Autochladnička

Sekce určená k poptávce a výměně automobilů, motocyklů atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 7. 2015 22:52

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 7. 2015 23:06

maincoonsback píše:precti si co sem psal...
napsal bych ze nemoznost pripojit na 230 je fail, ale to zase bude jelass prskat. 3000 jsou vyhozeny penize, top produkt se musi vlezt do 2000.
kdyz do toho das nachlazenou vec tak to faka dobre,cekat vychlazeni napoje po tom co ho tam das teply je naivni bez ohledu na cenu. s tim si neporadi ani nasobne drazsi kompresorove leđnicky...
230 v a 12v mam vyuziti tak na stejno... 50/50

Kde pisu o top produktu?

-- 7. 7. 2015 00:07 --

Hustoles píše:koncern to má taky tak

A Ford nic.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 7. 7. 2015 05:41

Ja jezdim vezsinou do 1000km, ale rad praktikuju pripravu "baget" doma. K tomu nejaky ovoce a cistou vodu na piti. Ty vypiju urcite 1l za cca 2 hodiny, takze minimalne dve PETky. K tomu nejake veci, co vezu rodine na ochutnani(vetsinou nejaky zakusky).

Kouknu jak je to s dostupnosti te co jsem uvadel. Jsem vice mene rozhodnutej.

Diky za nazory.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 7. 7. 2015 06:00

Už jsem to někde psal. Vic funkčni je obyčejna chladici taška. Je lehka a skladna. Stači do ni dat jednu lahev se zamraženou tekutinou + 2 chladici boxy , ty jsme dostali k lednici a obsah v ni vydrži dele a vic chladny jak zchlazeny obsach v autochladničce.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 7. 7. 2015 12:28

Ty chladici boxy z my zkusenosti nic neuchladi, navic zabiraji misto. Chladnicka je schopna to i vychladit.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 7. 7. 2015 12:43

Já to vidím stejně jako miromen. Chladnička bez kompresoru je jen nepatrně lepší než chladící taška se zmrzlou vodou a několika těmi chladícími bloky. Jsem o chladničce bez kompresoru hooodně uvažoval, ale zkušenými cestovateli mi to bylo rozmluveno.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 7. 7. 2015 12:47

Je to tak. Otec se se mnou taky dohadoval až se osobně přesvědčil že jsem měl pravdu. Praktikuji to tak každy rok při cestě do HR. A po cca 10 hodinove jizdě vytahnu plechovku ledove kavy jako bych ji vyjmul pravě z ledničky.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 7. 2015 13:08

napisu svoji zkusenost. mame termoelektrickou 190l ktera v pohode mrazi i ve velkem paraku (kombinovana na 12v/230v/plyn) a pohoda.
pak mame asi 4 ty boxy na 8 1.5petek termoelektricke a je to nahovno. to uz lepe dopadaji ty operky

https://www.alza.cz/sencor-scm-4800bl-d1638572.htm

tuto mam ja, a prestoze je to stejnej deges jako ty boxy tak je rozdil nebetycnej, malej prostor to nejen vychladi ale i udrzi. pokud tedy doma dodas navic takovej ten chladici nesmysl tak si myslim ze 5-6 hodin neni problem. jedinej problem je ekonomika ale tu zas ja neresim protoze 1.5 litrovou lahev malej proste za jizdy neda bez pobryndani tj cpeme tam pulitrovky a sedmicky (evian má takove baclaté ale stejně vysoké).

tj pokud nemáš kačy na kompresorovou (mám waeco do auta) tak ti nezbyde než si vzít jakejkolvi box (šel bych po takovém co ma 230 v sobě a pokryje tvoje potřeby objemem ze 100% a ne ze 150% protože pak to neutáhne) a investoval tedy buď do suchého ledu a nebo alespoň 10 těch polštářků a na kompresor bych kašlal. výkon bude u všech baj voko stejnej, danej odběřem CL zásuvky tj 50-60W peltierem
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 7. 7. 2015 13:16

V loni jsem měl na Kachličce tu úplně vobyčejnou, ne-kompresorovou ledničku a pivo zvládla chladit dobře....
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 7. 2015 14:13

Kibitz, tentoktár s tebou nesouhlasím (byť ve skůtr foru se musím smát, jak se s tebou troubové hádají, ale nemám už sílu tam cokoliv psát). Není to pravda. Miromen samozřejmě plácá nesmysly...

Prostě chladící výkon tam nějaký je (cca 50 - 70W podle typu)... Kompresorové chladničky mají 5x tolik, účinnost bude plus minus stejná...

Ta autolednička je schopná v normálním prostředí zmrazit kachnu (zkoušel sem), akorát ji to trvá pochopitelně 5x dýl). Tzn... že v prostředí auta, to plus minus umi vyrovnat tepelné zisky od okolního prostředí, protože větší tepelnou ztrátu ta lednička nemá (při použití polystyrenu 1 - 2cm).

To znamená, význam to samozřejmě má... a je to výrazně lepší než jen chladící box s vložkami + namražená petka... , která vydrží max. kolem 8 - 12 hodin a to ještě nesmíš mít moc auto na sluníčku...

Ale je to každého samozřejmě věc... Každý podobné věci používá a využívá různě. Ale z různých fíčur do auta mi právě rozumná autolednička dává největší smysl.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 7. 7. 2015 14:18

Chtit neco jako nastaveni teploty by asi bylo moc, ze?

Treba si tam hodit nejakech 8-10 stupnu, aby byla voda tak akorat by bylo fajn.
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 7. 7. 2015 14:25

Wolff
Jel jsem s otcem společně on měl ten box na 12V ja obyč chlad. tašku za cca 400kč a rozdil ve prospěch tašky byl evidentni. Jo a jeli jsme ve slunečnem počasi. Na teploty si už určitě nevzpomenu ale hajcovalo slušně. Box už otec nema.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 7. 7. 2015 14:26

V tomto ohledu nemám osobní zkušenost, jen předávám dál, co mi bylo řečeno lidma, kteří vyzkoušeli všechny druhy chlazení do auta. Oni mi netvrdili, že chladnička s peltierem není lepší než obyčejná izolační taška, ale že není o tolik lepší, aby to na dvě, tři cesty za rok vůbec stálo za to si pořizovat chladničku. Jedině kompresorová je o dvě třídy jinde, tam se asi shodneme.

Takže tak. Já o peltieru uvažoval, ale nakonec zůstávám u izolační tašky. Konec konců mi to do toho Chorvatska stačilo vždycky.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 7. 2015 15:10

U toho elektrickýho boxu to prostě někoho může svádět k tomu, že mu to vychladí. Nevychladí..., takže určitá příprava tam nutná je. NA druhou stranu už se mi stalo, že sem tam dal při 30°C vedru třeba normálně koupenou petku a za pár hodin to alespoň bylo příjemné k pití a ne teplé jak ...., což třeba izolační taška pochopitelně neumí.

Ale pokud udělá alespoň podobná opatření jako u neelektrického boxu, či tašky, pak na tom bude vždycky líp.

Nastavování teplot nemá smysl, to je tak dobré maximálně u vinoték.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 7. 2015 15:29

v 35 dá ten boxík za 1350 od sencoru do 60ti minut litr vody do nějakejch 8 stupňů, velkou roli hraje i to že je narodíl od těch boxu uplně jinak udělaná konstrukce. obal toho (dno) toho boxíku resp celej spodej ke nějakej lakovanej hliník a přímo součást peltiera tj na něm se normálně tvoří námraza (jak na zmrzlinovači kterej je taky peltier a dokáže v 30 stupních udělat nulu bez jakékoliv izolace nádoby) a kontaktně se voda chladí. takto kde je peltier ve víku a dole je jen polystyren to vychladí uplnej prd, max to zpomalí oteplování ale rozhodne to neudrží.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků