Výška pokuty za dopravnu nehodu

Typické miesta blízkych stretnutí s policajnými hliadkami na Slovensku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sllladucky 1. 3. 2012 09:08

Zdravím, chcel by som sa opýtat, vodičák mam 1 rok a v nedleu s ami podarilo dostat šmyk a vplail som do protiiduceho auta. Obidva auta išly komplet do šrotu, vodič druheho ma chvalabohu len zlomenu nohu ale ja musim mesiac ležat v nemocnici + doma ležat nejake 2 mesiace. Rchlost som neprekročil. Chcel by som s ateda opýtat aká by mohla byt výška pokuty + či mi môžu a ak ano tka na ako dlho odobrta vodičský preukaz. Pozn. V zakrute som dostal šmyk, a dostal sa do protismeru.
sllladucky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 3. 2012 09:11

Rychlost jste prekrocil, byla neprimerena. Ale debilni system nuti kazdeho jezdit podle znacek a nepremyslet, takze tohle jsou vysledky. S tim zranenim poskozeneho bude problem, podle doby leceni. Mozna bude dobre se s nim dohodnout.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 1. 3. 2012 09:52

pokud je ta doba lečení dýl než 14dní myslím tak to policie začne automaticky vyšetřovat jako ublížení na zdraví
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod AgentOrange 1. 3. 2012 10:06

Prodej auto a jezdi taxíkem, bude to lepší pro všechny
AgentOrange
Nováček

Odeslat příspěvekod fio88 1. 3. 2012 10:40

Skor ako vysku pokuty by som sa zaujimal o to, ci je poskodeny ochotny sa ''nejako dohodnut''. Predpokladam ze takato vazna nehoda je stale vo vysetrovani, lebo pokial prislo ku zrejme dost vysokej skode na vozidlach a ublizeniu na zdravi pokutou a zakazom cinnosti to len tak neskonci. Pokial mas znameho advokata skompletizoval by som si spisovy material ktory mas k dispozicii a urcite by som si ziadal o radu lebo podla mna tu pomoc budes potrebovat. drzim palce ;-)
all cops are bastards
fio88
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 3. 2012 11:35

rosta12345 píše:pokud je ta doba lečení dýl než 14dní myslím tak to policie začne automaticky vyšetřovat jako ublížení na zdraví

což bude, protože noha za 14dní nesroste :hm
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 1. 3. 2012 11:56

jeden dotaz lepší jak druhej :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 1. 3. 2012 13:58

no to nesroste takže z toho bude nejspíš i nějaká ta podmínka za ublížení na zdraví
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 3. 2012 14:25

Pokud bude chtit poskozeny s tim marodit vic nez 14 dni... Vesina lidi na nejakou sumicku podstatne vetsi nez je nemocenska slysi...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 3. 2012 14:35

já bych na to jako poškozený nepřistoupil. Kdo ví jak to sroste, zda z toho nebudou nějaké trvalé následky. :hm
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 1. 3. 2012 14:45

Tak na tom snad nezalezi, to plati pojistovna ne? Jde o to, aby uzavreli tu nehodu nejak rozumne...
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 1. 3. 2012 16:22

ono se zlomenou nohou se blbě ukončuje nemocenská a ještě blběji chodí do práce :-)
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 3. 2012 16:31

to sice ano, ale kdo ti bude platit nemocenskou v případě, že se léčení násobně protáhne.
Dejme tomu, že se zlomenina léčí 6týdnů.
První otázkou je, jestli u takového zranění můžeš říct "já jsem fit, jdu do práce". Dá ti pojišťovna plnou náhradu, nebo jen částečnou, když porušuješ léčebný proces?
Druhou otázkou je, co se stane v případě komplikací - dejme tomu, že by ti sllladucky vyplatil dvojnásobek, tj. 12týdnů jako bolestné. Po těch 6týdnech se zjistí, že ti to srostlo blbě, takže dva týdny si tě doktoři budou přehazovat jak horkej brambor, pak ti to zlomí znova a opět budeš na minimálně 6týdnů "zařízlej", tj. celkově 14týdnů off. Tady je otázka - pokud půjdeš znova na nemocenskou, jestli to opět nenahlásí PČR, souvislost s DN to má. A pojišťovna ti třeba za tu opakovanou léčbu nic nedá, protože jsi porušil léčebný proces - šel jsi makat dřív. Takže suma sumárum jsi na tom tratnej.
Já bych do toho nešel, resp. šel bych do toho jedině, že by mi vyplatil opravdu horentní sumu, tj. cca dvojnásobek mého ročního příjmu a to si tu může dovolit málokdo.
Naposledy upravil eLzyx dne 1. 3. 2012 18:16, celkově upraveno 2
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 1. 3. 2012 17:48

přesně tak
rosta12345
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků