P: Sada zimních kol 195/65 R15

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2019 22:10

Vočko,Szyslak píše:Takhle dojebanej vzorek odpovídá trvalýmu podhuštění (sjeté po okrajích)...? Ale za ty prachy se to prodá...jen sotva tady.

Bigduck píše:Copak tomu autu bylo, že dokázalo za pár km takhle zničit gumy? Nedivím se, že to na autě nechceš

Ty gumy měly takový obloukovitý tvar už jako nové:
Obrázek

Tím nerovnoměrným sjetím myslím to, že ty přední mi přišly trochu více sjeté na vnějších okrajích, asi z řezání zatáček a zadní uprostřed z důvodu přehuštění (auto většinou jezdilo vzadu nezatížené, gumy nahuštěné na kompromis mezi nezatíženým a zatíženým). Na těch fotkách to je asi blbě vidět kvůli špatnému kontrastu. Pro zájemce můžu zkusit nafotit lépe.

-- 19. 5. 2019 20:14 --

Jean ViC píše:S diskama dobrý ne

polda píše:Jako by tam nebyly.

Divné, když jsem je kupoval, prachy za ně chtěli.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod polda 19. 5. 2019 22:18

Tomu věřím.

Ale rozměr na *****.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 5. 2019 22:23

Ne pro někoho, kdo má Peugeota/Citroëna s tímto rozměrem zapsaným v TP, jako má např. C4 nebo 307.

-- 19. 5. 2019 20:29 --

Lukas063 píše:asi tak, to se prodá, ale možná spíš až tak v říjnu, kdy budou zimáky opět pomalu aktuální téma

Taky s tím spíš tak počítám. Ale tak kdoví.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod Bigduck 20. 5. 2019 06:13

aikoN píše:
Vočko,Szyslak píše:Takhle dojebanej vzorek odpovídá trvalýmu podhuštění (sjeté po okrajích)...? Ale za ty prachy se to prodá...jen sotva tady.

Bigduck píše:Copak tomu autu bylo, že dokázalo za pár km takhle zničit gumy? Nedivím se, že to na autě nechceš

Ty gumy měly takový obloukovitý tvar už jako nové:
Obrázek

Tím nerovnoměrným sjetím myslím to, že ty přední mi přišly trochu více sjeté na vnějších okrajích, asi z řezání zatáček a zadní uprostřed z důvodu přehuštění (auto většinou jezdilo vzadu nezatížené, gumy nahuštěné na kompromis mezi nezatíženým a zatíženým). Na těch fotkách to je asi blbě vidět kvůli špatnému kontrastu. Pro zájemce můžu zkusit nafotit lépe.

Takhle obloukovité jsou snad všechny zimní gumy v tomto rozměru, se podívej na jiné fotky a světe div se, při správném foukání a správné geometrii se sjíždí rovnoměrně :-) pokud to auto už nemáš, tak chápu, že je to jedno, ale jinak bych hledal důvod, protože na těch gumách není zrovna moc odjeto, když mají 7,5 mm. Jsou sjeté oba okraje, z řezání bys měl hlavně ty vnější. Takže nejspíš jsi jezdil na totálně podfoukaných, jak už tu někdo psal nebo totálně zprasená náprava. Jezdím celý život na kompromisním foukání (takže nedofukuju, i když nacpu kufr nebo těžký vlek) a vždycky jsou sjeté normálně po celé šíři.
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod one-z 20. 5. 2019 08:35

No a ja zas u všech aut, ktera jsem dele jezdil, tak mi ubyvaly kraje pneu na predku rychleji, ne vyrazne, ale znatelne to bylo, vzadu zalezelo jak moc byl agresivní negativní odlon.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Bigduck 20. 5. 2019 09:32

ale to ano, nakonec se dojedou okraje, ale na gumě, která má 7,5 mm, což je téměř nová guma ty okraje takhle zbroušené jsou podezřelý výsledek a hledal bych problém, než obuju nové gumy, které dopadnou nejspíš stejně a vyhodím tak prachy zbytečně
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod one-z 20. 5. 2019 09:48

Nevím jaky ma rozdil stred kraj, ale treba u letních novych mam kraje 6 a prostredek tusim 7,5 a tento rozdil ke konci ještě zpravidla zvyraznim. Obdélníkový profil, z pneu co jsou ted doma, maj akorat zimni Pirelli na fabku.
Tim nerikam ze to nebylo v *****, ale ne kazdy ma hezky ojety gumy.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod Bigduck 20. 5. 2019 11:12

u nových gum jen 6 mm? To snad ne, letní mají minimum tak 8 mm a zimní někteří i 10 mm, někde dokonce lítá nějaká norma o minimální výrobní hloubce, kdysi jsem to zahlídl
Bigduck
Štamgast

Odeslat příspěvekod one-z 20. 5. 2019 11:48

Kdybys tu normu dohledal, rad bych sd koukl. Treba u zimnich Sav bylo tusim 7,3... Imho 8 a 10 je spis sen, co kuoujes za pneu?
A u motorky je to jeste horsi, vpredu 4 a vzadu 6 a u ni to mizi pred ocima..
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 20. 5. 2019 11:51

Nove UG9 mali 9mm.
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod aikoN 20. 5. 2019 13:04

No, ty gumy mají najeto cca 23 tkm (2 sezony). Za tu dobu bylo auto 3x na geometrii, naposledy v prosinci 2018, obě nápravy vždy v povoleném rozsahu. Huštěno dle specifikace výrobce, s tím zmíněným kompromisem vzadu.

Jako, moc jsem si ty gumy neprohlížel, ale myslím si, že takový rozdíl tam právě byl už od výroby, že ten vzorek není stejně vysoký v celé šířce. Indikátory opotřebení taky nejsou až na kraji ale cca napůl cesty mezi středem gumy a krajem.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 20. 5. 2019 17:50

Geo je konina. Nikdo jí nedokáže nastavit tak, aby se gumy sjížděli po obou stranách.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 20. 5. 2019 17:58

Ano
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Jean ViC 20. 5. 2019 17:59

Ale mě přijde že gumy mají méně vzorku schválně na krajích že jsou tak udělané
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod aikoN 8. 6. 2019 20:58

Up, nikdo nechce?

Zatím to mám jenom tu, takže exkluzivní šance. Jakmile to dám na bazoš, vsadím se, že mi budou rvát ruce ;-)
aikoN
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka