Rychlo dotazy

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2014 08:03

ndpč, a to zas ktorý kkt vymyslel?! :shock:
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 10. 2014 09:24

to jsem tak měl na Mazdě 6 taky...
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 23. 10. 2014 12:41

ale existujou i směrový ;)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 23. 10. 2014 16:17

Může intenzivnější používání mobilu (www, hry), prostě čumění do něj zhoršit zrak - dalekozrakost nebo je to jen věkem. Po 40 nějak musím často sundávat brýle na dálku abych přečetl drobnější písmo. :-|
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 23. 10. 2014 16:22

Kalfa píše:ale existujou i směrový ;)

To jsem ještě neviděl, na BMW E34 M5 jsou disky stejný, akorát ty kryty - sekery jsou směrový
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 10. 2014 17:06

ka-spel píše:Může intenzivnější používání mobilu (www, hry), prostě čumění do něj zhoršit zrak - dalekozrakost nebo je to jen věkem. Po 40 nějak musím často sundávat brýle na dálku abych přečetl drobnější písmo. :-|

tak urcite, vidim to dobre na sobe.Dokud sem jeste nenastoupil do pracovniho procesu tak sem celkem i neco videl, pak sem zacal makat a v praci cumim porad do pocitace a nevidim nic na dalku.Na me nekdo mava z deseti metru a ja ho nepoznam, to driv takhle nebylo.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 10. 2014 17:16

Tak urcite! Brejle jsou vynalez z poslednich desetileti. Driv se lidem zrak nezhorsoval.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 10. 2014 17:20

moje teorie je takova ze jakykoliv dlouhodoby cumeni do neceho na blizko pak zpusobi ze clovek vidi na prd na dalku.staci kdyz chvili koukam do mobilu a pak se chci podivat do dalky tak to nevidim vubec nic a plati to i dlouhodobe.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 23. 10. 2014 17:25

CVS syndróm, trpí ním 50-90% ľudí pracujúcich s PC a obrazovkou. Čumenie unavuje oči, vyschnú, pália, štípu a slzia. Dlhodobo nebolo preukázané žiadne zhoršenie zraku pri pozeraní do PC rovnako ako staré mýty, že oslepneš pri čítaní v slabom svetle, opäť to len spôsobí väčšie namáhanie a únavu očí a tým pádom to dlhodobo nedávaš. Skôr to je dané tým, že vekom oči slabnú a nevedia sa tak rýchlo prispôsobiť z módu PC do módu pozerania okolo seba. + genetická slabosť a nutnosť nosiť okuliare.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 23. 10. 2014 17:27

jop je pravda ze kdyz se mi postesti bejt par dni bez pocitace tak pak vidim jako ostriz (skoro jako ostriz, uplne velkej hit to preci jenom porad neni)
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 10. 2014 17:33

Dalekozrakost prichazi s vekem. Ja taky furt na blizko v pohode a ve 40 se zlomilo
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ježíš 23. 10. 2014 17:35

powerball píše:moje teorie je takova ze jakykoliv dlouhodoby cumeni do neceho na blizko pak zpusobi ze clovek vidi na prd na dalku.staci kdyz chvili koukam do mobilu a pak se chci podivat do dalky tak to nevidim vubec nic a plati to i dlouhodobe.


To je podle mě silně individuální (a z části dané genetickou výbavou). Já mám třeba z dlouhodobého čumění do monitoru (x hodin denně, 90% dnů v roce, cca 20 let) někdy problém se zaostřením na blízko, ale pořád vidím na blízko obstojně. Na dálku vidím naopak výtečně. Rozpoznám třeba text na venkovních předmětech...dopravní značení, apod. z větší vzdálenosti, než drtivá většina lidí, mezi kterými se pohybuji (na očním nedělám). Závěr je tedy takový, že se vliv čumění do monitoru (nebo na něco na blízko) na lidský zrak, poněkud přeceňuje.
https://www.youtube.com/watch?v=N49H_Q17oYY
Ježíš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 10. 2014 17:38

V tomhle s tebou musim souhlasit.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajjoun 23. 10. 2014 19:21

ajif píše:dělají se liťáky směrové? Tj. pokud třeba jsou loukotě ve tvaru srpu, tak aby na obou stranách auta oblouk směřoval do směru otáčení kola?
Anebo je normální, že na jedné straně je oblouk ve směru otáčení a na druhé straně proti směru otáčení, protože disky jsou pořád stejné? :hm

Ano.
Ano.
TS
Pajjoun
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 10. 2014 19:26

ka-spel píše:Může intenzivnější používání mobilu (www, hry), prostě čumění do něj zhoršit zrak - dalekozrakost nebo je to jen věkem. Po 40 nějak musím často sundávat brýle na dálku abych přečetl drobnější písmo. :-|
Hezké vysvětlení http://www.klinikazlin.cz/ocni-vady/vet ... presbyopie
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků