Volvo XC90 2.5T AWD - NEVÍDANÝ STAV!

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 10:04

Dobrý den.

Dovolil bych si místním nabídnout jednu z nejzajímavějších ojetin na trhu, které se zbavuje můj kolega:

Volvo XC90 2.5T AWD N1
:arrow: palivo: benzín
:arrow: r.v.: 2004
:arrow: barva: tm. modrá metalíza
:arrow: výbava: 4x4, manuální převodovka, potahy látka+ekokůže, tempomat, xenony, ESP, el. dětské pojistky, vyhřívané sedačky, telefon, parkovací senzory, zrcátka, okna, sedačky el., automatická klima, dvě sady orig. kol vč. pneumatik (zimní+letní), atd. atd.
:arrow: koupeno v ČR
:arrow: 1. majitel
:arrow: servisní knížka
:arrow: najeto: 85.000 km
:arrow: stav: téměř dokonalý (jen pár drobných oděrek laku, nic neobvyklého)

Samozřejmě se mne všichni ptají, jak moc velký podvod je ten nájezd. A právě to je na celém vozu nejzajímavější - kolegovi sloužila "devadesátka" jako druhé auto v rodině, kde se i prvním autem jezdí relativně málo. Takže prohlašuji, že na autenticitu najetých kilometrů Vám sázím nejen svou čest, ale i své levé varle a padesátitisícovou pokutu navrch. ;-)
Není problém se o stavu přesvědčit osobně při nezávazné prohlídce v Praze - a to jak poctivě vedenou servisní knížkou, tak i stavem vozu, na němž je prostě vidět, že Vám nelžu.

Zkrátka je to neuvěřitelně málo jeté a po celou dobu svědomitě v autorizovaném servisu servisované auto, které tráví svůj život v garáži a teď čeká na někoho, kdo ho pořádně proveze. :)

Vůz je možno vidět již nyní, ale protože je kolegovo nové auto ještě ve výrobě, zakoupit ho bude možno až začátkem července.
Častým dotazem je i spotřeba - kolega s ním jezdí za nějakých 10 litrů, ale dlužno dodat, že Volvu dopřává jen 100-oktanový benzín. S normální "pětadevadesátkou" bych tedy tipoval, že spotřeba tak o litr, litr a půl, stoupne. (Mohu se mýlit.)

Odkaz na inzerát: Sauto.cz

Kontakt na mne:
:arrow: PM
:arrow: borkur@seznam.cz
:arrow: 731 447 576 (Štěpán)

Budete-li mít zájem, těším se na obhlídce na viděnou. :)
Přílohy
IMG_5458.JPG
IMG_5431.JPG
Naposledy upravil BorKur dne 6. 6. 2012 11:19, celkově upraveno 2
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:07

to "T5" v nadpise si uprav, T5 se do XC90 nikdy nedávala. Je tam 2.5T
Každopádně pěknej kousek.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:12

Tak to good luck, tohle je extremne blbe prodejne auto. Na netu techle 2.5T XC90 visi docela dost a visi tam hodne dlouho, protoze pri dnesnich cenach benzinu koupe auta s beznou spotrebu mezi 12 - 15 litru na sto (pri tezke noze i vice) neni uplne snem kazdeho druheho kupujiciho. Navic tenhle motor neni ani moc vhodny pro plynofikaci, coz atraktivitu jenom snizuje. Realna prodejni cena je minimalne padesat az sedmdesat tisic pod cenu srovnatelneho dieselu, takze v tomhle pripade v kombinaci s nic moc vybavou bych necekal prodejnost nad 250.000Kc.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 10:14

eLzyx píše:to "T5" v nadpise si uprav, T5 se do XC90 nikdy nedávala. Je tam 2.5T
Každopádně pěknej kousek.

Díky za upozornění - opraveno.

-- 6. 6. 2012 10:18 --

Dusan píše:Tak to good luck, tohle je extremne blbe prodejne auto.

Ano, chápu, že 90% aut této třídy je v dieselu - a že ne každý má zájem o rozežraný přeplňovaný benzín. Zkrátka je to auto, které si na svého kupce musí počkat - ale potom se mu odmění.

Protože jsem sám milovníkem benzínových motorů (kdyby byla XC90 v automatu, vzal bych ji od kolegy sám), věřím, že se najde zájemce s podobnými preferencemi. A kde jinde ho hledat? :-))

Co se výbavy týče, nebyl bych tak příkrý - pravda, chybí automat a kůže; jinak se mi však zdá výbava poměrně štědrá a určitě se v tom autě necítím jak v holobytu. ;-)
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:24

Dusan píše: Navic tenhle motor neni ani moc vhodny pro plynofikaci, coz atraktivitu jenom snizuje. .

plynofikovat se dá, ale ne nějakým lowcost LPG systémem :hm Znám pár lidí, co mají s tím to motorem najeto na LPG přes 150t km a motor stále šlape dobře.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:25

Vybavu beru v kontextu auta za jedna a pul mega. Tohle je odhadem tak nejaky Kinetic, mozna maximalne nedovybavene Momentum. Vetsina techle XC90 na trhu je minimalne v kuzi a s automatem, to je takovy bezny standard.
On problem je, ze tyhle preplnovane benziny jsou celkem dobra volba do sedanu, ale do velkych SUV je to pomerne nesmyslna motorace, protoze s takovouhle pixlou se ten turbomotor prilis nadre a pak ta spotreba tomu odpovida. Clovek nemusi byt milovnikem dieselu, ale zrovna do XC90 dava D5tka celkem smysl. Jeji nizsi vykon nevadi, protoze tahle kara stejne nema zadne sportovni ambice.

eLzyx píše:plynofikovat se dá, ale ne nějakým lowcost LPG systémem :hm Znám pár lidí, co mají s tím to motorem najeto na LPG přes 150t km a motor stále šlape dobře.

Vim, ze to maji lidi v plynu, ale proti bezne atmosfere je tenhle motor pro LPG mene vhodny. Zbytecne drahy system, malokdo to umi a jeste problemy se serizenim. Vim o pripadech kdy tenhle motor v plynu nedokazal upravce seridit pod cca tretinu privstrikovaneho benzinu, cimz jde uspora hodne do haje.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:35

no, on ten manuál (v tomto případě 6q) má své příznivce. V tomto ročníku se dával ještě 5q automat, který nemá dobrou pověst (byť je to jen pověst založená na zkušenostech s obdobím kdy výrobce tvrdil, že je v automatu doživotní olejová náplň).
ad to LPG - ano, tento motor je "háklivý" na dobrý LPG systém, resp. na dobrého plynaře, který jej umí nastavit.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod gewehr 6. 6. 2012 10:37

BorKur píše:Ano, chápu, že 90% aut této třídy je v dieselu
a je to logicke, pretoze s takymi pixlami akymi SUV su, sa bezny motor viac narobi a viac zozerie (radovo o desiatky percent ako v beznom osobaku rovnakej velkosti). SUV ma blizsie k nakladnemu autu ako k osobnemu (prevadzkovymi spacifikami, nie uzitnou hodnotou) a turbobenzin si do neho kupi naozaj len osoba, ktora nemusi prevadzkove naklady sledovat. Taka ale asi nebude kupovat 8 rokov stare SUV.

Inak auto udrziavane, sem tam sa take najde. Drzim palce nech predaj dlho netrva.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:40

Mne obecne moc nedava smysl manual do podobneho SUV. Tohle mi prijde jako idealni vozidlo pro automatickou prevodovku. Co se tyce pripadnych problemu, tak vzhledem k tomu kolik stoji spojka a dvouhmota na tenhle motor bych klidne koupil automat, protoze pripadna repase uz nebude zas o tolik drazsi a pohodli pri jizde je uplne nekde jinde.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod pota 6. 6. 2012 10:40

Ten volant je plastový, nebo kožený?
pota
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:43

Ja bych rekl, ze svetlehneda kuze. Coz je IMHO kombinace na pytel, jak uz jsme tu vcera resili v diskusi o ojete A4 z AAA. Strasne rychle se tyhle svetle kuze odbarvuji a vypadaji pak hnusne, podle fotek to vypada ze stejny problem ma i tahle XC90. Ja mam radeji cerne volanty, vydrzi v peknem stavu mnohem dele.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:45

ad výbava - chybí ti ve výčtu pár položek: tempomat, xenony, ESP(DSTC), el. dětský pojistky, výhřev seslí, telefon a ještě bys mohl zjistit co je tam za audio (myslím, že typ audia na sebe práskne rádio hned po zapnutí)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod pota 6. 6. 2012 10:46

A taky se dost rychle obarvují. Mamka má světlou kůži v X5 a jednou měsíčně musí čistit sedačky, protože jsou modré od kalhot.
pota
Štamgast

Odeslat příspěvekod gewehr 6. 6. 2012 10:47

tak neviem, ja mam tiez svetlu kozu, a podobne probemy nebadam, je zas pravda, ze 90 percent casu jazdim sam a vacinou v obleku
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:48

Svetle sesle jeste nejsou az takovy problem, horsi jsou ty svetle volanty, protoze narozdil od sesli jsou v primem kontaktu s telesnym potem a ten zpusobuje to rychle odbarvovani. Co se tyce tech sedacek, tak by to asi chtelo vymenit satnik, kalhoty by nemely takhle poustet barvu.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:49

pota píše:Ten volant je plastový, nebo kožený?

plastový nedělají někdy od devadesátch let. Vždy jsou kožené, nebo ze dřeva (pravého)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod pota 6. 6. 2012 10:50

Bohužel většina nový "jeansů" pouští modrou, než to člověk 10x vypere a to ať jsou jakkoli kvalitní a drahé.
pota
Štamgast

Odeslat příspěvekod gewehr 6. 6. 2012 10:52

jeansy rad nemam, nenosim
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:53

Kvalita jeansu nema nic spolecneho s jejich cenou, protoze clovek plati znacku a styl, nikoliv kvalitu provedeni. Posledne jsem si privezl Guessy, coz ma byt super znacka a u nas udajne tezky luxus a rozpadly se mi po pul roce noseni, zatimco Levisky, ktere mam zakazano nosit z duvodu toho ze jsou uplne out :mrgreen:, vydrzi vsechno. :hm
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 10:53

Děkuji eLzyxovi za doplnění výbavy - ano, je tam. :) A audio zjistím.

Volant je bez kůže - a co se potahů sedaček týče, jde o kombinaci látka/ekokůže (to je eufemismus Volva pro koženku), která sice pro milovníka kůže není žádná výhra, ale po praktické stránce vede. Nepraská, nemění barvu. Je-li někde takový náznak, je to špatnou fotkou - sedačky jsou na živo jako nové. Barva je skutečně jakási velmi světle hnědá, skoro bych až řekl šedobéžová.

-- 6. 6. 2012 10:54 --

eLzyx píše:
pota píše:Ten volant je plastový, nebo kožený?

plastový nedělají někdy od devadesátch let. Vždy jsou kožené, nebo ze dřeva (pravého)

Tak teď nevím. V tom případě by měl být volat kožený... :nenapadne

Pánové, zjistím a doplním. :-D
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gewehr 6. 6. 2012 10:55

chapem ze chces predat, ale tvrdit ze kozenka je trvanlivejsia ako koza je uz pritiahnute za vlasy
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:55

volant je určitě s kůží - kdyby byl celoplastovej, tak by neměl po vnitřním obvodu švy.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:56

Nekomentoval jsem stav sedacek, ale ze ten volant vypada jako ze uz se zacina odbarvovat, coz je typicka vlastnost svetlych kozenych volantu patrna u vetsiny znacek. Tomu ze je ten volant umakartovy moc neverim, nikdy jsem nevidel XC90 s plastovym volantem a to ani u uplne holych Kineticu.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 10:56

gewehr píše:chapem ze chces predat, ale tvrdit ze kozenka je trvanlivejsia ako koza je uz pritiahnute za vlasy

při neudržování ano. Ale pokud se o kůži staráš, vydrží na věky.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 10:57

gewehr píše:chapem ze chces predat, ale tvrdit ze kozenka je trvanlivejsia ako koza je uz pritiahnute za vlasy

Tak jinak - mám auto podobného ročníku se světlou kůží. Najeto má poctivých 120tkm, čili ne zase o tolik víc. A kůže je ošoupaná, místy lehce praská.
Na Volvu je koženko-látka jako nová.

Nevím, co je na tom tak zvláštního. Ano, mám radši kůži. Pocitově.
Kdybych se měl řídit rozumem, zvolím to, co je v té XC90. Toť vše.
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 6. 6. 2012 10:58

Se v teto sekci pobavim stale vice :D
Popis inzeratu uplne typicky pro bazarnicke stocenky ohledne km.
Toto Volvo jsme kdysi meli jako nove (2.5T) a hruza.
Vubec to nejede a zere jako prokople...navic v zatackach se to naklani jako autobus.
Jednoznacne nejhorsi SUV z obvykle trojky v te dobe.

A cenu ani nekomentuji, protoze je uplne mimo.
Tohle bude problem prodat i pod 200tis.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 10:58

Blbou vlastnosti kozenky je, ze se neda nijak udrzovat. Na kuzi existuji vyborne pripravky co ji udrzi dlouho jako novou, ale kozenka je proste umela hmota, chvili vydrzi, ale casem popraska, osoupe se a je konec, nic se s tim uz udelat neda.

orgasmic píše:\A cenu ani nekomentuji, protoze je uplne mimo.

Pod dveste tisic jsou XC90 uplne vraky, nebude to auto jednoduche prodat, ale nekde mezi 200 a 250.000Kc to prodejne nakonec bude.

BorKur píše:Tak jinak - mám auto podobného ročníku se světlou kůží. Najeto má poctivých 120tkm, čili ne zase o tolik víc. A kůže je ošoupaná, místy lehce praská.
Na Volvu je koženko-látka jako nová.

Trvanlivost kuze zavisi na:

a) znacce auta, nektere automobilky jako kuzi prodavaji nahrazky co nic nevydrzi. Typicky Renault ci Korejci
b) jak se k ni chovas. Kdyz ji jednou za dva roky nechas nakonzervovat, tak kvalitni kuze nema problemy vypadat dobre jeste kolem 300.000km a deseti i vice let veku.
Naposledy upravil Dusan dne 6. 6. 2012 11:01, celkově upraveno 1
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 11:00

orgasmic píše:Popis inzeratu uplne typicky pro bazarnicke stocenky ohledne km.

Tak jste mne prokouknul. Opravdu rafinovanější plán, než přetočit 300tkm na 85 a deklarovat je za pravdivé u auta z r. 2004 jsem nemohl vymyslet. 8-)

-- 6. 6. 2012 11:03 --

Dusan píše:Trvanlivost kuze zavisi na:

a) znacce auta, nektere automobilky jako kuzi prodavaji nahrazky co nic nevydrzi. Typicky Renault ci Korejci
b) jak se k ni chovas. Kdyz ji jednou za dva roky nechas nakonzervovat, tak kvalitni kuze nema problemy vypadat dobre jeste kolem 300.000km a deseti i vice let veku.

Jak můj avatar napovídá, korejcem nejezdím - jezdím indem. :D
Nicméně jen jsem sdělil své osobní pocity. Samozřejmě nemá smysl tu debatovat nad výhodami kůže nebo látky, na to tu jsou jiná vlákna.
Tohle auto je zkrátka bez kůže - a komu se to nelíbí, učiní moudré rozhodnutí, když si ho nekoupí. :idea:
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 6. 2012 11:04

orgasmic píše:Toto Volvo jsme kdysi meli jako nove (2.5T) a hruza.
Vubec to nejede a zere jako prokople...navic v zatackach se to naklani jako autobus.

Jeste ke kvalitam XC90. Zalezi co od toho auta cekas. Tohle je zalozenim spise takove americke SUV, neporovnatelne jizdnim projevem s nemeckou konkurenci. Auto nema absolutne zadne sportovni ambice, je urcene pro vozeni vetsiho poctu deti na fotbal a zpatky, coz plni velmi dobre. Pokud od toho cekas neco jineho, tak budes trpce zklaman, protoze jizdne to opravdu neni nic na rezani zatacek.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 6. 6. 2012 11:05

Kolik to teda stoji? 150?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 11:08

evlo píše:Kolik to teda stoji? 150?

Cena je uvedena v odkazovaném inzerátu - 259.000,- Kč.
(A ne, není to téma k diskusi.)
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 11:09

Dusan píše:
orgasmic píše:Toto Volvo jsme kdysi meli jako nove (2.5T) a hruza.

Jeste ke kvalitam XC90. Zalezi co od toho auta cekas. Tohle je zalozenim spise takove americke SUV, neporovnatelne jizdnim projevem s nemeckou konkurenci. Auto nema absolutne zadne sportovni ambice, je urcene pro vozeni vetsiho poctu deti na fotbal a zpatky, coz plni velmi dobre. Pokud od toho cekas neco jineho, tak budes trpce zklaman, protoze jizdne to opravdu neni nic na rezani zatacek.

nutno podotknout, že na nějaké sportovno to ani nebylo stavěno. Až časem kdy do toho začali dávat V8, tak podvozek přitvrdili (snad i snížili) a seriově k tomu dávali el. stavitelné tlumiče. Ale ani tak od takové krabice nelze očekávat okruhové zážitky. K tý americe to má hodně blízko, tohle auto bylo navrhováno pro jejich trh. Že se to relativně dobře prodávalo i v EU je věc druhá.

K tý kůži - řekl bych, že Volvo používá velice kvalitní kůži. Když se udržuje, nemá problém vydržet přes 300t km jako "nová". Nedávno jsem narazil na tento inzerát http://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo ... oFrom=list a podle fotek vypadá suprově (a ten nájezd :shock: )
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 11:14

eLzyx píše:Nedávno jsem narazil na tento inzerát http://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo ... oFrom=list a podle fotek vypadá suprově (a ten nájezd :shock: )

Tak to klobouk dolů. Parádní stav kožky. :tleskani
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3MPS 6. 6. 2012 16:58

Nechci být jako ostatní zdejší radilové, ale jednu poznámku na téma XC90 si dovolím.

Za prvé, každá věc se prodá. Dříve, či později, bezbolestně, nebo s bolestí:-)
V tomto případě ta bolest bude tak -60-80.000Kč. Pak to asi reálné bude.

Kvalita "kůže". Tak v normálníách uatech včetně Volva, Landcruisera, Tribecy, Pachera, 5er BMW a možná bych si ještě na nějaké značky v běžných třídách vzpomněl, je kůže JEN a POUZE na volantu a když to dobře jde, tak kolem řadící páky. Jinak jde o prachsprostou koženku podřadné kvality, která kůži pouze imituje.

STačí sundat potah sedačky a zjistíte, že to tak JE. Nevím, kde se vzal mýtus o kůži. Je to materiál, který se před lety dával do takových strojů, jako byly Moskvič 408(měl jsem) a nebo Š110L (měl otec) Koženak, pánové.

Kůži v kvalitě prvovýroby (tedy ne recyklát!!!) používají například bentley, nejvyšší modely Jaguárů, RR, BMW 7er.

Takže není problém najít Volva XC90 s rozpraskanou koženkou tak, jako ty, která mají čalounění po 300.000km v top stavu. Na firmě jsme měli v letech 2002-2005 S60 a ta měla po 250.000km koženku jako opravdu skoro novou.

Zrovna nedávno jsem prohlížel Toyotu LC s nějakými 150.000km a bočnice tzv. "kožené" sedačky byla prošoupaná až na podkladový textil!!! Ohóóó, kůže??? Ani omylem, pánové.

Toť mýtus o "kůži". Jásám mám v Legacy také "kůži", ale jen na volantu a kdo není slepý a nemá uřezaná bříška na prstech , pozná rozdíl mezi pravou kůží na volantu a "levou" kůží na sedadle třeba o půlnoci po flámu. Jinak přesto, že jsem velice opatrný a mám najeto jen 84.000km, je na sedáku vidět rozdíl v místech, kde se sedí a kde ne - koženka mění jasně strukturu chtěj nechtěj. Dnes vím, že kůže je "přitěžující okolnost? v autě, aspoň z mého pohledu - pokud nejsou dokonale ventilované opěráky - a což nejsou, dokonce ani v Lexusu GS430, kde sjou ventilované jen sedáky. Pak je jízda v létě i v klimatizovaném voze utrpením aneznám nic lepšího, než, když jedu na jednání v košili a kravatě, přijet buď na zádech do niti promočený a nebo zmrzlý.Taklže já už "kůži" nechci a když už, tak jen na bočnicích sedadel a volantu.

A nyní pár postřehů k autu: XC90 v benzínu není příliš výhodná kombinace, protože auto je vlastně kočkopes. Do terénu se s tím nedá, na dálnici to sežere i asfalt z cesty a ve městě taky, navíc tam nezaparkuji. Kdyby to byl dýzl, tak jako rodinéé řidičsky naprosto odtažité auto dejme tomu. Tohle je přesný případ auta, které si hraje na to, co není. Bohužel. CHce sice budit dojem "ranaře", ale dokáže uváznout v zimě i na rovině na zasněžené cestě před domem a když už někde zapadne, tak nevytáhnou ani 2 voli (4 nozí).

Přesto jsou lidi, co jim XC90 imponují a není jich málo, ale podle mého názoru, jsou lepší volby za menší peníze.

LPGsamosebou možné je - na jak dlouho,đe uvidí po 40-50tkm - záleží, jak zdatný je technik.... Bohužel ano švédská ocel nevydrží vše kombinace vysoké teploty hoření chudé směsi s nezkušeností technicka a na problém ( a ne levný) je zaděláno. V tomto ohledu jsem si zcela jistý, že to tak může dopadnout i u Volva (a dopadá to tak, o čemž hovoří nemálo majitelů na Volvo-forech).
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 6. 2012 17:06

u Volva záleží na typu sedaček. Dělají hadrové, koženkové (ekokůže) - nejčastěji bývají v kombinaci s nějakou látkou, a kombinace kůže/koženka. Já mám např. na sedacích a opěracích částech sedaček pravou kůži. Zadní strana opěradel je koženka. U zadních sedadel si nejsem jist, ty jsem zatím nemusel svlékat.
V té XC70 bude také pravá kůže alespoň co se týče "otěrových" ploch.

-- 6. 6. 2012 17:12 --

3MPS píše:a dopadá to tak, o čemž hovoří nemálo majitelů na Volvo-forech.

to je divné, navštěvuji jak česká, tak zahraniční fóra, ale že by tam houfně lidi diskutovali nad podpálenými ventily u 2.5T jsem nějak nepostřehl :hm
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 6. 6. 2012 18:51

Jo ted koukam, ze je to manual, ***** do krku.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pajjoun 6. 6. 2012 18:55

eLzyx píše:u Volva záleží na typu sedaček. Dělají hadrové, koženkové (ekokůže) - nejčastěji bývají v kombinaci s nějakou látkou, a kombinace kůže/koženka. Já mám např. na sedacích a opěracích částech sedaček pravou kůži. Zadní strana opěradel je koženka. U zadních sedadel si nejsem jist, ty jsem zatím nemusel svlékat.
V té XC70 bude také pravá kůže alespoň co se týče "otěrových" ploch.

-- 6. 6. 2012 17:12 --

3MPS píše:a dopadá to tak, o čemž hovoří nemálo majitelů na Volvo-forech.

to je divné, navštěvuji jak česká, tak zahraniční fóra, ale že by tam houfně lidi diskutovali nad podpálenými ventily u 2.5T jsem nějak nepostřehl :hm

To se na Subaru fórech utěšujou tim, že si vymejšleji závady jinejch značek a píšou to tak, že je to jako z jinejch fór. Pak už to časem berou jako pravdu a je jim líp.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Kubax 6. 6. 2012 19:04

Tak auto celkem pěkné, ale na tomhle konkrétním by mě sraly hned 2 věci - N1, sice možná odpočet DPH ale jen minimálně papírove 5 míst, aktuálně bych potřeboval těch plnotučných 7, za druhé, je to manuál, u auta tohohle typu a s předpokládaným nájezdem kolem 30tkm za rok, odmítam pracovat s fofr klackem..
Have you tried turning it off and on again ???
------------------------------------------------------
Kubax
Nákupčí roku 2007

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 19:08

Jojo, ono těch důvodů, proč si to auto nekoupit, je spousta... Ale účel tohoto inzerátu ani tak nebyl je vyjmenovat, ale spíš auto nabídnout někomu, kdo má jiné preference. :hm
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ToMMyK 6. 6. 2012 22:16

coz neni vylouceno. ja treba to auto nabidnul dal, ale zdejsi diskuze me vcelku zajima, pac se tu clovek neco dozvi
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod gewehr 6. 6. 2012 22:41

ale jako preco nie, za 230t dobra kupa, prakticky auto pripravene na jazdenie. Ked si uvazim ze dnes rozumne vybavena stredna trieda stoji okolo 15t eur, tak to radsej toto a rozdiel v nadobudacke dat do tej vyssej spotreby.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod spitfireIX 6. 6. 2012 22:53

O tohle se lidi poperou. Rozežranej benzín, manuál, N1. No nekup to...
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 22:54

Je to tak. Ač jsem tu byl obviněn z nekritického vychvalování vozu, myslím, že k němu mám poměrně střízlivý vztah - ostatně i to je důvod, proč jsem si ho od kolegy nekoupil sám. :)

PRO:
:arrow: UNIKÁTNÍ technický stav,
:arrow: pravidelný a prokazatelný servis,
:arrow: minimální nájezd,
:arrow: žádné skryté ani neskryté vady, prostě - abych se uchýlil k bazarnickému newspeaku - "voňafka" :-D ,
:arrow: dobrá protihodnota za dané peníze.

PROTI:
:arrow: Vyšší spotřeba přeplňovaného benzínového motoru,
:arrow: "jen" pět míst,
:?: absence automatické převodovky,
:?: absence kůže.

Zbytek je holt otázka preferencí - kolega si zkrátka nakonfiguroval auto veskrze nestandardně a teď Volvíčko jako ojetina čeká na podobně laděného budoucího majitele.
A když se nenajde, stane se z něj holt služebák pro dalšího kolegu... Ale myslím, že na firemní rajtování je ho škoda.
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pajjoun 6. 6. 2012 22:57

Mě se tam ten motor i manuál líbí. Věřim, že nějakej aktivní řidič, kterej by byl nucenej koupit vyšší 4x4, by zrovna tohle ocenil, aby se zase až tak moc nenudil. Takže pro většinu lidí je to nezajímavý a jsou to nevýhody, ale až se časem najde takovej kupec, kterej něco takovýho hledá, tak ty prachy vysolí rovnou a bez keců.
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod BorKur 6. 6. 2012 23:08

Pajjoun píše:Mě se tam ten motor i manuál líbí. Věřim, že nějakej aktivní řidič, kterej by byl nucenej koupit vyšší 4x4, by zrovna tohle ocenil, aby se zase až tak moc nenudil. Takže pro většinu lidí je to nezajímavý a jsou to nevýhody, ale až se časem najde takovej kupec, kterej něco takovýho hledá, tak ty prachy vysolí rovnou a bez keců.

Mně osobně se nelíbí manuál, ale s výše napsaným souhlasím do posledního písmenka. Tak uvidíme. :)
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3MPS 7. 6. 2012 06:10

Naopak manuál považuji za výhodu.

Speciálně pro Pajjouna: ty něco víš o SUbaru? :-;
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod speedisko 7. 6. 2012 07:04

orgasmic píše:Se v teto sekci pobavim stale vice :D

Dobré ho.vno jsi vyplodil :lol: :lol: :lol: Mimo seš jen ty :roll:
Škoda Citigo
BMW M4 F82
BMW M3 E46
speedisko
Štamgast

Odeslat příspěvekod Pajjoun 7. 6. 2012 11:05

3MPS píše:Naopak manuál považuji za výhodu.

Sou to ty modrý auta se žlutejma kolama, ne?
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Captain Slow 7. 6. 2012 11:57

Nečekal bych že se někdy zastanu orgasmica, ale naklání se to jak záoceánský parník, přitom kola na nerovnostech divně odskakují, a žere to na svůj jen-tak-tak dostatečný výkon jako tank (o 2-3 litry víc než X5 30i, není problém mít dlouhodobou spotřebu mezi 16 a 20l/100)

Na novém nám neustále vypadávalo turbo, do 50tkm odešla přední náprava, elektronika blbla...

Na druhou stranu to má dobré audio a super sedačky.
Captain Slow
VIP moderátor

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 6. 2012 12:07

podle tý spotřeby bych to tipoval na služebák :hm
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod quasimoto 7. 6. 2012 12:07

3MPS:
Neviem ako BMW, ale Audi nepouziva umele koze, ale prirodne.

Vo vacsine modelov su na vyber dva typy koze - napr lacnejsia Milano a drahsia Valcona alebo Nappa.

Hoci je Milano lacnejsia, nejde o umelu kozu - je to normlana koza, ktora je ale synteticky farbena a je na nej aj umely vzor (kresba koze).

Drahsie koze Valcona/Nappa su farbene na prirodnej baze a maju povodnu strukturu. (su drahsie cca o 500e, co nie je vela).

Je ale mozne ze v BMW 5-er to tak nie je, nakolko aj drevene obklady pouziva BMW iba fotofolie, kdezto Audi stale drevo (oboje ma svoje + aj -).
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod orgasmic 7. 6. 2012 12:57

speedisko píše:
orgasmic píše:Se v teto sekci pobavim stale vice :D

Dobré ho.vno jsi vyplodil :lol: :lol: :lol: Mimo seš jen ty :roll:

Copak? Tatínek má jiný názor? :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Major Kure 7. 6. 2012 15:26

na srdce
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod BorKur 14. 6. 2012 16:38

Tak dvě novinky:

- auto je připravené k převzetí ihned

- sleva na 249.000,-
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlaskac 14. 6. 2012 17:22

manual? wtf? benzin ? tak to koupi nadsenec nekdo pro zenu kdo nebude resit spotrebu nebo jeden z tech dvou typku co hrali v brne s polreichem tu parodii na restauraci a jezdili v bilem bmw
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod Major Kure 14. 6. 2012 17:26

Dam 70 000kc.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod mlaskac 14. 6. 2012 17:31

uz to nehul prosim. nekdy se prosim posad do normalniho auta znacek ktere komentujes. ja mam (proti sve vuli) obsitej kuzi celej interier a je to pekne nahovno coz neznamena ze se to nedela.

-- 14. 6. 2012 17:34 --

xc jsem uvazoval po jgc pro zenu ale pred tremi lety byla vetsina xc v nafte v takovem stavu ze nemelo cenu ty bazary objizdet. urcite byli i slusni soukromi majitele ale diky natahanym nemeckum a italilim to bylo dost zapleveleny. autem jsem jen jen asi 1000km a prave charakter auta jde presne proti manualu.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod 4x110mm 15. 6. 2012 10:27

Asi si to kupoval s tím,že to bude sporťák - přeci 2.5T - tak v manuálu! :D
Jsem ortodoxní, uvědomělý, osvícený a bravurní cyklista a za to byste mi měli tleskat O:-)
4x110mm
Inventář

Odeslat příspěvekod 3MPS 16. 6. 2012 16:35

mlaskac píše:

uz to nehul prosim. nekdy se prosim posad do normalniho auta znacek ktere komentujes. ja mam (proti sve vuli) obsitej kuzi celej interier a je to pekne nahovno coz neznamena ze se to nedela.

-- 14. 6. 2012 17:34 --

xc jsem uvazoval po jgc pro zenu ale pred tremi lety byla vetsina xc v nafte v takovem stavu ze nemelo cenu ty bazary objizdet. urcite byli i slusni soukromi majitele ale diky natahanym nemeckum a italilim to bylo dost zapleveleny. autem jsem jen jen asi 1000km a prave charakter auta jde presne proti manualu.

Nevím, no. mrknu na sedadla XC90D5 r.v 2007 a vidím koženku. K sousedovi to mám 70metrů a to mě nezabilo, abych se zašel přesvědčit. Toptéž vidím u LC120 - koženka a nvíc dost mizerná, v tom mým Moskvioči jsem mlě lepší (r.v. 1968:-))

To, že ty máš v Q7 kůži, nic nemění na věci, že v 90% je deklarovaná kůže jen opravdu prachsporstá syntetika, co krávu viděla jen v katalogu na Milku:-)

Jo, zato XC90 v automatu je řidičův sen...
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 6. 2012 20:40

myslíš, že by Volvo ještě nedostalo po čuni od právníků, když inzerují toto " Kožené čalounění Sovereign Hide - Toto celokožené čalounění představující třídu samo o sobě je vyrobeno z nejlepší skotské usně". :hm
Obzvláště v americe, kde se kde kdo soudí kde s kým a kvůli každýmu prdu?

Bůh ví, co to tam ten tvůj soused má. Kdyžtak to příště vyfoť. Zkusím najít co je to zač ;-)
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod BorKur 25. 6. 2012 21:01

Prodáno do dobrých rukou. Děkuji za prostor i věcné příspěvky.
BorKur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 6. 2012 21:10

kolik? :)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod burty s krenem 25. 6. 2012 21:40

vecnych prispevku? nula, jako obvykle :D
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 25. 6. 2012 22:39

no, minimálně pár mých příspěvků, které se týkaly chybějících položek ve výčtu výbavy, bylo věcných :oops:
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod burty s krenem 25. 6. 2012 23:00

vsak jo
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem
Veterán