výběr SUV (1-1,5mil)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sprint 24. 5. 2014 19:22

X3 je teď taky hezká, to jo, ale 2.0 jenom nevím jestli na to dobře stačí.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 24. 5. 2014 19:31

Nestaci
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 24. 5. 2014 19:33

970ka píše:Macan !!!


Hm jak se mi auta od Porsche nelibi tak Macan se mi opravdu velmi libi.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 24. 5. 2014 19:59

McGyver2 píše:Já bych koupil X3 po faceliftu xDrive 2.0 za 1.126mil + nějaké kraviny k tomu :-))

No, má ji kamarád, a že by to nějak extra jelo. Navíc mu kolem 70 tis km začalo něco chrastit (co to bylo jsem se už nedozvěděl) a jak jsem tak pročítal net, asi nebyl jediný. Kdo ví, jak to bude vypadat po dalších 100tis :)
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 24. 5. 2014 20:01

Ani z jednoho příspěvku není patrné, jestli nafta nebo benzin.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 24. 5. 2014 20:18

sprint píše:Ani z jednoho příspěvku není patrné, jestli nafta nebo benzin.

Vzhledem k tomu, že tazatel psal o naftě, tak předpokládám, že se jedná a naftovej dvoulitr :)
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vosisak 24. 5. 2014 21:42

Santa Fe v plný palbě :-D
vosisak
Nováček

Odeslat příspěvekod Honzabig 26. 5. 2014 08:43

Zatím díky za názory.
Když to shrnu,na X5 a ML bych koukal s rozpočtem spíš k 2mil. Porsche už mi do výběru nezapadá vůbec. X3 a GLK mi přijdou malé, navíc u BMW se mi začíná hroutit názor na kvalitu jejich aut kvůli tomu, co čtu v poslední době. Neumím to ale posoudit objektivně.
Santa Fe jsem bez zapírání měl ve výběru také, dost by se ušetřilo, líbí se mi.
LR Discovery se mi moc nelíbí.

Benzin není úplně vyloučen, proto jsem psal asi nafta.
Plánováno je 5let (max 100tis.km najeto, spíš do 90tis, město 40%, dálnice 40%, okresky 20%),

Infiniti – podle toho co píšete, není to tedy tak , že si s tím v „každém“ Nissanu poradí.
Počítal jsem s tím, že když nebudu bourat, budou jen garanční prohlídky, havarijní poj.by ale samozřejmě bylo. Otázkou je spolehlivost těchto aut, vnitřní prostor na velikost auta mi přijde nic moc. Zdá se být víc nevýhod...
V benzinu by to zřejmě chtělo 98okt, rozdíl v ceně a spotřebě benzin / nafta mi vyšel cca na 1,5 - 2roky provozu. Proti Jeepu bych se asi dostal na nižší kupní cenu, rozdíl by mohl být na provoz a servis/pojištění

Jeep – Pentastar umí i E85, vše bych ale přehodnotil až po vyzkoušení obou variant. Spíše ale asi nafta.
Výhodou je dle vás dostupnější servis, otázkou jsou jízdní vlastnosti a spolehlivost. (Interiér a exteriér, výbava a schopnost vyjet a projet na mě dělá dojem). Losí test už asi dobrý ;-)

Je mi jasný, že na silnici Jeep asi nebude mít na Infiniti šanci, ale musím si to pořádně ošahat a projet. Mám čas do podzimu řešit, co by to mohlo být. Stejně to budu muset všechno zažít a posoudit, co mi bude vyhovat.
Tak nějak jsou tyto dvě auta ve výběru, reálné zjištění a kalkulace balíčku cena auta / provoz / servis / pojištění / třeba obrátí jinam.

Můžu se v něčem, ale ve všem mýlit, nejsem znalec. Řeším to zde proto, protože 10/30/50 lidí zajímajících se o auta,může podat víc informací, než si sám vyčtu z pár testů a recenzí, které můžou být neobjektivní.
Každopádně díky.
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 26. 5. 2014 10:11

vzal bych tiguan v plne nebo tuareg. ostatni jses rozpoctove na hrane a opice banany zacnou lezt do poctu. jako e85 je alternativa jeep je opravdu povedene auto.


radeji bych ovsem pritopil 200k a sel do lc pokud bych chtel suv na praci nebo q7 v nafte s 5 let zarukou (novou) vzal bych nejakou skladovku. chapu li ovsem zadani ze chce pouzitou protoze tam nepise najezd.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 26. 5. 2014 10:19

U Jeepu pisu u Pentastaru asi 14L spotrebu, ale neco malo se na tom usetrit da.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 26. 5. 2014 10:27

Audi Q5 2.0 TFSI, 3.0 TFSI, 3.0 TDI

-- 26. 5. 2014 11:33 --


Obrázek
:love:
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 5. 2014 12:56

Že by Cherokee a ušetřit?
Obrázek
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Noclaf 26. 5. 2014 13:01

XC90 ve vyprodeji by nebyla?
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 26. 5. 2014 13:07

Byla, ale je to staré auto..:-(
Ne?
Přece jenom 9 let je 9 let... no. (nebo jak dlouho)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Noclaf 26. 5. 2014 14:24

Novy auta jsou moc novy a maji neodladeny chyby (navic jsou moc drahy, protoze novinka). Stary auta jsou zase moc stary...jste jak zensky, nic vam neni dost dobry. :-D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků