 je moc, cuju regulator v kasi
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 23. 8. 2015 22:13

Takže to že se baterie nenabíjí může způsobovat i to že do ní jde moc velké napětí? Zároveň se zeptám kde je regulátor obvykle umístěn,jestli přímo na altíku nebo kde se dá najít že bych zjistil nějaký číslo dílu abych věděl co přesně potřebuju a objednal to a vyměnil,pokud to teda zvládnu sám,což zrovna u altíku kterej je umístěn zezádu pod motorem není moc dobrý...
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testus 24. 8. 2015 05:30

Na naší béčkové Corse docházelo k náhodnému vybití baterie tím, že byla v té gumové přechodce mezi "kufrovými" dveřmi a karoserií rozlámaná izolace na drátech a někdy se jim podařilo zapnout světlo v kufru. Opravil jsem izolaci a od té doby je klid. Auto víc stojí než jezdí (cca 1-2x za týden na nákup) a baterie drží. Jinak v té samé přechodce se láme i hadička od ostřikovače zadního okna...
testus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 24. 8. 2015 07:05

Kdybys to dal nekomu, kdo tomu opravdu rozumi, kde, co a jak premerit, tak uz bys to mozna mel davno opravene. Podle mne to spatnym dobijenim nebude, podle mne by ti nutne musela behem jizdy svitit kontrolka. Problem bych hledal spise v tom, ze ti baterku neco vybiji, napriklad zminovana rozlamana izolace a nasledne castecne zkratovani.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 24. 8. 2015 07:27

harmiczek píše:Jo to sem psal že sem měřil,ukazovalo to 0,09-0,11A což by mělo být v pořádku.

V pořádku ?

0.1 A x 24hodin = 2,4 Ah denně

Za deset dnů je to 24 Ah , máš půlku kapacity baterky fuč a už nenastartuješ
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 24. 8. 2015 07:43

No koukal jsem na toto video https://www.youtube.com/watch?v=FybqNO7et0k kde zmiňuje že pokud je to pod 0,2A tak to není problém. Už do auta nechci příliš investovat protože za 3 týdny odcházím na VŠ a auto už nebudu příliš potřebovat a bude spíš stát zamčený v garáži,ale spíše časem bych bych si ho chtěl opravit a zprovoznit až si na to vydělám abych měl dostupný auto pro sebe a nemusel si o víkendech když přijedu domů půjčovat si auto od rodičů. Proto se snažím zjistit co by mohlo být za závadu a na co se zaměřit první. Kdyby se něco vybíjelo tak by se mi to stalo po tom co jsem byl týden pryč ale to jsem nastartoval bez problémů. Stalo se mi to po tom co jsem jel zahrát si s kamarády volejbal a po 2 hodinkách jsem už nenastartoval přičemž předtím sem autem jel 15km takže baterka si to co ubrala na startování by měla stihnout dobít. Zkusím se podívat na ten kufr protože je pravda že teď se mi to stalo po tom co jsem kufr otevíral než jsem od auta odešel ale zase na druhou stranu si neuvědomuju že by kufr nějaký osvícení měl a v světle nad palubkou mám prasklou žárovku takže to svítit ani nemůže.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 24. 8. 2015 08:44

Naopak, 0,2A je už hodně velký problém, stačí na to kupecké počty
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 24. 8. 2015 09:17

No tak teď jsem tam hodil baterku co by měla být nabitá i podle nabíječky a nic,nenaskočí prostě. Přez kabely auto naskočí ale to je jediný. Takže je možný že bude závada ještě někde jinde,nějaké rady na co se zaměřit?
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ol-da 24. 8. 2015 09:54

Může být problém třeba ve startéru, nebo nedokonalém připojení kabelů mezi motorem a baterkou, ukostření motoru.
A podle tvých hrubek bych tě na studenta VŠ teda netipoval.
Chceš radu na co se zaměřit - tak tedy i na češtinu.
Ol-da

Odeslat příspěvekod anonym 24. 8. 2015 10:13

+100
anonym

Odeslat příspěvekod mfilip 24. 8. 2015 11:48

Fakt na dálku toto nerozlouskneš.
Dej to do servisu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 25. 8. 2015 13:21

Servis si nemohu teď moc příliš dovolit proto se snažím zjistit co by to mohlo být sám. Dnes jsem nabil baterii,ukazuje 12,8V a auto stejně nestartuje. Je možné že sice napětí má správné ale dává malý proud jen?
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků