odhlaseni nabouraneho automobilu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 24. 3. 2014 18:47

Zdravim vsechny odborniky.
Stryc resi jeden problem s odhlasenim automobilu.
auto naboural na predek. Nejakemu znamemu ho prodal, ze si ho dotycny opravi. Ted mu volal, ze sehnal dily, nechal auto opravit, ale ze po nem v opravne chteji o 3000 kc vice, nez mu puvodne rekli. Na to udajne nema a tak prisel s tim, ze mu stryc vrati penize + zaplati opravu a muze si ho vzit zpet. Dotycny nechce ani zaplatit ani nahradni dily. Mne osobne se to moc nezda a ja bych to neudelal.
Navic mu nechce dat ani tel cislo na opravnu, ze tam s nim ma strejc zajet, aby to vyresili vsichni spolu. Stryc ale auto prodal tak, ze mu dal velky technicky prukaz, ma kupni smlouvu, ale auto neodhlasil.
Ma nejakou sanci na to, aby auto odhlasili od stryce jen zaklade kupni smlouvy? Onen kupec mu nyni tvrdi, ze pokud si opravu nezaplati, tak mu auto v oprave prodaji, coz podle me taky nejde..co byste poradili? Jak ma postupovat? Diky za kazdy nazor a radu :-)
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 24. 3. 2014 19:28

*****, kupni smlouvu ma? nema tak policie a kradez auta a ono se najde.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 24. 3. 2014 19:39

Ano, kupni smlouvu ma. Spise mi jde o to, zda to bez velkeho technicaku dokaze odhlasit ze sve osoby, popr co s tim ma delat dal?
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 24. 3. 2014 19:53

Pokud to ten chytrák chce vážně vrátit, tak ať to ale napřed uvede do přesného původního stavu... Jinak nezájem. Naopak zcela jistě "dostal" i plnou moc k převodu a veškeré doklady. No a původní majitel ať si pohlídá čkp
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 24. 3. 2014 20:12

Strejc ma pry jen kupni smlouvu, napsanou sice v ruce, ale má. Žádnou plnou moc mu nedal-je to pako. Dal mu ale velký a maly technicak a nema to odhlasene. Jde mi o to, jestli to odhlasi, ikdyz uz nema techniccak?
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 24. 3. 2014 20:18

no horko tezko samozrejme.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 24. 3. 2014 20:25

Nechat si vystavit kopii predtim by nepomohlo?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 3. 2014 20:29

Chteji zduvodneni jak se ztratil a to ***** pruserem... Zase odhlasit to ma povinnost do 10 dnu, ale duplikat je asi cesta nejmensiho odporu (pokud je ovsem v registru jako majitel) Ja babe dost tezko vysvetloval i to, proc to odhlasuju bez ORV, koukala se na me velmi prisne kdyz jsem ji tam napsal, ze byl omylem skartovan ;-)
Naposledy upravil JardaB dne 24. 3. 2014 20:30, celkově upraveno 1
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 24. 3. 2014 20:29

Zatim jsem mu poradil, at si zavola na evidenci vozidel a podle toho, co mu reknou, tak se jde zeptat na policajty, jestli mu neco poradi. Strejc ho chtel vzit zpet a zaplatit tu opravu. Mne se to ale vubec nelibi, protoze typek ho koupil za 5tis, pocital, ze 5tis da za ahradni dily a dlasi 3tis ho bude stat oprava. Ted po nem opravna chce namisto 3tis rovnou 5tis, ze tam jeste neco museli dodelavat a on tvrdi, ze na to uz nema, ze dalsi 2tis je pro nej hodne. Zaroven ale tvrdi, ze chce jen zpet 5 tis, co dal za auto, ale za nahradni dily nic nechce, kdyz strejc zaplati opravu. To je mi proste nejake divne.. bud zjistil, ze mu to neprojde na evidencce, nebo po nem opravna chce vic, nez jen 5tis nebo je v tom neco jineho..

-- 24. 3. 2014 20:30 --

Jo, duplikat je dobry napad..jako majitel uvedey je.
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 24. 3. 2014 20:40

je to marný, je to marný, je to marný...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 3. 2014 22:23

ty cifry jsou v eurech?

btw - auto již není tvého strýce. Jakmile je kupní smlouva, tak zápis v registru nemá s určením vlastnictví nic společného. Pro klid v duši bych ale šel auto odhlásit na toho člověka v kupní smlouvě. Plnou moc na to snad nepotřebuješ. Ta je zapotřebí až k dohlášení, ne?
A tu kupní smlouvu si chraňte, nejspíše přijde ještě dopis od ČKP. Bude se hodit.
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 25. 3. 2014 00:32

Nemá 2t na opravu, lol :-D
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 25. 3. 2014 06:16

No prave.. udajne si myslel, ze do auta da jen 13 tis, ale 15tis uz je pry moc :-D v tom bude neco jineho, buh vi, jestli v tom ma jeste svuj motor :-D uvidime, dneska bude snad chytrejsi, az to obvola.
dezavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hongmi 25. 3. 2014 07:53

eLzyx píše:ty cifry jsou v eurech?

btw - auto již není tvého strýce. Jakmile je kupní smlouva, tak zápis v registru nemá s určením vlastnictví nic společného. Pro klid v duši bych ale šel auto odhlásit na toho člověka v kupní smlouvě. Plnou moc na to snad nepotřebuješ. Ta je zapotřebí až k dohlášení, ne?
A tu kupní smlouvu si chraňte, nejspíše přijde ještě dopis od ČKP. Bude se hodit.

Ovsem jestli druha strana neprohlasi kupni smlouvu za zfalsovanou, jestli jsou podpisy uredne neovereny a ani tam nejsou podepsani svedci, tak bych se na kupni smlouvu moc nespolehal.
hongmi
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 3. 2014 08:13

sprint píše:Nemá 2t na opravu, lol :-D

noo je to smutne, i chudsi chteji auto ....
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků