Autochladnička

Sekce určená k poptávce a výměně automobilů, motocyklů atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2019 19:34

Vana666 píše:
maincoonsback píše: Ano, jeli to zaple a dá se tam jedna tepla flaška pití tak jí to možná do večera zchladí na nějakých 8 stupňů.

Teplou flašku to zchladí na 8 stupňů tak za půl hodiny, možná i dřív. A na těch osmi se to samozřejmě nezastaví ale umí zchladit nebo i zmrazit podstatně víc, na teploty o kterých se peltieru ani nesní. Navíc ten příkon 35 w, se využívá jen cca pětinu doby, jinak je to vypnuté. Na rozdíl od peltieru který žere jak prokopnutý furt


Smekam pres tim vykonem. Dal jsem schvalne dnes flasku bohemia sektu. Jednu do lednicky do ziny kde jsou 2 stupne. Drihou do mrazaku kde je -18. Prineseny z obchodu. Merena teplota flasky a mely obe 28 stupnu. Pocitam ze vnitrek bude stejny bo byly v te teplote dlouho.

Po hodine a pul mela ta v lednicce 16 stupnu a v mrazaku 4.

Takze pokud ti tvoje kompreorovka ochladi za pul hodiny na osm stupnu tak cumim.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 30. 7. 2019 20:06

:-)
Jak to doopravdy je, je zřejmé. Ale jo 35 w ochladí tu flasku jako prd...
:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod polda 30. 7. 2019 20:08

Tak to vypadá, že si goes bude kupovat mrazák.
Anebo teploměr.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2019 20:22

Secko uz mam.
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 31. 7. 2019 11:48

Jo tak jsem asi přišel kde je zakopaný pes. Tu ledničku jsem si včera přivez domů tak jsem udělal pokus.

- Nastavil jsem teplotu na +3°C, nechal vychladit a strčil do ní 1,5 ltr. petku s vodou teplou 31°C. Po půl hodině měla 26 a po další půlhodině 22°C. Nicméně uvnitř v chladicím prostoru ledničky byly čtyři stupně a stěny výparníku namrzlé. Ty čtyři stupně ukazoval displej i kontrolní teploměr

- Zopakoval jsem pokus ještě se stejným možstvím 31°C teplé vody ale v plechovce. Po půl hodině měla 24°C a po další půlhodině 18°C. Uvnitř ledničky byly stále čtyři stupně a stěny namrzlé.

Protože se vnitřek ledničky během testu praktickyvůbec neohřál a kompresor ani nejel v kuse ale jen standartně spínal a vypínal, soudím že lednička nemá žádný problém s výkonem a že pomalejší chlazení je způsobené pouze horším přestupem tepla mezi vodou a stěnami výparníku.

Když ledničku používám v lodi, teplota subjektivně klesá o dost rychleji. Předpokládám že to je proto že se neustálým gingláním obsah lahví docela intenzívně promíchává. Akorát se mi to nechce pokusně simulovat, na to abych hodinu v kuse třepal ledničkou nemám nervy. No uvidím ... :-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 7. 2019 11:58

tak ono se rika, ze by melo treba urychlit chlazeni dat to do mokre hadry nebo do soli apod. nevim
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 7. 2019 12:42

Nebo to dát předtím na noc do ledničky
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 7. 2019 13:19

Koupit so něco co už mělo 31°C znamená, že chem. reakce probíhá a tyto chcanky vylejt. Pokud to není jen čistá H2O
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 7. 2019 13:22

to vis ze jo
anonymni

Odeslat příspěvekod Vana666 31. 7. 2019 13:25

No to byl test s vodou
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 31. 7. 2019 13:31

Tak dobře.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 31. 7. 2019 13:51

Takže závěr...

Použije se malá kompresorová lednička u které i výkon 35 W bude větší, než schopnost přenosu tepla (či chladu) přes obal malého vloženého obsahu, tak je zaručena naprostá spokojenost s tímto produktem.

V ostatních případech se pořád bude jednat o malou kompresorovou ledničku s vyšší účinností než mají několikatinásobně levnější pertiérové, která však zázraky neumí.

Hodina u vychlazné ledničky 8°C to je reálné a bude to tak nějak na úrovni 70 W paltiérky (také předem nachlazené)....

Děkuji.

Tím se to dá uzavřít...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 31. 7. 2019 13:56

No slušelo by se dodat, že účinnost kompresorové je taky několikanásobně vyšší a kompresorová nemá omezení na pouhých dvacet stupňů pod okolní teplotu jako peltiér. Prostě cena tady skutečně odráží kvalitu
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 31. 7. 2019 13:57

Za 500e by bolo fajn, keby to funguje.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 7. 2019 14:02

Mam peltierovou autochladnicku a pokud do ni dam nachlazene veci z lednice, takze piti a jidlo co ma treba kolem tech 6-8 stupnu, dam to do auta, zapnu do zasuvky at na 12 nebo 230V co tam mam, tak po dvou-trech hodinach je to teplejsi, nez to bylo, proste to neni schopno nic nachladit navic natoz pri vetsi teplote to vychladit, uz z principu fungovani to o toho clovek ani nemuze ocekavat..
A to tam davam 4 pul litrove patrony z mrazaku co maji -18.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků