Policajné kontroly - Žilinský kraj

Typické miesta blízkych stretnutí s policajnými hliadkami na Slovensku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pjanda 15. 8. 2006 17:12

Policajné kontroly - Žilinský kraj
AutoRevue.cz
pjanda
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 8. 2006 08:54

V Povazske Bystrice, hlavne na vyjazde (prijazde) smerom na Zilinu

V Ziline pri vstupe, je tam dlho pred zaciatkom mesta obmedzenia na 60km/h, potom priamo na obchvate (su pri sportovej hale) a este na vyjazde zo Ziliny na Martin pri "Hyze".
Merlin
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod redliner 16. 8. 2006 09:02

na "dialnici" Ruzomberok-Lipt. Mikulas pri odpocivadle "Dechtare" je tam spomalenie na 100kmh (alebo 80kmh???) radi tam meravaju v oboch smerok
Dalej na dialnici za Lipt. Hradkom smer Poprad pri benzinovej pumpe OMV - HYBE je tiez spomalenie taktiez meravaju
"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
I sense much fear in you."

Yoda
redliner
Štamgast

Odeslat příspěvekod Merlin 16. 8. 2006 09:14

redliner: ak sa mi zda, tak uz tam to obmedzenie pri motoreste "Dechtare" zrusily ?
Merlin
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod dakto25 16. 8. 2006 09:28

Merlin píše:redliner: ak sa mi zda, tak uz tam to obmedzenie pri motoreste "Dechtare" zrusily ?

Je to tak. A pri OMV-Hybe uz davno nemerali.
dakto25
Nováček

Odeslat příspěvekod redliner 16. 8. 2006 09:31

OK tak sa ospravedlnujem, ale dlhsie som tadial uz nesiel
"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
I sense much fear in you."

Yoda
redliner
Štamgast

Odeslat příspěvekod dakto25 16. 8. 2006 09:32

Nie je Nedela (vacsinou tak medzi 16-19 hod.) ked nemeraju za Kralovanmi smer Martin, v zakrute kde je 60 km/h.

Dalej dost castu su v Ziline na nabreznej (obchvat) v oboch smeroch,
a taktiez v ZA pod Rondlom.
Naposledy upravil dakto25 dne 16. 8. 2006 09:35, celkově upraveno 1
dakto25
Nováček

Odeslat příspěvekod dakto25 16. 8. 2006 09:34

redliner píše:na "dialnici" Ruzomberok-Lipt. Mikulas pri odpocivadle "Dechtare" je tam spomalenie na 100kmh (alebo 80kmh???) radi tam meravaju v oboch smerok
Dalej na dialnici za Lipt. Hradkom smer Poprad pri benzinovej pumpe OMV - HYBE je tiez spomalenie taktiez meravaju

Na dialnici sa uz vacsinou meria mobilnymi radarmi, tieto miesta uz akosi nepocut.
dakto25
Nováček

Odeslat příspěvekod makorider 16. 8. 2006 21:06

smer zilina kys n.mesto-časť brodno priamo pod mostom stáva radar. Ale pozor na tej štvorprúdovke je 100vka potom je kôli výjazdu do brodna 80 a oni merajú asi 100 m za značkou :D
makorider
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ragamix 31. 8. 2006 19:25

vyjazd z ruzomberka smerom na dolnu kubin - vjazd do obce likavka. je tu 40km/h a meraju za pravotocivou zakrutou na prijazde. bez antiradaru nie je sanca ich zaregistovat (teda je ale to uz mate hotovu fotecku) :wink:
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tommy_O2 31. 8. 2006 20:05

V Dolnom Hricove v smere na Zilinu, kusok za tabulou meravaju so schovanou bielou Fabkou...
Tommy
Tommy_O2
Nováček

Odeslat příspěvekod zino_davidoff 5. 9. 2006 19:45

Spomalenie už nie je, lebo sa predlžovali pripájacie pruhy (z benzinky a odpočívadliel) na takú vzdialenosť aká má byť k 130km/h. Takže obmedznie rýchlosti už nie je. :))
zino_davidoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 1. 2007 21:59

makorider píše:smer zilina kys n.mesto-časť brodno priamo pod mostom stáva radar. Ale pozor na tej štvorprúdovke je 100vka potom je kôli výjazdu do brodna 80 a oni merajú asi 100 m za značkou :D-/quote]

este chcem dodat bydz stoja pod mostom ked je pekne pocasie tak ich tam je vidno :D
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iv@n 26. 1. 2007 23:33

makorider píše:smer zilina kys n.mesto-časť brodno priamo pod mostom stáva radar. Ale pozor na tej štvorprúdovke je 100vka potom je kôli výjazdu do brodna 80 a oni merajú asi 100 m za značkou :D-/quote]

no a ešte začali merávať v opačnom smere na vstupe do ZA z tej kysuckej výpadovky je na tej dvojprúdovke v zátačke pri podchode pre chodcov vyštrafovaná zebra, na nej odstavený radar a ako vybehnete zo zátačky poväčšinou okolo 80kmh a nie je moc šanca spomaliť na prikázanú 40kmh
iv@n
Nováček

Odeslat příspěvekod milos SK 5. 7. 2007 21:39

Tak tam bývajú dosť často. V poslednej dobe si dávajte bacha aj v priemyselnej časti Žiliny. Pri Kinekuse v smere z kamennej je jednosmerka a vela nových prikázaných smeroch jazdy a radi tu vyberajú. Treba tu pozorne sledovať značky - lebo lahko vbehnete do jednosmerky alebo zákazu!!! Tak isto v ZA na lavobrežnej, hneď za futbalovým štadionom sa schováva radar!!!
milos SK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ragamix 29. 7. 2007 18:35

dnes po ceste domov 2x hlasili na exprese ze v liptovskom mikulasi maju laser. viac zatial neviem ale davajte si radsej pozor.

jedine co nechapem je kde to zobrali.. neviem o ziadnom verejnom obstaravani http://www.minv.sk/obstaravanie
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Haldo 29. 7. 2007 23:08

mozno nejake testovanie. Ci aj akoze vyberali peniaze?
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod ragamix 30. 7. 2007 07:43

viem len to co som pocul.. neviem ci tam bola aj kasa ja som tade neisiel. tiez by som skor povedal ze to bolo testovanie ale naozaj neviem..
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 8. 8. 2007 22:50

Nový radar je na ceste Kraľovany - Martin v obci Sučany (posledná pred vjazdom do Martina).
200m za tabuľou obce je od minulého víkendu automatická búdka ktorá fotí. Je to v takom kopčeku.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 12. 8. 2007 10:20

nevies co tam presne je? ramer? indukcna slucka? dik za informacie.
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 12. 8. 2007 21:24

ragamix píše:nevies co tam presne je? ramer? indukcna slucka? dik za informacie.

No zajtra sa pozriem do tej búdky či tam nebude nejaký nápis. :)

Ako to človek bežne dokáže zistiť? či len sa pýtať na pravých miestach alebo to bude na fotke čo dostanem?
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 13. 8. 2007 08:06

mozno bude nieco napisane na budke.. ale
vyzera to takto (ramer): http://www.sme.sk/c/2914950/novy-radar-na-d1.html
alebo skor nejak takto: http://www.czechradar.cz/cs/products/traffi_phot_s.html

event keby so to vedel odfotit a hodit sem foto nech to identifikujeme :)
dakujem!
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 15. 8. 2007 22:44

pripadá mi ako faceliftovaný rammer.

V novinách v MT písali že za 3 hodiny merania zaznamenali 300 prekročení rýchlosti nad 65km.

Inak vraj je nadstavený na 65.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod Jeffe 15. 8. 2007 23:35

Takze na Slovensku uz neplati tolerance rychlosti +10km/h? :shock:
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 16. 8. 2007 07:39

ramer moze mat aj mierne odlisne skrine. tym padom je to v pohode

tolerancia 10km/h snad este plati.. aspon dufam teda. ale ramer ako taky ma toleranciu len +/- 3km/h (resp 3% nad 100km/h)
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 16. 8. 2007 14:25

regionálne noviny toho napíšu - a ešte keď v názve majú MY.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 4. 10. 2007 17:21

pozor na lidar v Ziline! maju Lavet (ProLaserIII)
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 1. 11. 2007 16:29

mtb_ píše:Nový radar je na ceste Kraľovany - Martin v obci Sučany (posledná pred vjazdom do Martina).
200m za tabuľou obce je od minulého víkendu automatická búdka ktorá fotí. Je to v takom kopčeku.o/quote]

Známy poolicajt mi včera vravel že je tam ale nemeria. Takže keď to vypukne OZNÁMIM.
Inak je to dementné miesto lebo keď nezačne človek brzdiť na tabuli tak ajtak bude mať nad 60km
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod mtb_ 27. 2. 2008 01:32

Poslednú dobu až extrémne často kontrolujú plnú čiaru z kopca Ratkovo-Šútovo na cete Martin-Kraľovany. Sú pod kopcom pred pravotočivou zákrutou na zastávke autobusov a sledujú kopec ďalekohľadom.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod mtb_ 25. 4. 2008 22:46

Poslednú dobu furt merajú na ceste medzi Martinom smerom na Poprad na výjazde z obce Sučany smerom na Turany je dočasá 70km kvôli vyjazdeným koľajám.
V tomto týždni som ich videl merať tam 3x v oboch smeroch.

Krásny štát. Miesto opravy cesty tam merajú a merajú. Tá značka je tam už 3 mesiace a som zvedavý koľko rokov tam bude. :tleskani To tam asi prídem o vodičák. Aj neviem či nemám už 3x foto. V pohode kamióny tam idú 90km.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod Haldo 28. 4. 2008 23:43

to asi zalozili zbierku na opravu tej cesty a poliacajti tam prispievaju...vybranymi pokutami
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod mtb_ 29. 4. 2008 11:00

Tak to si píš že to tak určite bude. V nedeľu som tam poctivo dodržoval 70tku keď som išiel 78 tacho. A dvaja blázni to za mňou psychicky nevydržali a hore kopcom do Sučian - hijó koňe moje davaj ma obiehať v najhoršej možnej chvíli.
Proste dodržiavaním takéhoto nezmiselného obmedzenia ohrozujem len sám seba. Asi si dementi myslia že po cestách jazdia výhradne staré plečky.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod Haldo 1. 5. 2008 01:08

no ved tie ich feldy beru asi ako referencne vozidla, ved na nich predsa najazdia dost vela km, tak musia vediet o com to je.....
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod mtb_ 22. 11. 2008 00:06

mtb_ píše:
mtb_ píše:Nový radar je na ceste Kraľovany - Martin v obci Sučany (posledná pred vjazdom do Martina).
200m za tabuľou obce je od minulého víkendu automatická búdka ktorá fotí. Je to v takom kopčeku.o/quote]

Známy poolicajt mi včera vravel že je tam ale nemeria. Takže keď to vypukne OZNÁMIM.
Inak je to dementné miesto lebo keď nezačne človek brzdiť na tabuli tak ajtak bude mať nad 60km

Furt nič nové. Proste klasicky vyhodené peniaze. Obec Sučany je ako celý tento štát. To nevedeli na začiatku že nemôžu merať na štátnej ceste???
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 22. 11. 2008 16:14

hehe dobre vediet.. asi pred mesiacom som teda isiel a dobre som sa zlakol ked som ten kram uvidel kusok pred sebou (poplach samozrejme nebol kedze to bolo vypnute takze prvy moment.. ;) )
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 23. 11. 2008 13:10

Ragamix - takže ani tá 70km čo je pred Sučanmi NEBOLA TEBOU DODRŽANÁ. Pirát jeden akýsi.
Ale merávajú ju v opačnom smere (na Kraľovany).
Buď sú:
1. Na konci Sučian v ľavo pri blázninci. Troška sú zašitý.
2. Pred koncom obmedzenia stáva fabka pri tom dome s bilbordom v pravo.

Dokonca som sa raz tam zľakol keď sa mi tam audi lepilo na zadok a ja vzorových 75km. Som sa ich až zbavil keď jeden brat z CZ to nevydržal a obehol nás oboch. Ale to už nebolo na tej 70tke. Audi vydelo že so mnou nič nenarobí tak som ich pri Trusalovej pozdravil pohľadom keď kasírovali toho Čecha. Aj som na neho preblikol a pretrúbil keď ma obiehal ale ma nepochopil.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 23. 11. 2008 13:44

a sakra som myslel ze tie okruhle znacky su pre cyklistov 8-D
ale vazne neviem kolko som presne isiel.. vzdy prisposobujem (resp sa snazim) rychlost okolnostiam.. smerom dole ale aj hore
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 23. 11. 2008 23:10

Najsmutnejšie je že tým úsekom prejdem minimálne 2x denne. A keď sa mi darí tak aj 10x. Tá 70tka je tam už rok, vraj vyjazdené koľaje. Som si tam nedávno skúsil že bez problémov tam auto zvláda 150km. Ale asi nie každé auto.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 24. 11. 2008 18:44

takze je to jasne - znacka je tam pre cyklistov :kuk: :D
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 25. 11. 2008 11:34

A zachytí radar aj cyklistu? Pár krát som na inom mieste to skúšal ale ma ignoroval.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod Jeffe 25. 11. 2008 12:05

Asi jsi moc hubenej :D
Jeffe
Inventář

Odeslat příspěvekod mtb_ 25. 11. 2008 13:23

polepším sa
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 25. 11. 2008 21:30

mal by ale neskusal som to. laserom ale neni problem odmerat cyklistu alebo aj chodca (alebo aj boju na mori ;) )
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 12. 4. 2009 18:35

Jeffe
Inventář

Odeslat příspěvekod Haldo 12. 4. 2009 21:34

To ze to budu zneuzivat nie je nic nove. Viac ma zaujala tato veta: "A vedeli ste, že tento radar im ukáže, ak vodič používa antiradar?"

Nejake info?
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod matuS 12. 4. 2009 21:43

anti radar nie, ale mozem im ukazat rusicku - resp ze signal je niecim ruseny
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast

Odeslat příspěvekod Haldo 12. 4. 2009 22:09

Ide o tu rusicku, ze ano. Nic ine ako realna ochrana nema zmysel. Teda okrem tupo-slepeho dodrziavania kazdeho ustanovanie najnovsej telenovely z dielne nasej comedy central...
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod ragamix 12. 4. 2009 22:15

Haldo píše:To ze to budu zneuzivat nie je nic nove. Viac ma zaujala tato veta: "A vedeli ste, že tento radar im ukáže, ak vodič používa antiradar?"

Nejake info?

info bude osobne
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod messy 13. 4. 2009 18:16

Tak dnes merali na obchvate (smerom od PB obchvat iduci okolo sportovej haly) par metrov pred 70. Som zvedavy, ci mi pride domov pozdrav.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jeffe 20. 9. 2010 08:40

OK, znamenam si. Je tam pobliz jeste neco krome radaru v Sucanech? :)
Jeffe
Inventář

Odeslat příspěvekod Haldo 20. 9. 2010 10:29

A co s tym zaznamom ako budu robit na tom dopravnom? Alebo to je schvalene meracie zariadenie?
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod mtb_ 20. 9. 2010 11:47

Haldo - veď práve tieto otázky mi vŕtajú hlavou a len dúfam že Ty ako odborník nám na ne odpovieš. Ja o tom viem *****.

Jeffe - ten v Sučanoch nie je. Ostala tam len búdka. Konflikt že obec (investor) nemôže vyberať na štátnej ceste.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod fio88 20. 9. 2010 14:37

opakujem uz po xxx krat , pokial to zriadenie neni medzi schvalenymi moze si s tym zaznamom starosta aj prislusny ODI akurat tak sak viete co . ;-) ti co tade jazdite urobte kvalitnu fotodokumentaciu a dame zistit co je to a ci to neni len sme bublina :mrgreen:
all cops are bastards
fio88
Moderátor

Odeslat příspěvekod Haldo 20. 9. 2010 14:56

V clanku pod foto je spomenute "monitorovanie". Meranie spomina akurat ten poskok... :)
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod ragamix 20. 9. 2010 16:25

podla fotky je to len informativna tabula.. za 4000e sa ani ine kupit neda.. stacionar stoji mnohonasobne viac takze klud
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fio88 20. 9. 2010 16:48

veru aj ta cena to je pravda , keby stal stacionar 4 tis € tak uz ho mame davno na zabavu 8-)
all cops are bastards
fio88
Moderátor

Odeslat příspěvekod Jeffe 20. 9. 2010 17:17

mtb_ píše:Jeffe - ten v Sučanoch nie je. Ostala tam len búdka. Konflikt že obec (investor) nemôže vyberať na štátnej ceste.

To je fajn. O:-)
Jeffe
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 20. 9. 2010 18:46

no obec nemoze vyberat na ziadnej ceste.. v SK moze len statna policia
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mtb_ 22. 9. 2010 07:39

fio88 píše:opakujem uz po xxx krat , pokial to zriadenie neni medzi schvalenymi moze si s tym zaznamom starosta aj prislusny ODI akurat tak sak viete co . ;-) ti co tade jazdite urobte kvalitnu fotodokumentaciu a dame zistit co je to a ci to neni len sme bublina :mrgreen:

ragamix píše:podla fotky je to len informativna tabula.. za 4000e sa ani ine kupit neda.. stacionar stoji mnohonasobne viac takze klud

Zajtra si vezmem zo sebou foťák a budem čakať na Tvoju odpoveď.

Dali to na jedén smer aj druhý. Inak takýchto kamier som videl včera na Morave viacej. Napríklad v Bánove používajú na tú ich úsekovku podobný typ. Teda podľa obalu.
mtb_
Inventář

Odeslat příspěvekod ragamix 22. 9. 2010 08:46

super odfot to a pozreme sa. ono ta kamera moze byt kludne len atrapa.
ragamix
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 7. 2011 10:59

Kua, vcera sem zjistil, ze uz je udelany obchvat Hornej Stubne a je znaceny jako rychlostni silnice dvoupruh s limitem 100km/h. Je to placeny usek nebo ne? Ja znamku nemel, ale bohuzel sem to zjistil pozde a nebylo to kudy objet
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod fio88 6. 7. 2011 12:13

pokial tam nebola tabulka ,,bez uhrady ,, tak urcite je treba . pokuta pokial ostala tak je 10 x nasobok mesacnej znamky cize nic strasneho ;-)
all cops are bastards
fio88
Moderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 7. 2011 19:50

Tak pokuta 140.- Eur není zase až tak málo. Je to strop, nebo minimální, nebo doporučená? Dodatková tabulka tam nebyla
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod fio88 7. 7. 2011 10:57

Takze bola zmena a k horsiemu , radsej tych 50€ rocne obetovat na znamku ako byt v strese a strachu co ked .... ;-)

Kód: Vybrat vše
Ak vodič použije spoplatnený úsek diaľnice alebo rýchlostnú cestu bez označenia motorového vozidla platnou diaľničnou nálepkou, „vystavuje sa riziku uloženia pokuty v blokovom konaní do výšky 10 násobku ročnej diaľničnej nálepky a v správnom konaní do výšky 50 násobku mesačnej diaľničnej nálepky".
all cops are bastards
fio88
Moderátor

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 7. 2011 11:18

Neboj, taky mě to dostatečně poučilo a příští roku už bude roční rozhodně. ;-) Jen by mě jako nenapadlo, že na takové bohem zapomenuté silnici ( zvláště po průjezdu těma nechutnýma úzkýma serpentínama na Kremnickýma banema bude najednou z přeložky obce udělaná rychlostní silnici.

Jenže potom sem si po návratu na netu přečetl, že ta bohem zapomenutá silnice je součástí důležitého severojižního tahu PL-HU a ten obchvyt součástí bdoucí R3 :D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod fio88 10. 8. 2012 09:23

Zaujimave som myslel ze s tou srandou na detekovanie rusiciek GPS z telomunikacii prestali blbnut ale pravda je niekde inde ... D1 - Liptovsky Mikulas asi na Dechtaroch stali

http://natankuj.sme.sk/c/6490229/hladali-rusicky-gps-nasli-ukradnute-auto.html
all cops are bastards
fio88
Moderátor

Odeslat příspěvekod PiratSilnic 28. 6. 2014 23:16

no musim rict, ze me slovensky PACHove docela prekvapily, kdyz nas po 20m staveli v 1:30 sotva jsme vyjeli od hotelu v Liptovskej Sielnici. docela ve me hrklo, kdyz hned dejchacka, pac v 22jeste jeden sot na rozloucenou.. a jeste byly drzi kam tak rano jedem jedeme.. neuveritelna zeme... :o) ale u L. Mikulase je krasne, to zas jo..
PiratSilnic
Pozorovatel