K: Bezpečnostní matice

Sekce určená k poptávce a výměně automobilů, motocyklů atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Nohis 22. 2. 2010 00:00

Nemá někdo za rozumnou cenu bezpečnostní matice? Co jsem našel, tak by měl být rozměr kuželového sedla M 12 x 1,5. Potřebuji je na Toyotu Avensis.
Nohis
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stevo350 22. 2. 2010 09:49

Behni do fiatu tie ich tiež používajú už 25 rokov ale nie do nejakého autorizovaného ale do bežného obchodíku a tam ich kúpiš po 20 centov. Alebo tam natlač bežnú 12 tá ma stúpanie 2 :-)))) (to nech ta ani nenapadne)
Rád pomôžem ak je to v mojich silách.
stevo350
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nohis 22. 2. 2010 21:21

Asi si nerozumíme. Sháním matice, které zabraňují odcizení kola. K jejich odšroubování je potřeba speciální adaptér, ale děkuji za snahu.
Nohis
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 22. 2. 2010 21:25

stevo350 píše:Behni do fiatu tie ich tiež používajú už 25 rokov ale nie do nejakého autorizovaného ale do bežného obchodíku a tam ich kúpiš po 20 centov. Alebo tam natlač bežnú 12 tá ma stúpanie 2 :-)))) (to nech ta ani nenapadne)

Ty vole, kdo to zase je? :oboze
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 2. 2010 21:30

Nohis píše:Asi si nerozumíme. Sháním matice, které zabraňují odcizení kola. K jejich odšroubování je potřeba speciální adaptér, ale děkuji za snahu.


dyt to prodava kazdy pneuservis a kazdy prodejce kol. jenom si uvedom, ze tech matic je par druhu a daji se na ne koupit hrave univerzalni klice. k tomu radu bezpecnostnich sroubu jde sundat i bez specialnich klicu. A hlavne, doba kradezi kol je tak nejak davno pryc, pochybuji, ze si koupis kola za pul mega, aby melo smysl investovat do sroubu/matic.
anonymni

Odeslat příspěvekod davpro 23. 2. 2010 10:36

Goes: přesně tak - pochybuju, že máš na tom Avensisovi 22" kola nové a jedinečné. Poslední případ ukradnutých kol pamatuju několik let zpět na BMW 5 a myslím, že šlo spíše o cikánskou přetahovanou, o ty kola tam IMHO nešlo.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nohis 23. 2. 2010 21:28

Asi máte pravdu, že doba krádeží kol už není v kurzu. Asi jsem při přechodu z plecháčů na alu možná trochu moc opatrný.
Naposledy upravil Nohis dne 24. 2. 2010 17:29, celkově upraveno 1
Nohis
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davpro 23. 2. 2010 21:45

Ale zase proč ne, taky mám bezpečáky na Alu kolech, ale dají se koupit za cca 3-8 stovek úplně všude. Chybu s tím neuděláš, pokud to budou zloději - nýmandi, pak jim asi pokazíš radost, otázkou je, zda se pak nevyřádí jinak, třeba na sklech, laku apod.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stevo350 26. 2. 2010 14:46

***** píše:
stevo350 píše:Behni do fiatu tie ich tiež používajú už 25 rokov ale nie do nejakého autorizovaného ale do bežného obchodíku a tam ich kúpiš po 20 centov. Alebo tam natlač bežnú 12 tá ma stúpanie 2 :-)))) (to nech ta ani nenapadne)

Ty vole, kdo to zase je? :oboze

si nejak moc vychytraly debilko nie keby napisal ze na kolesa tak mu ani neodpisem lebo ked nevie toto tak si myslim ze ich tam nebudes vediet ani ***** asi tak ako ty
Rád pomôžem ak je to v mojich silách.
stevo350
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 27. 2. 2010 01:29

goes píše:jenom si uvedom, ze tech matic je par druhu a daji se na ne koupit hrave univerzalni klice. k tomu radu bezpecnostnich sroubu jde sundat i bez specialnich klicu.

Mně se jednou podařilo přijít o ten "ořech", asi při úklidu kufru vypadnul a zašlapal se do trávníku, kdo ví. :-[ Přišel jsem na to v momentě, kdy jsem chtěl docela akutně přezout na zimní. Když jsem volal do různých servisů, všichni byli hrdinové, "není problém, přijeďte". No a když jsem přijel, tak na to vždycky koukli a vycouvali, že prej tyhle nedokážou. :-| Nakonec jsem objednával náhradní ořech pomocí kartičky, kterou jsem naštěstí našel v krabici od sady. :roll: Původně jsem takovou variantu nechtěl, protože mi tvrdili, že objednání trvá dva týdny, přičemž já to potřeboval hned, ale nakonec holt nebylo zbytí. Stihli to naštěstí už za týden.
Takže: Existují i takové šrouby, které nejspíš hned tak někdo nepovolí, a to vypadají zdánlivě nevinně... :hm
Nyní AKCE! Ke každému dieselovému motoru rakovina pro vaše děti zdarma!
ron.jeremy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 27. 2. 2010 07:55

ja mam bezpecaky aj na fave :hm
V pneuservise sa tez cudoval mechanik "vek kolesa sa uz nekradnu" ale tak co stalo to par korun ;-)
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 27. 2. 2010 08:56

stevo350 píše:si nejak moc vychytraly debilko nie keby napisal ze na kolesa tak mu ani neodpisem lebo ked nevie toto tak si myslim ze ich tam nebudes vediet ani ***** asi tak ako ty


Ted jsi mu to nandal. Akorat vubec nechapu vyznam teto vety. :mrgreen: Ale jake vyjadrovaci schopnosti cekat od cloveka, ktery vlastni fotoaparat "Olimpus". :mrgreen:
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod stevo350 27. 2. 2010 09:59

p0etrik píše:
stevo350 píše:si nejak moc vychytraly debilko nie keby napisal ze na kolesa tak mu ani neodpisem lebo ked nevie toto tak si myslim ze ich tam nebudes vediet ani ***** asi tak ako ty


Ted jsi mu to nandal. Akorat vubec nechapu vyznam teto vety. :mrgreen: Ale jake vyjadrovaci schopnosti cekat od cloveka, ktery vlastni fotoaparat "Olimpus". :mrgreen:

NEVIEM ČO MÁŠ PROTI OLIMPUSU ALE DOBRE PRE MŇA JE HLAVNE ŽE FOTÍ JA NA ŇOM NEZARÁBAM
Rád pomôžem ak je to v mojich silách.
stevo350
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MSwamp 27. 2. 2010 10:09

Dejte mu někdo BAN, ani se to po něm nedá číst. (i kdyby ten obsah měl nějakou hodnotu)
Chceš-li být hodinu šťastný - opij se.
Chceš-li být celý večer šťastný - jdi tančit.
Chceš-li být tři dny šťastný - ožeň se.
Chceš-li být týden šťastný - poraž vepře.
MSwamp
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nohis 2. 3. 2010 21:25

Tady se to nějak rozjelo.:-) Nakonec jsem se rozhodl, že do bezpečnostních matic nepůjdu. Kola se už opravdu moc nekradou a i možné riziko ztráty ořechu a následných problémů, které se může stát například při defektu, se mi nechce podstupovat. Všem děkuji za ochotu a rady. Pokud je zde nějaký moderátor, může téma zamknout. Jinak není Olimpus jako Olympus.;-)
Naposledy upravil Nohis dne 2. 3. 2010 21:49, celkově upraveno 1
Nohis
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků