Chování nakupujících

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 12. 2011 11:11

já koupil na aukru za 500Kč rezervní disk na svoje Volvo, byla na tom funglová Michelinka, která mi rozměrem nepasovala, takže bych pro ní neměl využití, ani kdybych dokoupil druhou. Tak jsem ji nabídl za "půlku" ceny vydraženého disku, tj za 200Kč (nová pneu za 3500Kč, disk za 8000Kč).
Borec mi volá, že OK a jestli nejezdím do Prahy. To jsem jezdil, tak jsem mu řekl, že mu ji tam přivezu, ale musí přijet na místo, kam si řeknu. Přijel. Gumu prohlížel pomalu mikroskopem, pak vytáhl kilo a říká "tady je ta stovka, jak jsme se dohodli".

Co na to říct?
A já blbec to takhle kupovat, tak prodávajícímu pomalu líbám ruce a dám mu nějakej drobák navíc.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Jean ViC 13. 12. 2011 11:14

to bych si tu gumu vzal a rekl ze to radeji prodam za pade nekomu jinemu :D
tohle uplne nesnasim... kdyz se dohodne cena a pak jeste takovym kretenskym zpusobem si rekne o slevu... to me uplne vytaci...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 12. 2011 11:18

já ho poslal do ***** i s tou gumou. Nechtěl jsem řešit dalšího *****álka. A hlavně mi ta guma překážela v garáži, vozit to do sběrnýho dvora mi přišlo jako neekologické řešení.
Akorát jsem se o něm na našem fóru za odměnu zmínil. Už se neukázal.

Vzhledem k tomu, že mě vyrušil zrovna při obědě v luxusnější čínské restauraci, tak abych nebyl *****, tak jsem za to kilo sobě a dvoum kolegům objednal švestkové víno/likér jako digestiv. Hned to spravilo náladu
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod speedisko 13. 12. 2011 11:48

Já například, pokud se rozhodnu něco vzít z aukra, tak vždy nabídnu nějakou rozumnou cenu, např. potřeboval jsem koupit TV. Vyhlídl jsem pár spolehlivých aukcí, všude nasazená cena 10 000,- a kup ted 18 000. Všem sem napsal maily, že za 12tKč si pro to o zítra dojedu kam si řekne, a o víkendu jsem jí měl v kufru.

Ale aby se dohodal cena, a na místě předání ještě smlouval, to bych ho kop :roll:
Škoda Citigo
BMW M4 F82
BMW M3 E46
speedisko
Štamgast

Odeslat příspěvekod davy 11 13. 12. 2011 11:59

Ja tady prodaval 18" kola z OII RS. Myslim ze za velmi rozumnou cenu. Mel jsem to dany i na trech inzertnich mistech. Nikdo se neozval a nastesti nikdo nemel ani blbe pripominky ci pokus o smlouvani. Nakonec mi tech 7tis co jsem za ne chtel dali i ve vykupu. Nikdo se na nic neptal, nic neprohlizel. Nakonec to bylo nejlepsi reseni. Lepsi nez narazit na nejakyho chytraka co by tam hledal kdejakou tecku.
davy 11
Inventář

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 13. 12. 2011 13:34

Já se ptám na menší cenu vždycky. A někdy tu cenu i hodně podstřelím, protože tu věc nepotřebuju, ale za cenu, kterou navrhnu bych ji i vzal :-)
Na nabídky mimo aukro už nikdy nereaguju, protože jsem to udělal jednou a blbě jsem dopadl. Borec chtěl poslat věc na dobírku a prosil, že to opravdu vyzvedne a zaplatí a ať se nebojím, že by to nevyzvedl. Že nemá účet a nechce nikoho otravovat. Po několika prosících emailech jsem souhlasil s dobírkou a co? Balík se mi vrátil a borec už neodpovídal na emaily :roll:
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod spitfireIX 13. 12. 2011 13:39

eLzyx píše:já ho poslal do ***** i s tou gumou. Nechtěl jsem řešit dalšího *****álka. A hlavně mi ta guma překážela v garáži, vozit to do sběrnýho dvora mi přišlo jako neekologické řešení.

Vzhledem k tomu, že mě vyrušil zrovna při obědě v luxusnější čínské restauraci, tak abych nebyl *****, tak jsem za to kilo sobě a dvoum kolegům objednal švestkové víno/likér jako digestiv. Hned to spravilo náladu

To bych to odvezl raději do sběrnýho dvora nebo dal někomu jinýmu klidně zadara. Ale na takovouto hru bych z principu nepřistoupil.
spitfireIX
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod sprint 13. 12. 2011 14:23

+1
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod Slawall 13. 12. 2011 14:28

Na me to zkousi i casto zakaznici v praci...maji brat napr. neceho draheho 10l a hned se ptaji na slevu, „vdyt toho beru hodne” ...asi su mysli, ze nam delaji stezejni kseft...nedavno dokonce chtel jeden vul, co dela servis cistiren odpadnich vod od nas brat jeden pripravek, nevzal jeste ani litr a hned chce lepsi cenu a balenu bez etiket vyrobce. :roll:
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 13. 12. 2011 14:58

K86 píše:kdyz jsem prodavam moto za 95000 (KTM)
1. vymena za Audi A3 1997
2. vymena za MC B 1996
3. postavi mi kuchyn
4. prijede si pro ni za 60tkc
5. vymena za Suzuki (v cene 40tkc)

:D :D

-- 13. 12. 2011 15:00:52 --

Kibitz píše:ono se nesmí na aukru myslím ani vybízet k prodeji mimo aukro. ale taky to dělám a je to docela úspěšná strategie. leckdo si řekne, že lepší vrabec v hrsti než holub na střeše ;-)
a je to stejná situace jako smlouvání kdekoliv jinde...kdo nesmlouvá je dneska v podstatě trumpeta

Já na aukru kupuju tak dost často...nabídnu cenu o dost nižší než je reálná cena, ale přitom taky vyšší než aktuální (= často počáteční) a u toho povídačku jak o to moc stojím, ale po skončení aukce jedu na delší dobu služebně do zahraničí, a balík by pak neměl kdo vyzvednout...tahle strategie mi už snad 10x vyšla a jednou ne. :D
TomeekHoleek
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 12. 2011 15:02

co se směješ? abysme za pár let znali ještě něco jinýho, než barter.. imho ta kuchyně nemusel být špatný kšeft :-))
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod eLzyx 13. 12. 2011 18:58

spitfireIX píše:
eLzyx píše:já ho poslal do ***** i s tou gumou. Nechtěl jsem řešit dalšího *****álka. A hlavně mi ta guma překážela v garáži, vozit to do sběrnýho dvora mi přišlo jako neekologické řešení.

To bych to odvezl raději do sběrnýho dvora nebo dal někomu jinýmu klidně zadara. Ale na takovouto hru bych z principu nepřistoupil.

ta první možnost je z mého pohledu ta nejblbější. Nový resp. nepoužitý výrobek se má prostě opotřebit, aby svou ekologickou zátěž aspoň částečně opodstatnil.
A dát to někomu zadarmo? Komu? Vždyť jsem to v podstatě udělal. Už vidím jak to dávám grátis a borec si vyšpekuluje, že mu za to mám dát ještě 200Kč na cestu. Kdybych nebyl podstivej blbec, tak ji prodávám za 1800Kč (půlka z ceny nový) a i kdyby boreček špekuloval na půlku, tak jsem mohl mít litřík v kapse :roll:
Až teď mě napadlo, že jsem to mohl hodit kámošovi do pneuservisu, třeba by ji udal :hm
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 13. 12. 2011 19:20

Já jednou před několika lety kupoval docela hezké asi kradené jízdní kolo na trhu v Kolbence, prodávali to tam dva cikáni, na kole měli cenu 1200 Kč, já nabídl 500 Kč a docela rychle jsme se dohodli na 850 Kč, smlouvání bylo oboustranné a spokojenost z usmlouvané ceny také oboustranná.
http://www.blesitrhy.cz/ :mrgreen:
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 13. 12. 2011 19:22

blesi trhy jsou dobre... jedno jsem se tam sel podivat, a az me to laka tam jit prodavat, protoze co tam lidi prodavali ackoliv za par korun, tak to se ja stidim i jit vyhodit do popelnice a cekam az se setmi :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 13. 12. 2011 19:25

Jo ale mezi tím starým harampádím se dají koupit docela dobré věci, jen je třeba přijít hned ráno, protože ty dobré věci jsou brzo vyprodané. Kdo chce koupit levně např. profesionální nářadí, jízdní kola, ..., samozřejmě většinou to jsou čórky, co si budem povídat. Mě se to jízdní kolo zdálo výhodné i za 1200 Kč, ale prostě jsem to zkusil ještě níž a šlo to. Kámoš tam pak usmlouval jiné jízdní kolo na cenu 1000 Kč z asi 1500 Kč, když s ním odcházel pryč, tak ho zastavil nějakej maník a chtěl to kolo od něj koupit hned na místě a nabízel 3000 Kč. Kámoš si ho ale nechal, jezdil na něm několik let a asi před rokem ho prodal přes internet za 1500 Kč a to ho mezitím docela vylágroval.
8-)
ultima__ratio
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka