výběr SUV (1-1,5mil)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Honzabig 23. 5. 2014 18:55

Vybrali byste si Infiniti QX70, Jeep Grand Cherokee, Volvo XC 60, nebo RR Evoque,?
Jednalo by se víceméně o nové auto (0-15t km,rok od 2013),asi nafta. Zvládnout těžký terén není potřeba.
Kdybych to měl řešit teď, seřadím to tak, jak jsem napsal výše, takže QX by vyhrálo.
Co byste zvolili vy reálně na základě znalostí o těchto autech, krom XC60, které mám ošahané ?
Beru i odpověď ,že žádné z nich, protože je k tomu důvod (technický).
Díky za názory.
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprint 23. 5. 2014 18:58

Asi bych volil spíš Audi Q5, BMW X5, nebo MB ML.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 5. 2014 18:58

Yvetty
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 23. 5. 2014 19:00

Bych měl dva :D
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 23. 5. 2014 19:02

V klidu - řádně vybavit a jsi na tom milionu taky :))

Jinak Samozřejmě jeep a s Pentastarem, kterej nežere o tolik víc, jak tdi varianty.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 23. 5. 2014 19:18

Jelass píše:Jinak Samozřejmě jeep a s Pentastarem, kterej nežere o tolik víc, jak tdi varianty.

To je fakt. Žere jenom dvakrát tolik.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 23. 5. 2014 19:49

Ještě bych se poohlédl třeba po MLku ( http://www.sauto.cz/osobni/detail/merce ... oFrom=list ) ;) Jinak, z výše zmíněných bych si nejspíše vybral taky Infinity.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 23. 5. 2014 20:00

Infiniti je šílená exotika = řídká síť servisů, na díly se bude čekat a obával bych se cen za práci v sevisu (ale možná mě někdo opraví).
Jeep je naopak relativně rozšířené značka (i GCh jako model) a hlavně - Jeepy teď řeší kdekterý dealer Fiatu (tj. levná sazba na práci) + docela dost nezávislých servisů (= levné díly z USA).
Kromě toho se mi JGC daleko daleko víc líbí, ale to je samozřejmě subjektivní věc.

Evoque je fajn kára, ale o třídu (nebo o dvě?) menší, slabší (čtyřválce vůči šestiválcům v Jeepu a Infiniti) a přitom jen o málo levnější. Svezení je taky úplně jiné než v J GCh - JGCh je křižní, velké těžké a silné luxusuní auto se všemi pozitivy a negativy, Evoque se chová spíš jako zvýšený hatchback.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomx76 23. 5. 2014 20:15

JGC ano
XC 60 male.... mame
RR Evoque male
Infiniti exot

Jeste bych zaradil
Toyota LC
LR Discovery
MB ML

Nimene po zkusenostech s SUV bych skocil do party Outback, allroad, XC70
tomx76
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 23. 5. 2014 20:17

Jednoznačne XC60 :nenapadne
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 23. 5. 2014 20:23

já bych koupil Cadillac Escalade
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod naviculare 23. 5. 2014 20:27

Kdyz uz nezbytne musi byt SUV, tak bych vzal to nejlepsi. LR Disco.
naviculare
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 23. 5. 2014 20:36

spitfireXIV píše:
Jelass píše:Jinak Samozřejmě jeep a s Pentastarem, kterej nežere o tolik víc, jak tdi varianty.

To je fakt. Žere jenom dvakrát tolik.

Ale tak určitě :kuk:
Naposledy upravil Jelass dne 23. 5. 2014 20:57, celkově upraveno 1
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 23. 5. 2014 20:37

Ale medzi nami, garáž je to posledné miesto, kde by som sa išiel radiť, že ako minúť 1.5 milióna :oboze
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3MPS 23. 5. 2014 21:34

Jakožto majitel vozu Infiniti ti musím poradím Infiniti. Máš li koule na to, že nehcheš splynout s davem a chceš se od něj absolutně odlišit, chceš li auto, které má xkrát lepší jízdní vlastnosti, než nějaký X5 či nějkaé Audi Q XXYY, pak neváhej a jdi do něj. Ale budeš se muset smířit s tím, že servis fakt není levný, díly stojí fakt balík a provoz auta silěn prodraží havarijní pojistka, protože naši nenažranci tě omastí díyk velkému objemu a novosti auta. Já osobně bych šel cestou benzínu, s naftou zkušenost nemám. Ale než se ze mě stal infinitista, projel jsem se s FX37 a mohu říct, že X5 nemá nejmenší šanci se tomu vyrovnat v pohodlí (protože X5 skáče jak koza, zatímco FX jede cesta necesta a ani to nevnímáš), tak motorickým projevem (šlo o benzínový třílitr, který třeba v e60 jede dost dobře, ale na X5 mu už pár kW zřejmě chybí). FX37 má vysoké sportovní geny v sobě, zatáčky jsou pohoda, auto krásně vede stopu, prostě chce to zkusit. Bohužel, spotřeba není nejmenší a při klidné jízdě se s FX nejde dostat pod nějakýcj 11 ltrů. ALe zase ten, kdo chce Infiiti v bnezínu, tak s tím holt počítá a pak to neřeší (ale občas mě to štve:-) )FX i ostatní modely mají své kouzlo, řada lidí tvrdí (a zde to není výjimka), žeInfiniti jsou škaredá auta, ale to je silně subjektivní, jako u ženskejch. Někdo rád hubeným někdo tlustý. Infiiti je projevem toto, že člověk nemusí patřit mezi šedý průměr a má mnohdy vytříbený vkus a nároky, je to auto či značka pro individualisty. Rozhodně jich nepotkáš denně víc, než žádný, to mi věř a když už, je to svátek. Za to dost lidí se za tebou otočí, už jen třebas kvůli zvuku benzínového motoru, který je hezký a kdo má třeba Nissana 370, tak to potvrdí. K Volvu - XC60 se s Infiniti srovnat taky nedá, protože to he hračka pro ženskou, naposledy jsem jel s XC60 včera v Mondi ve Štětí, má ji projektový manažer. Upřímně, než XC60, tak radsši tu X5.
Landcruiser už nemá moc co nabídnout, současný model není dyzajnově tak hezký (aspoň pro mě), jako ten předchozí, jízdní vlastnosti jsou typicky off-roadové, tzn. jedeš pos ilnici bez jakékoliv odezvy, řízení je silně přeposilované, nemastné neslané, auto se v zatáčkách naklání jak závodní plachetnice, na příčnách hrbech vyloženě plave. Naftový D4_D 3litr má s autem dost práce, protože běžné provedení se 127kW stačí tak do terénu,a el na dálnici už to je mrzutost, navíc spotřeba nafty je také docela vysoká-podle slov mého kolegy je to 10/100 jako minimum. Mně navíc nesedí sedačky, nemaí žádné boční vedení a na hladké kůži jsem byl rád, že se mohu držet volantu. V terénu je to ovšem jiná liga a ne parodie, jako X5 na širokých gumách. LC je prostě tvrďák a v terénu ukáže, kam jasně patří, spolu s Touaregem například.
Ještě bych si dovolil upozornit na variantu Chevrolet Tahoe. Toho má soused ob pár baráků z ulic, má benzínovou verzi s V8 a je to kus auta s paárdním zvukem. Tu právě vyměnil za Toyotu Sequioa, která je proti LC hezká a s V8 i silně charizmatická, jak velikostí, tak zvukem, ale boužel i spotřebou. Vedle stojící Volvo XC90 druhého souseda vypadá vedle Tahoe ši Sequoji jako dětská hračka:-) Zejména Sequioa má obrovské charizma a majitel musí být opravdu nadšenec, který přsně ví, co hledá a co čeká a taky ví, že tohle auto prostě v Čechách za rok na silnici nepotká.
Moje volba by byla Infinti FX50.
3MPS
Štamgast

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků