Havarované BMW

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m4lcolm 12. 3. 2011 01:27

To je sice pěkný a hodnotný názor, ale vzhledem k pláči o mhd nemá k tomuto vláknu žádný reálný vztah... Pokud by sis toho tedy všiml.
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bob 12. 3. 2011 01:45

Chtělo by to fotku z profilu.

Jinak auto havarijně nepojistím, když:
1) budu jezdit málo, v dobrých podmínkách a jsem dobrý řidič (prostě počet pravděpodobnosti)
2) Jsem schopen i totálku zaplatit sám a nijak mě to nezruinuje
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod ToMMyK 12. 3. 2011 02:59

Heini píše:Lidi jsou nepoučitelní. Kamarád dělá v autosalonu, prodávají víc značek včetně BMW. už kolikrát se mu stalo, že borec bez mrknutí vydal za auto 2,5 mega, ale do krve se hádal o každou desetikorunu na povinném ručení a havarijko nechtěl vůbec. Taktéž se mu stalo někdy tento týden, akorát to byl nějakej strejc kupující nějaký Chevrolet v ceně kolem 300 000Kč, dokonce i pojištění proti živlům za asi 150Kč mu přišlo moc, tak odjel jen z povinným :oboze Aneb kdo chce kam...

zase na druhou stranu tim, ze platis vic nez musis nikdy penize nevydelas
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor

Odeslat příspěvekod Heini 12. 3. 2011 09:43

No to je sice pravda, ale tím, že se budeš hodinu hádat o 50Kč určitě taky nezbohatneš. Paradoxně ohledně těch aut se většinou až tolik nesmlouvá, ale co se týče pojištění, tak se pánové bijou do krve. A nejde jenom o havárii, samozřejmě to auto může někdo ukradnout, X6 se prej kradou jak na běžícím páse.

A ten strýc s Chevroletem dle vlastních slov na to auto škudlil 10 let, to už mně úplně hlava nebere.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Odeslat příspěvekod Duri13 12. 3. 2011 10:14

m4lcolm píše:To je sice pěkný a hodnotný názor, ale vzhledem k pláči o mhd nemá k tomuto vláknu žádný reálný vztah... Pokud by sis toho tedy všiml.

No ja som reagoval na borca z autosalonu, co sa hadal o povinnom...a nie ne strelca v bmw...ak si si toho nevsimol ;)
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 12. 3. 2011 10:34

Heini: no ne kazdy je jako ty, dikybohu. Kolik si myslis, ze bude stat rocne havarka na auto za mega.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HondaMan 12. 3. 2011 22:30

orgasmic píše:Tak dej vedet. Jinak vim, ze ted je to zbytecne, ale mit na auto cca 1.5 mega a nezaplatit si havarijku? :hm
Bigduck píše:dobrej blazen, kdyz si na takovyhle auto neuzavre havarijko, pan buh s nami....jestli to prestal ve zdravi snad mu to bude dostatecnym poucenim
Jintaj píše:Po pravdě řečeno nechápu, jak může někdo prozovat takové auto bez HP.
Heini píše:Lidi jsou nepoučitelní. Kamarád dělá v autosalonu, prodávají víc značek včetně BMW. už kolikrát se mu stalo, že borec bez mrknutí vydal za auto 2,5 mega, ale do krve se hádal o každou desetikorunu na povinném ručení a havarijko nechtěl vůbec. Taktéž se mu stalo někdy tento týden, akorát to byl nějakej strejc kupující nějaký Chevrolet v ceně kolem 300 000Kč, dokonce i pojištění proti živlům za asi 150Kč mu přišlo moc, tak odjel jen z povinným :oboze Aneb kdo chce kam...
Zde si můžeme prohlédnout galerii socek.
Nechápu, proč by měl člověk platit židům z pojišťovny za něco, co nechce?

Ve firmě (cca 40 aut) nemáme pojištěno ani jedno auto a doma mám auta pojištěná jen já.
Vy co tady nejvíce řvete byste si měli především uvědomit, že pojišťovna není charita a jejiím hlavním cílem je generace zisku.
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod Ota 12. 3. 2011 23:09

HondaMan: Nepojistena firemni auta maji jiny duvod, vetsina skody se vymuze na zamestnanci, zejmena tam, kde maji nadprumerne platy a bezna auta. Typicky "kancelarska" firma s Fabiema/Octavkama.
A pojistovna sice neni charita, ale pojisteni je jeden ze zpusobu rizeni rizik. Nelze generalizovat, jestli ano nebo ne, je to na uvazeni, jake riziko jsem schopen akceptovat a jake chci delegovat.
To bys mohl rovnou zrusit vsechny nepovinne pojistky, coz treba u pojisteni nemovitosti, ve ktere bydlim, mi prijde vylozene jako blbost.
Ota
Štamgast

Odeslat příspěvekod HondaMan 12. 3. 2011 23:35

Já chápu princip pojištění. Jen nechápu výkřiky místních socek. Pojištění je zcela dobrovolná záležitost. Chci život bez starostí a zaplatím za to / přijmu riziko a auto si nepojistím.
Je pravda, že druhá varianta je spíše pro lidi, kteří mají dostatečnou fin. rezervu, ale stále je to svobodné rozhodnutí.

ad levná auta: Nejsou pojištěna žádná auta, tedy ani ta s cenovkou 2M+
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod m4lcolm 13. 3. 2011 01:24

Ono nepojišťování většího fleetu aut je něco jiného než nepojištění jednoho auta. Když jsme v řádu desítek vozů, už se dostáváme ke statistickému vzorku, kdy se firmě opravdu vyplatí auta nepojistit. Holt se jednou dvakrát za rok něco odepíše a i tak se to vyplatí, protože už je vzorek dost velký, aby se ušetřilo na maržích pojišťoven. U jednotek vozů je matematika jiná. Pak se tu se železnou pravidelností dočítáme o zrušených bmw či zánovních passatech, jejichž majitel nemá na opravu... Ale ještě pár dnů předtím jistě taky věřili, jak chytře to udělali a ušetřili :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod HondaMan 13. 3. 2011 10:25

Hele ale o tom to není. Na téma havarijního pojištění aut jsem se bavil s několika lidmi a rozhodně se nedá najít závislost např: bohatí pojišťují, chudí ne, nebo že drahá auta se pojišťují a levná ne... Znám kluka co nemá pojištěné Porsche 911 Turbo (997) a staršího pána, který má pojištěnou 9 let starou Fábii SDi v ceně poloviny jednoho jeho platu.
Je to vždy na rozhodnutí samotného majitele. Já mám pojištěna všechna svá auta. Rodiče nikdy žádné své auto pojištěné neměli.
Je to tím, že já pokud rozbiju auto, tak mě bude dost bolet abych si koupil jiné. Tatíkův největší problém bude výběr barvy :-D
Pokud si někdo koupí auto za všechny své těžce vydělané/vyzískané peníze (už to je imo blbost) a nepojistí si ho, jedná přinejmenším neuváženě :-D
HondaMan
Řezník Garáže

Odeslat příspěvekod m4lcolm 13. 3. 2011 11:49

Já myslim, že si víceméně rozumíme, je to každého věc, ne každý ovšem zvážil své možnosti zcela správně. :D
m4lcolm
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod orgasmic 14. 3. 2011 13:46

HondaMan:
Vsichni jsme socky, kdyz nemame nic jineho na praci nez cist ty Tvoje moudra.
Vetsiho kokota na garazi hledam tezce.
Znam hodne bohatych lidi a myslim bohate, ne nejake "socky" s miliony na ucte a ti maji vse pojistene.
Ty si pojisti svuj mozek, protoze uz zacina blbnout, tak aby jsi z toho neco mel, az Te daji do ustavu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování

Odeslat příspěvekod 0xf 14. 3. 2011 15:04

orgasmic: kolik je to hodne?
Kunda je chramem nevinosti, do ktereho vstupuju s jistou pochybnosti...
0xf
Štamgast

Odeslat příspěvekod Heini 14. 3. 2011 19:32

HondaMan píše:
orgasmic píše:Tak dej vedet. Jinak vim, ze ted je to zbytecne, ale mit na auto cca 1.5 mega a nezaplatit si havarijku? :hm
Bigduck píše:dobrej blazen, kdyz si na takovyhle auto neuzavre havarijko, pan buh s nami....jestli to prestal ve zdravi snad mu to bude dostatecnym poucenim
Jintaj píše:Po pravdě řečeno nechápu, jak může někdo prozovat takové auto bez HP.
Zde si můžeme prohlédnout galerii socek.
Nechápu, proč by měl člověk platit židům z pojišťovny za něco, co nechce?

Ve firmě (cca 40 aut) nemáme pojištěno ani jedno auto a doma mám auta pojištěná jen já.
Vy co tady nejvíce řvete byste si měli především uvědomit, že pojišťovna není charita a jejiím hlavním cílem je generace zisku.

Platím pojištění = jsem socka. Dežo pojištění neplatí = není socka. To je opravdu neotřelá logická konstrukce. Co tam máte ještě, pane velkotovárníkův synku?
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka