Fiat Bravo II.

Alfa Romeo, Fiat, Ferrari, Lamborghini, Maserati

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vasco 5. 3. 2015 19:21

Nemůžu než nesouhlasit s Malcolmem.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O1 1.9TDI LX + dodělávaný climatronic a výhřev sedaček
vasco
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 6. 3. 2015 07:23

Tak jsem také nemohl nesouhlasit a objednal jsem si 2 ks H1 OSRAM NightBreaker Unlimited. Díky za radu
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Majkotes 11. 3. 2015 19:29

Zdar panove, neplanuje nekdo z vas prodat sve Bravo nebo nemate nejaky dobry tip? Nejlepe 1.6 jtd 88kw nebo 1.4 t-jet 88kw. Díky :)
Majkotes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OldaRiha 11. 5. 2015 07:39

Zdravím pánové, po delší odmlce mám jeden snad malý problém...
Cca 2 týdny zpátky jsem nechal preventivně vyčistit a doplnit klimatizaci, tzv. servis u jednoho místího servisu (není to fiat) a vzhledem k tomu, že auto využívá výhradně manželka tak klimatizaci zapla až nyní o víkendu..

Problém je v tom, že klimatizace moc nehchladí a hlavně v nepravidelných časových interval od motoru vrčí něco jako servopohon, který se snaží něco uzavřít, přitom jde cítit jemné rezonování a nepříjemný zvuk... S autem se chystám dnes do servisu ať se na to podívají, ale dotaz zní, je možné jejich zásah - servis klimy reklamovat? Jelikož tento problém se předtím nevyskytoval... Asi budu moudřejší až se na to podívají, ale nedejbože jak tam bude něco vadné tak se domnívám, že bych to chtěl uplatnit jako reklamaci..

Nebo je zde někdo s podobnou zkušeností?
Bravo II 1.4 16V 90k active PLUS (ICE), Slonová kost Spiritual, Textil Axel - šedý, 16" FIAT ráfky z lehké slitiny - 14 paprskové
OldaRiha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 11. 5. 2015 08:16

ti to rozbili v servise :(

a prave som sa 100% rozhodol, ze kym chladi, tak tam nejdem, lebo to rozbiju aj mne...

reklamovat to mozes skusit, ale ajkeby to pokazili oni, tak sa IMHO nepriznaju

a moze to byt hocico, kompresor, spojka na kompresore, malo chladiva
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 5. 2015 08:51

A doplňovali skutečně tu klimu? Protože asi při doplňování by krom toho, že by to chladivo spíše uteklo, než by ho doplnili nemají co pokazit. Když sem to nechal dělat já, tak to bylo všechno bez problémů.
Máš manuální a nebo automatickou klimu? U manuální by snad nic k pokažení být nemělo, u automatické je tam hromada elektronických klapek, které by podobnou závadu mohly vykazovat. Ale asi bez vlivu toho servisního zásahu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod OldaRiha 11. 5. 2015 11:41

Na faktuře mám doplnění chladiva + čištění (předpokládám, že to zkoušeli), a klimatizaci mám manuální... Dnes po 16h tam jedu, tak snad budu moudřejší.. Dám potom vědět.
Bravo II 1.4 16V 90k active PLUS (ICE), Slonová kost Spiritual, Textil Axel - šedý, 16" FIAT ráfky z lehké slitiny - 14 paprskové
OldaRiha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 5. 2015 12:12

Tak z placu ti nic asi nereknou...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 11. 5. 2015 12:14

Já teda nechci malovat čerta na zeď, ale pokud před zásahem servisu vše fungovalo (a jen málo chladilo) a nyní to vypadá na vadu kompresoru, moc bych za to nedal, že s tvým bezvadným kompresorem už jezdí někdo jiný. :(

Ale taky to může být něco jiného, třeba je tam netěsnost a chladivo uteklo, pak se kompresor vypíná nebo vůbec nezapne nebo hučí. Chce to kontrolu celého okruhu.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OldaRiha 12. 5. 2015 08:44

Včera jsem před zavíračkou navštívil servis a po nastartování a zapnutí klimatizace bylo patrné, že kompresor klimy se cca na 2s roztočí a v zápětí vypne... Takhle se to opkakuje pořád dokola...
Tvrdil mi, že se mu tam nezdá nějaká "spojka" na kompresoru, neumím posoudit, nicméně auto tam budu objednávat a provedou kompletní kontrolu klimatizace.. Pevně věřím, že to bude nějaká ptákovina ale uvidím co řeknou..

Jo a ještě jeden dotaz, technik mi tvrdil, že jsem měl náplň klimatizace skoro kompletně prázdnou. Na faktuře mám, že proběhlo doplnění cca 430g kapaliny..
Ale klimatizace normálně chladila a běžela (v zimním obdoí se to sice blbě poznává) ale nevíte někdo náhodou kolik je celkový objem náplně do klimatizace?
Bravo II 1.4 16V 90k active PLUS (ICE), Slonová kost Spiritual, Textil Axel - šedý, 16" FIAT ráfky z lehké slitiny - 14 paprskové
OldaRiha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 12. 5. 2015 09:39

No..
Jediný co ti můžu napsat je, že když sem po 5 letech nechal tohle udělat na mém Bravu, tak se tam doplňovaly jednotky gramů chladiva (bylo to do max 20 g) a dtto a u F 500 po cca stejné době. Čistě teoreticky může klima chladit i s menším množstvím chladiva, ale asi by to už ve velkých vedrech bylo znát. Musel bych se doma mrknout, kolik se tam toho chladiva vleze. Ale tak citem bych řekl, že to co ty uvádíš už by ta klima moc nejela. Co tak vím, tak normální množství doplňovaného chladiva je do cca 100 g, ale hypoteticky to může být víc, to chladivo tam je pod rel. vysokým tlakem, takže se ho tam vleze poměrně dost.


Skoro bych se ale bál, že má Tombas trošku pravdu.

Viz:
Klimatizace v automobilech nejsou zcela těsné systémy. Chladivo může unikat přes stěny gumových hadic nebo kolem těsnění u hnacího hřídele kompresoru. Výrobci vozidel většinou uvádí, že běžný (normální) únik chladícího média ze systému klimatizace je 10% za rok, tzn. při celkové náplni 500 až 800g je to 50-80g za rok. Proto celý systém je konstruovaný s určitou rezervou. Může se však stát, že za dva až čtyři roky provozu dojde k výpadku zařízení z důvodu nedostatku náplně.


Z toho plyne, že kdyby ti tam chybělo to co ti nafakturovali, nejspis by to nechladilo a nejspis by kompresor ani pred tim ani nesepl (ochrana kompresoru a jeho mazání).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 12. 5. 2015 09:46

OldaRiha píše:Jo a ještě jeden dotaz, technik mi tvrdil, že jsem měl náplň klimatizace skoro kompletně prázdnou. Na faktuře mám, že proběhlo doplnění cca 430g kapaliny..
Ale klimatizace normálně chladila a běžela (v zimním obdoí se to sice blbě poznává) ale nevíte někdo náhodou kolik je celkový objem náplně do klimatizace?


a ty si tam daval vycistit a doplnit klimu, ktora este chladila normalne alebo ako to bolo na zaciatku?

lebo klima ktora normalne chladi, urcite nemohla stratit 430g chladiva :!:

EDIT: je to servis specializovany na klimatizacie, alebo obyc servis s masinou na doplnanie?
lebo doplnacov najdes vsade, ale ked nastane problem ruky prec..
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 13. 5. 2015 12:13

Dnešní moderní klimatizace mají celkem malý objem chladiva, přibližně kolem 500g, dříve to bývalo kolem 800g, ale nedá se to zevšeobecnit.
Doplnění 430g znamená prakticky prázdnou klimu, což se může stát jen při velké netěsnosti, resp. díře, ale pak by nejspíš uniklo všechno.
Při průměrném objemu náplně 500g a zbytku cca 70g by kompresor nesepnul, je tam tlakový snímač, který hlídá minimální tlak v systému.
Už při poklesu množství náplně o cca 150g by kompresor vypínal v nepravidelných intervalech a zpravidla i vydával nehezký zvuk, to bys poznal.

Já jsem nedávno doplňoval klimu po pěti letech a projevovalo se to přesně jak píšu.
Chybělo 120g z celkového objemu 500g.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OldaRiha 25. 5. 2015 15:46

Problém byl nakonec vyřešen a závada byla v "nějaké spojce" u klimatizace. Servis si za tuto opravu neúčtoval ani korunu. Bohužel v servisu byla manželka tak se na podrobnosti neptala že :)
Samotného by mě zajímalo jestli šlo pouze o nějaké utažení koponentu nebo něco takového..
Jakmile půjdu na výměnu brzdového obložení (nyní najeto 84 tisíc a stále vše původní) tak se pokusím zjistit více. Hlavní je, že klimatizace funguje :oboze
Bravo II 1.4 16V 90k active PLUS (ICE), Slonová kost Spiritual, Textil Axel - šedý, 16" FIAT ráfky z lehké slitiny - 14 paprskové
OldaRiha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 5. 2015 15:55

zcela jistě šlo pouze o nějaké utažení, když za to nic nechtěli :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků