Koupím výměnu těsnění pod hlavou fabia 1.4mpi -BRNO

Sekce určená k poptávce a výměně automobilů, motocyklů atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 2. 2020 11:53

Jsem tohle nastesti kdysi nevedel, zaskrabal jsem lehce vyhnity mista (nebylo to moc) prdnul jsem na facko novy tesneni, dotahl s citem a jezdil dalsich 30kkm v pohode ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 29. 2. 2020 11:55

Cením si tvojí rozsáhlé odpovědi :)
Chl.kapalina je taková jakoby rezavá a přes expanzku nejde vidět, ještě na ni mrknu. Děda to asi neměnil. Auto topí skvěle, zrovna jsem měnil kabinovy filtr a čistil průduchy pěnou a rozdíl je mega poznat(zadny pach a čistý vzduch konečně).
Přemýšlím o pročištění celého chladicího oběhu, mám nějaký flush na to. S autama jsem nikdy předtím nic nedělal, neměl jsem ani řidičák, ale celkem mě to baví(na cizím autě by mě to ale asi nebavilo :D). Když něco nevím zkouknu youtube videa zahraničních lidí nebo forum.

Díky :)
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 2. 2020 12:04

Je otazka jestli to menit rovnou nebo vyzkouset co to bude delat, jestli bylo podezreni na zavadu, vi se kdy a proc?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jury7 29. 2. 2020 12:24

Olej byl měněn před půl rokem, mezitím ujeto 1000km, ale asi to bude v pohodě. Já jsem s tím ujel 500km a v pohodě. STK se dělala před týdnem a tam 0 závad.
Před STK jsem dělal diagnostiku a ukázali se dvě věci- https://ctrlv.cz/hiV2
Zkusím vyměnit čidlo teploty a s tou baterii noo, zkusím ještě diag, s elektrikou jsem nikdy nic nedělal :D a i do malých drátků se mi nechce, četl jsem, že by to mohlo být vlhko pod baterii(baterie úplně nová). Když tak založím nové téma v rubrice Život řidiče nebo Škoda.
Díky
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 29. 2. 2020 12:27

Pokud to topí, nevaří a jezdí, tak jezdi... Až to dozraje, tak se to projeví jak je výše uvedeno... Může to trvat týden, nebo taky půl roku... POkud je už kapalina špinavá, něco se tam klube, takže nemá cenu dělat nějaké průplachy. Ten udělej po opravě, až to dohnije.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 29. 2. 2020 12:28

Nebyla ta baterie proste jen vybita? I ta chyba cidla by s tim mohla souviset.
Kapalina muze byt spinava buh vi jak dlouho, tu bych vymenil, minimalne se to hezky proplachne.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaIIx 29. 2. 2020 12:33

Dokud to topí, tak bych to vůbec neřešil. Expanzka může být špinavá kvůli načatému těsnění celé roky a desítky tisíc kilometrů u tohoto motoru, než se to nějak víc projeví. Vzhledem k ceně auta a že už asi bude karoserie hnít, tak dřív velice pravděpodobně odejde na korozi než na motor.
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pech. 29. 2. 2020 13:40

Jako kaplinu vyměnit ano, ale průplachovou chemii bych nedával. To to těsnění dorazí... Normálně vypustit, napustit čistou vodou, ohřát, projet, vypustit a napustit novou nemrzku... Může bejt zasraná i proto, že těsnění někdo měnil a průplach čistou vodou neudělal a vyplachujou se tam hovna z dřívějška...

Každoppádně pokud to jezdí topí a nevaří, tak do toho zbytečně nešťourat a jezdit. Ať to slouží... Když je těsnění v *****, tak se s tím nedá normálně jezdit...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 29. 2. 2020 13:53

"...a vyplachujou se tam hovna z dřívějška..." tady se řeší fabka ne hovnocuc :D , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 29. 2. 2020 14:44

Nech si kecy, mladík. :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 29. 2. 2020 14:47

:kuk: , dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Jury7 11. 4. 2020 10:48

Má tu někdo opravdu zkušenost s vypouštěním chladící kapaliny fabia 1.4mpi? :D Potřeboval bych to udělat, ale obávám se toho abych opravdu vypustil všechno a chci to zároveň několikrát prolít vodou a vyčistit. Díky
Jury7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 4. 2020 14:22

UTFG
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 12. 4. 2020 15:30

Na jistotu bude to prolít Anti-COVIDem
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 4. 2020 22:43

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků