Mondeo MK4 kombi, 1,6 Ecoboost 2012

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goes 10. 8. 2020 16:39

Dej vedet za 6 let jak budes male poustet samotne do prvni tridy...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Major Kure 10. 8. 2020 16:43

My mame prvni tridu za sebou, 700 metru, jeden svetelny prechod a uprimne si nedovedu predstavit, ze by tam sel sam. Asi jsem precitlivelej.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 8. 2020 17:30

Já jsem na sebe taky zvědav, jak moc to budu hrotit.

Každopádně, mě vodili do školy první půlrok, než jsem si zvykl, a pak už sám. Půl kiláku po kraji trojky bez chodníku, pak přejít jedničku mimo obec bez omezení rychlosti a bez přechodu k zástávce, 5 km busem a opět cca půl kiláku městem od zastávky do školy. Na dnešní poměry je to asi na žalobu za zanedbání péče.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 8. 2020 17:46

Nas vodili prvni den. Pak uz jen ukazali kde je bus a tim to skoncilo. Jen se doba posunula
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 8. 2020 18:04

No, je otázkou, zda k lepšímu.

Ony společné cesty do a ze školy se spolužáky byly poměrně důležitou částí společenského života, o kterou současné děti tak nějak přicházejí. Do toho odpolední rozvrh zaplněný organizovanými aktivitami jak u vrcholového manažera a je to v kelu.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 10. 8. 2020 18:46

+1
Míň se šuká, rodí se míň dětí, tak se o ně rodiče víc bojí.
Děda byl z vesnice ze šesti dětí, do školy chodil v zimě v létě pěšky přes kopec, když byl sníh, brodil se sněhem.
S druhým nejstarším bráchou chytili černý kašel během krizových let, jeho brácha to nedal a zemřel, takže i tak rodičům zbylo ještě 5 dětí. Keine stress.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 10. 8. 2020 19:06

Ještě tu chybí návrh koupit nějakou jebku na ty 4km denně
K86
Guru

Odeslat příspěvekod MirecBA 10. 8. 2020 19:07

Feldu 1.3 s lpg
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 8. 2020 19:09

Ja si taky zatím nějak nedovedu představit, že od září bude synator chodit sam do školy...ted asi ne hned od září, nějakou dobu to chceme mít pod dozorem, ale nepůjde to asi porad.

A to to ma do školy mozna ještě blíž než jsem to měl ja...tzn cca 20 metrů, odboci po chodníku doleva, pak doprava, pak 20 metrů rovne, pres přechod a je u dveří skoly.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 8. 2020 19:16

To maji resit elektroauta, ne? Nebo k cemu jsou?
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod goes 10. 8. 2020 20:22

Prodal bych ti smaxe ale nemam uz Goes slevu na kodiaka
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 8. 2020 21:33

No jo, ale jak se pak to děcko má naučit být samostatné, když má furt za *****í rodiče, kteří všechno vyřeší, hlídají, aby se něco nestalo a bojí se ho nechat, aby chvíli bylo samo za sebe a muselo se nějak zařídit? To je pak začarovaný kruh a de facto medvědí služba pro to děcko.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 8. 2020 21:52

Samostatnost se da ucit i jinak nez chozenim do skoly v prvni tride
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod tt88 10. 8. 2020 22:04

Stejně to předání důvěry a zodpovědnosti se jen odsune, jednou stejně půjdou sami a pokud nebudou zvyklí může to být nebezpečnější než když chodí každý den.

Jak se to jednou naučí, tak to nezapomenou, zato když uvidí ostatní zkušenější chodit bez problémů zatímco oni vidí cestu jen ze sedadla, můžou se cítit přehnaně sebevědomě a zkušenosti můžou chybět, třeba když půjdou někde se školou a učitelka to neuhlídá. Popravdě věřil bych více vlastním dětem než učitelkám v několika ohledech.

Měl jsem to podobně jako Aikon a myslím že přínos tam je a podle mě,čím déle se k dítěti chováš jako miminu, tím více si zaděláváš na problémy později.
tt88
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka