P: Zájezd do Thajska

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Oops! 25. 5. 2011 14:54

To abys vyšel. Budeš mít co dělat abys došel včas.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod ToMMyK 25. 5. 2011 22:40

tak nezni to zle. se prave rozhoduju mezi Thajskem a Vegas :). BTW neni to trosku blby termin na Thajsko?
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mojm 26. 5. 2011 09:28

No podívej, léto v Thajsku znamená malou sezónu, takže je tam málo lidí, všechno je levnější a občas sprchne aby se člověk zchladil. Monzun v Thajsku prostě znamená hodinová bouřka, většinou večer, co několik dní. Já tohle období mám raději (byl jsem tam ve všechny části roku), protože prostě to slunko nemusím 12 hodin každý den.
Jinak byl jsem celý duben (první měsíc té deštivější sezóny) a za 30 dní sprchlo jen 2x po hodině a to jsem se pohyboval všude po jihu.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 5. 2011 09:59

ToMMyK píše:tak nezni to zle. se prave rozhoduju mezi Thajskem a Vegas :). BTW neni to trosku blby termin na Thajsko?

Pokud nejsi duchodce, tak je Vegas dobre jen jako zakladna pro cesty po Nevade a okoli, protoze jsou tam hotely skoro zadarmo. Jinak je to pomerne nestastne misto pro dovolenou.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod ToMMyK 26. 5. 2011 10:20

no chtel jsem se jet podivat do L.A. do universalu a pripadne six flags, vykoupat se v santa monici, GC projet E.T. HWY prolezt strip a deset dni je v lisi
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 5. 2011 10:25

LA uz vubec ne, to je spinava dira, kde nic neni. V Santa Monice je zrovna koupani docela naprd. V sirsim okoli Nevady je spousta skvelych mist, ale zrovna ne to co jsi napsal. Ale proti gustu, kazdy mame radi neco jineho.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod ToMMyK 26. 5. 2011 10:27

nikda sem tam nebyl tak jsem si rikal ze by to nemuselo byt zle. Z LA bych videl akorat motel, pac oba parky jsou kazny na jeden velmi hekticky den.

V GC je drahe ubytko a do San Diega se me to zda byt ponekud z ruky. Ale chci se podivat do statu a toto bude asi nejvic lowcost verze.

Zas nevim co bych delal 10 dni treba v NY

Proste nevim jestli staty nebo se valet....a thajsko me na to prijde asi nejlepsi. treba do EG me nikdo nedostane ani kdyby me za to platili
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 5. 2011 13:01

Kdyby mě egypt lákal, tak právě teď je vhodná doba tam jet. Vážně. Co se týče bezpečnosti bude na tom egypt lépe než třeba thajsko.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Moucha 26. 5. 2011 13:15

Jako 1000x víc Thajsko než LA..
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod ToMMyK 26. 5. 2011 13:55

Oops! píše:Kdyby mě egypt lákal, tak právě teď je vhodná doba tam jet. Vážně. Co se týče bezpečnosti bude na tom egypt lépe než třeba thajsko.

co bezpecnost, ale lepsi thajsky cmoud nez egyptsky
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod umi 26. 5. 2011 14:07

v LA tě čeká beton a brutální zácpy. Pokud chceš mít něco z Americkýho západu, leť a) San Francisco (odtud okruh: Big Sur, Yosemite, Sequoia NP)
b) Las Vegas (odtud okruh: Valley of Fire NP, Hoover Dam, Grand Canyon NP, Monument Valley, Bryce Canyon NP, Zion NP)

z LA se dá do Vegas samozřejmě dojet taky, ale je to zbytečnejch nudnejch 500km (jen průjezd od letiště LA na okraj města je cca 150km)

to jsou tak trasy, co se daj za cca 14dní stihnout..v SF bude rozhodně příjemnější počasí, červen/červenec v Nevadě bude 40C+, v Arizoně/Utahu o pár stupínků níž

pro motoristy USA ideál, od auta všude blízko..:) a hlavně Camaro V6 při západu slunce v poušti..stojí to za to.
umi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 5. 2011 14:34

Jo cesta z LA do Vegas je super, absolvoval jsem ji obema smery. Nejdrive poust co jde mirne do kopecka, pak poust co jde z kopecka. Kolem silnice oschle kere, pisek a cedule pristi pumpa 80 miles. Jo a jeste nekde uprostred vsi te pouste, zmaru a deprese Edwards AFB. :mrgreen:
Jinak cervencova Nevada a Arizona muze byt taky padesat stupnu ve stinu, on se clovek nesmi nechat zmact temi zavlazovanymi vysazenymi stromecky, je to skoro cele jedna velka poust. Ale da se vyrazit do kopcu a tam se celkem da. San Francisco je jedno kdy se tam jede, podel celeho pobrezi Kalifornie je cely rok vicemene konstantni pocasi, teplotu clovek ovlada geografickou lokaci kam se jede, nikoliv rocnim obdobi kdy se jede.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod 9-3 26. 5. 2011 15:56

Mojm píše:No podívej, léto v Thajsku znamená malou sezónu, takže je tam málo lidí, všechno je levnější a občas sprchne aby se člověk zchladil. Monzun v Thajsku prostě znamená hodinová bouřka, většinou večer, co několik dní. Já tohle období mám raději (byl jsem tam ve všechny části roku), protože prostě to slunko nemusím 12 hodin každý den.
Jinak byl jsem celý duben (první měsíc té deštivější sezóny) a za 30 dní sprchlo jen 2x po hodině a to jsem se pohyboval všude po jihu.

No, nebyl bych tak zase takovy optimista. Monzunova sezona zacina na prelomu kvetna a cervna, vrcholi koncem leta. Duben neni obdobi destu, spis je tam nejvetsi vedro a prsi jen prumerne.
Neznamena to, ze by tam v lete muselo byt vylozene hnusne, ale stat se to muze. Pamatuju, jak mi proprselo osm dnu na Koh Samui a zoufale jsem cekal na volny let pryc.
Ale Thajsko je velke a situace neni vsude stejna. Lepsi je zapadni pobrezi Thajskeho zalivu, ktere naopak ovlivnuje vychodni monzun od Bornea, ktery jde v zime.
Pravdou je, ze v lete jsou ceny hotelu hodne dole, ale na druhou stranu plno sluzeb nemusi fungovat (nebo omezene), coz plati hlavne o lodnich linkach na jihu.
Za mesic budu par dnu na jihu, tak muzu poreferovat :-)
9-3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mojm 26. 5. 2011 16:02

V případě špatného počasí jsou tam právě ty několika denní výlety. Z Koh Phanganu do Krabi a Koh Phi Phi. Pravděpodobnost, že i tam by dlouhodobě pršelo je malá. Nicméně samozřejmě může jet člověk na přelomu roku kdy je chladněji, sucho, ale zase není to neznamený žádnou výhru a ty davy lidí plus se není kde ubytovat a když jo tak hoodně draze, já nevím, mě to připadá lepší v létě.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Bob 26. 5. 2011 16:10

Znáš tam nějaký hotel s basketbalovým hřištěm? :-)
Bob
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka