Sadzobnik pokut - SR

Typické miesta blízkych stretnutí s policajnými hliadkami na Slovensku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod glider 6. 7. 2014 16:09

Transporterom nahanat auta? :D
blazni
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 15. 7. 2014 18:33

Weeper píše:Nevim, krom tý přemnožený Kobry mi tam přijde míň utaženější šroub než u nás (teda nejel jsem Blavu - Trnavu, ta 110 je tam fakt drsná, o tom žádná, ale lidi tam jezdí v pravym - je neskutečný vidět jak jsou všichni v pravym a jsou dva volný pruhy).



si si isty ze si siel usek BA-TT ? nieco take som tam este nezazil, aby sa jazdilo tak ako ma
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod nhama25 18. 7. 2014 11:32

Ale jó tohle, že jezdí v pravém jsem si také všimla, již několik krát
nhama25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 8. 8. 2014 01:00

tak to je masakr
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 28. 8. 2014 21:20

MirecBA píše:
Weeper píše:Nevim, krom tý přemnožený Kobry mi tam přijde míň utaženější šroub než u nás (teda nejel jsem Blavu - Trnavu, ta 110 je tam fakt drsná, o tom žádná, ale lidi tam jezdí v pravym - je neskutečný vidět jak jsou všichni v pravym a jsou dva volný pruhy).



si si isty ze si siel usek BA-TT ? nieco take som tam este nezazil, aby sa jazdilo tak ako ma

Ano, ale jak píšu - ne teď, ale absolutně jsem valil oči. Všichni pravej předpisy na tempomatu. Takhle se má jezdit, ať si každej jede jak potřebuje, ale v pravym!
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 8. 2014 22:13

haha chod v spicke a budes videt, ze na pravy pruh kazdy sere
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 28. 8. 2014 22:25

Tak ve špičce je normální využívat ostatní pruhy k předjíždění ale. ;-)
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy 30. 8. 2014 00:12

glider píše:haha chod v spicke a budes videt, ze na pravy pruh kazdy sere

Ale je zvláštne, ako sa tam jazdí až podozrivo predpisovo, keď to porovnám s inými cestami v SR. Pritom mimo špičky je ten ľavý pruh úplne voľný a priam to vyzýva na pohodlnú jazdu 150. Je zvláštne, že v priemernej obci alebo na ceste 1. triedy mimo obce si väčšina ľudí trúfne ísť kľudne aj +20 km/h, ale na diaľnici medzi BA a TT jazdia predpisovo. Pritom tá diaľnica aj napriek svojim pochybným parametrom je stále oveľa bezpečnejšia než nejaká priemerná cesta v obci a aj čo sa týka pokút, zatiaľ som tam žiadnu nedostal, zato na iných cestách ma zastavujú každú chvíľu. :D
Andy
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 30. 8. 2014 06:16

130 tacho chodime uz 4? roky a nikto zatial nenamietal :))
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 30. 8. 2014 07:39

mne sa osvedcilo 120gps v lavom a priebezne vsetkych predbieham. Podla konstalacie hviezd musim obcas do stredneho, aby som nezavadzal, ale to vinimocne. A ja tam vlastne jazdim vynimocne , mozno 5x rocne :-D
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Weeper 30. 8. 2014 18:18

Andy píše: Pritom mimo špičky je ten ľavý pruh úplne voľný a priam to vyzýva na pohodlnú jazdu 150.

Kdyby jen 150, vždycky si vzpomenu na 650E pokutu a chce se mi trochu zvolnit, ale nejde to, vsázím na AR, AL a oči. :D Poví mi nějaká hodná duše, jak je to u vás s odebráním řidičáku (resp. hlavně zákazem řízení na území SR) za rychlost? Chápu to správně, že do 60km/h překročení se dá věc řešit na místě a řidičák se neodebírá, akorát mastná pokuta? Pak jsem někde snad četl, že ve správním i za pořádné překročení můžou dát pokutu v rozpětí 150-800E, ale zase hrozí i odebrání papírů snad do 2 roků? Podle mě je to ale těžkej novinářskej bullshit, osvětlí mi to někdo, prosím? o<:)
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy 30. 8. 2014 20:02

Podľa zákona ti na mieste môže dať policajt maximálne 650 €, a ak by to malo byť viac, už to ide do správneho konania. Ale v praxi si myslím, že policajt sa vždy snaží v prvom rade od teba dostať cash, pretože musí vybrať určitý obnos, aby mal prémie, takže ak budeš pri sebe vždy nosiť 650 € cash, a budeš k policajtom slušný, tak to máš asi v pohode. Zákon definuje pri určitých rozsahoch prekročenia rýchlosti konkrétne výšky pokút, ale policajt prihliada na závažnosť priestupku, takže v praxi tie pokuty sú často úplne iné, než stanovuje sadzobník v zákone. Osobne som napríklad naposledy dostal za +27 km/h na diaľnici pokutu 50 €, pričom sadzobník stanovuje 99 €.

A ešte je tam myslím nejaké pravidlo, že ak 3x za rok máš závažný priestupok, t.j. prekročenie v obci o 20+ km/h alebo mimo obce o 30+ km/h, tak ideš na preskúšanie, ale to asi platí len ak máš slovenský vodičák...
Andy
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy 1. 9. 2014 19:50

Tak dnes ma tam chytili s čiernym Superbom pri 150 km/h (je tam 110) a bolo to za 50 €. :-D
Andy
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 1. 9. 2014 20:36

Weeper píše:Kdyby jen 150, vždycky si vzpomenu na 650E pokutu a chce se mi trochu zvolnit, ale nejde to, vsázím na AR, AL a oči. :D


:D 650e ? to bolo za co, resp. ako rychlo si siel? :-))

Andy píše:Tak dnes ma tam chytili s čiernym Superbom pri 150 km/h (je tam 110) a bolo to za 50 €. :-D

to je slusne, kolko realne namerali?
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 1. 9. 2014 20:45

Andy píše:Tak dnes ma tam chytili s čiernym Superbom pri 150 km/h (je tam 110) a bolo to za 50 €. :-D



kua to su drahe tie asi 3min, ktore by si ziskal, ak by ta necapli :hm
mna pri 118-119 gps nebrali
MirecBA
Guru

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků