Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod KAYABA 3. 12. 2014 19:52

No projektant mi narovinu rekl, ze to umi jen par firem, ac radi vyrobci pisi, ze to zapoji kazdy.
KAYABA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:53

ono se toho ještě dost vyrojí v příštím roce.. Hlavně ať to komunikuje s asistentkama v telefonu, až si lehnu a řeknu jen Siri: zapni všude alarm a zhasni, a chviklu vydávej pěkné zvuky.. :D
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2014 19:53

Tak to je jak ps4, taky nefunguje na wifi. Ale me u tech systemu vadila uzavrenost a kdyz uz to slo customizovat, tak silene, proste jakoze to ma udelat ta firma co to instaluje a kazdou vec takto by meli menit? Proste chapu obchodni model, ale nic pro me. A ten zaklad byl/je naprosto nedomysleny. Ale treba uz se to za ty roky zlepsilo. V te dobre, tak 4 roky zpet, to bylo fakt jen na *****.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod KAYABA 3. 12. 2014 19:54

No a myslim ze bezdratove systemy budou postatne nachylnejsi, nez dratove. Preci u dratu se muze ***** jen rele.
KAYABA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 19:55

proto mi vyhovuje MFI že to jede po UTP kabelech a wifi, protože kabely mám roztahané úplně všude a kde ne tak je tam husí krk a wifi je taky všude a dá se tam doprogramovat další věci
Drát je drát, lae třeba vypínače tady bez zásadní rekonstrukce nevymslím jinak než přes wifi, ale není to alarm tak to nemusí mít 100% spolehlivost, 99% stačí O:-)
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod salam01 3. 12. 2014 19:57

KAYABA píše:No a myslim ze bezdratove systemy budou postatne nachylnejsi, nez dratove. Preci u dratu se muze ***** jen rele.

Relé lze snadno nahradit elektronkou, která má větší spolehlivost.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb

Odeslat příspěvekod Ajdamek 3. 12. 2014 19:59

Se na to musim cihnout co je to za system, je to tezky programovat?
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 12. 2014 20:00

salam01 píše:
KAYABA píše:No a myslim ze bezdratove systemy budou postatne nachylnejsi, nez dratove. Preci u dratu se muze ***** jen rele.

Relé lze snadno nahradit elektronkou, která má větší spolehlivost.

ale ne ta z katódy olomóc
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod KAYABA 3. 12. 2014 20:01

No ja sem jen lehce pouceny laik. Puvodne jsem to ani nechtel, ale kvuli nejakym funkcim skoro musim. A do hudoucna to asi neni spatny.
Topeni, vzduchotechnika ci dalsi regulacni prvky jsou uz pristupne nadrazene regulaci (teda ne lowend)
KAYABA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 20:02

ono zatím není moc čidel pro EU, jsou jen rozdvojky, pohybové čidla, dveřní a pak jdou připojit nějaká. Doprogramování těžké není, ale zase jak pro koho to se blbě určuje.
A slíbené jsou klasické vypínače a zásuvky, takže by mělo stačit vypínač vyndat a vložit místo něj tento chytrý.
Měří to spotřeby atd.. já na to koukám u lednic a zatím jsem si doprogramoval automatické vypnutí na noc a budu porovnívat grafy jaká varianta je pro spotřebu nejvyhodnější, jestli když to běží pořád nebo se to na pár hodin vypne atp.. a to pak půjde dělat s každou zásuvkou
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Lemmy K. 3. 12. 2014 20:03

A k čemu je to všechno dobré?
Lemmy K.
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod tycoon 3. 12. 2014 20:03

Jsou lidi, co mají automatické ovládání baráku už 10 let, stačí umět pracovat s elektronikou a programovat. Dneska se ovládání na dálku běžně dodává například k vytápění elektřinou. Smartphonhe k tomu není potřeba, často se využívá normální webové rozhraní.

Lemmy K.: Můžeš si například zatopit, než přijdeš domů.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Odeslat příspěvekod Ajdamek 3. 12. 2014 20:06

KAYABA píše:No ja sem jen lehce pouceny laik. Puvodne jsem to ani nechtel, ale kvuli nejakym funkcim skoro musim. A do hudoucna to asi neni spatny.
Topeni, vzduchotechnika ci dalsi regulacni prvky jsou uz pristupne nadrazene regulaci (teda ne lowend)

Ty chces mit inteligenci, ale topeni, vzducho apod. ovladat zvlast?
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2014 20:06

no moucho a ma to teda otevrene ui a intefrace a nejake funkcni api uz, nebo je to jen jejich uzavreny system co si na neco hraje a jeste potrebuje nedejboze dedikovane servery?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 20:07

já osobně zatím nutně potřebuju světla venku, všude jsou pohybové čidla, ale stalo se mi už 2x za poslední dobu že bych rád rozsvítil vše jedním kliknutím + na to celé napojím alarm, spustí se poplach a rozsvítí to komplet barák, samozřejmě tak aby to neobtěžovalo jiné lidi.
To je můj cíl do konce měsíce :D pak se uvidí, ale chci ovládat do budoucna každý radiator, každé světlo a i každou zásuvku
Moucha
Gay inventář

Předchozí stránkaDalší stránka