Sharan 2,0tdi vs. Galaxy/S-max 2,0tdci od r.v. 2011

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jendix 13. 3. 2014 22:20

Zravím, pokoušel jsem se rozšířit nějaké stávající téma, le bohužel jsem nenašel nic podobného.

Nyní k mému dotazu. Protože očekáváme přirustek do rodiny, a manželky třídvéřová E81 je prckem trochu nepraktická, přemýšlim nad výměnou za nějaké MPV. Shrnu to v bodech aby to bylo přehlednější:

Vytipovaná auta:
VW Sharan 2,0tdi 103kw i DSG
Ford Galaxy/S-max 2,0tdci 103 nebo 120kW (PowerShift se bojím, tak spíš manuál)

Ročník: 2010- současnost (každopádně nového sharana s posuvnými dveřmi)




Auto mám v plánu koupit v německu, ideálně bývalá leasingovka s ca. 100-150tkm.

Z čeho mám ale strach jsou motory, resp hlavně fordáckej tdci motor a v případě automatu i ta dvojspojková převodovka. Ford má napak malinko sportovnější vzhled a příznivější cenu. S CR od VW už mám zkušenosti, není to nejhorší motor, i když ve služebnim autě kde jsme motor měli, se měnili při 110tkm dva vstřiky, což přijde docela málo, v tom směru má ford s CR motory trochu větší zkušenosti.

Našel by se tu někdo kdo dokáže ty auta nějak posoudit , hlavně co se spolehlivosti motorů a životnosti týče. Případně nějaký poznatky k dvospojkovejm převodovkám? Znám hromadu lidí co na ford nadává, týká se to ale spíš starších ročníků, u novějších modelů jsem slyšel o nárustu kvality i spolehlivosti, je otázka do jaké míry to je pravda.

Předem díky za reakce.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 13. 3. 2014 22:29

Forďáckej tdci už není ten forďáckej tdci, kterej pokazil pověst, takže se bát nemusíš.

S max se mi líbí, ale posuvné dveře jsou zase velmi praktické.

Pak by se dalo najít ještě něco z us produkce prodávané pod italskou značkou :nenapadne :))
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jendix 13. 3. 2014 22:53

Jj, posovné dveře jsou velká výhoda sharana.

Aktuální TDCi je v podstatě Citroen, jestli se nepletu. I tak ale nevim nic o spolehlivost, i když táta má Scudo a až na pár drobností vcelku dobrý. Mě šlo ale i o to srovnání TDCi / TDi. Navíc bych možná radši automat, z čehož mám u Fordu strach, slyšel jsem něco o problémech s řazenim za studena.

Nad US autama jsem už taky jednou přemejšlel, ale upřímě si vybírám auto částečně podle mýho automechanika, a u tak trochu exotickejch značek je dost často problém sehnat někoho kdo tomu rozumí. Při koupi ojetiny nepředpokládám že bych navštěvoval autorizák, přijde mi to zbytečný, navíc je otázka zda je autorizák co se se znalostí týče vždy to nejlepší místo.
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 13. 3. 2014 22:57

Sharana 125kw MT jsem měl cca 1,5r a je to velice pohodové autíčko.
Provozuju i staršího S-Maxe r.2007 96kw MT, 180tkm a bez problémů taky.
Pokud bys šel do VW, doporučuju 125kw, pěkně s autem hýbe a má dobrou spotřebu. Jinak je tady o Sharanu celé vlákno viewtopic.php?f=811&t=1103696&st=0&sk=t&sd=a
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 13. 3. 2014 23:01

Jendix: 2.0psa je v podstatě to nejlepší, co můžeš kouit. Když už to teda musí bejt nafta :))

Jeslti máš mechanika, kterej tomu neholduje a hodláš k němu jezdit nadále, tak jasně. Jinak servisovat ameriku, kor Chryslera a najít na to někoho není problém. Ale to spíš bylo takový přihřátí polívčičky - pokud nevozíte ještě třeba psa, tak je to opravdu zbytečně velké.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gusspacho 14. 3. 2014 00:47

Ahoj,

máme Sharana 2011, 125kw a DSG - super auto! Když jsme vybírali tak Galaxy atd byli KO právě proto, že nemají posuvné dveře. My jsme to tedy kopili se 15tkm, takže k tvému nájezdu moc říct nemůžu....
Se 125kw to auto jede velmi solidně, motor je výborně utlumený (myslím že o dost líp než v Superbu, kde ho mám já). Nicméně na notŕmální ježdění podle mě stačí 103kw verze...

G
gusspacho
Nováček

Odeslat příspěvekod jendix 14. 3. 2014 12:36

vzhledem k tomu že s autem bude jezdit spíš manželka, bude asi stačit 103kw, a i právě z toho důvodu uvažuju víc o automatu, přecijen přidá malinko na dynamice a pro ženskou to bude navíc o starost mín :-D

má tu někdo nějaký větší zkušenosti s automatem od fordu? táhne mě to spíš k tomu s-maxu, přeci jen to není taková krabice jako galaxy se sharanem.. navíc to bude pro nás naprosto dostačující..

jinak co se velikosti auta týče.. máme jako hlavní auto 5er e61 a jezdíme i tak občas pěkně zarvaný.. a to prcek ještě neni na světě.. proto radši něco většího, kam se třeba i v pohodě vejde kolo, nebo nesloženej kočárek..

ještě trochu rozšířim nahoře již zmíněné požadavky.. o co mi hlavně jde, je celková spolehlivost.. samozřejmě by bylo hezký mít posuvné dveře, ale né za cenu nižší spolehlivosti sharanu oproti fordu..
jendix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 14. 3. 2014 12:52

jendix píše:vzhledem k tomu že s autem bude jezdit spíš manželka, bude asi stačit 103kw


Tohle fakt nechápu. Proč by ženám měl stačit slabší motor, než mužům? Všechny řidičky, co znám, mají radost, když auto pěkně jede a stěžují si, když řídí chcíplou mrchu.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 14. 3. 2014 13:07

Jendix, jestli vw 2.0tdi nebo ford tdci s manualem, to je prast jako uhod. To spis mrkni na ceny servisu a na znackovy kluby.
Jak powershift netusim, dsg je loterie.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Zrak 14. 3. 2014 13:53

jendix: nějak se ti plete nespolehlivý Sharan minulé generace se současným. Sharan nemá proti Fordu žádný deficit ve spolehlivosti.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2
Coupe JCW KW3
Scania R490

hoonring.cz
Marek Zrak
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Haya1 14. 3. 2014 14:11

můj názor : než ojetého sharana nebo s maxe raději novou 5008 nebo C4. ps: sharan, alhambra je super, ale dávat za ojetinu plus minus půl miliónů je proti mému gustu ...
Haya1
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 14. 3. 2014 14:13

Kdo jezdi v nemcich, malokdy pujde do francouze. Ikdyz napad dobrej, tak to proste je.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gusspacho 14. 3. 2014 15:04

spitfireXIV píše:
jendix píše:vzhledem k tomu že s autem bude jezdit spíš manželka, bude asi stačit 103kw


Tohle fakt nechápu. Proč by ženám měl stačit slabší motor, než mužům? Všechny řidičky, co znám, mají radost, když auto pěkně jede a stěžují si, když řídí chcíplou mrchu.


Protože skutečně dramatický rozdíl mezi dynamikou těch auto poznáš tak od 130 a dále...a tam už většina manželek nejezdí...Je pravda že cenový rozdíl u ojetiny nemusí být tak drastický jako u nového auta, ale jde spíš o šířku výběru - těch 103kw je prostě nesrovnatelně víc.

Co můžu určitě doporučit jsou elektrické boční a zadní dveře, to je moc příjemná věc...a manželka si nemůže vynachválit automat, je to perfektně pohodlné.

G
Naposledy upravil gusspacho dne 14. 3. 2014 15:08, celkově upraveno 1
gusspacho
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 14. 3. 2014 15:05

Prijemna vec ano, dokud to funguje.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 14. 3. 2014 16:04

gusspacho píše:Protože skutečně dramatický rozdíl mezi dynamikou těch auto poznáš tak od 130 a dále...a tam už většina manželek nejezdí...


A proč by nejezdila? :shock:

Jinak 103 kW pro dané auto a klidnou jízdu docela stačí. Jak pro pány, tak i pro dámy.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků