Ford Mondeo 2,2TDCI Titanium

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod julo9 31. 5. 2009 08:13

***** uz dva dni sa tu hadate o picovine nech odfoti palubak a hotovo
aj tak podla mna ojebava a urcite to je nejaky podvod a najlepsi je ten vycet aut stary je asi hodne pri prachoch kazde 3 mesiace menit auto
julo9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 31. 5. 2009 08:26

jak jsem psal, palubák o ničem nevypovídá
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepek 31. 5. 2009 08:27

A vyfocený palubák je k čemu?
Jedinou reálnou vypovídací hodnotu má opakované tankování "od plné do plné" a také použitý rozměr pneu. Pokud má větší odchylku od stanoveného rozměru výrobcem, tak při přepočtu jsou znatelně chybné údaje jak ujeté vzdálenosti, tak průměrné spotřeby.
btw. Mondeo má při diagnostice možnost změny rozměru pneu v ŘJ.
A když se vrátím o pár příspěvků zpět - nechápu myšlenkové pochody některý "jezdců", kteří si koupí Mondeo se velmi dobrými jízdními vlastnostmi a pak na něj nacpou nějaké doje.ba.né Eco pneu, které tyto vlastnosti znatelně zhorší a pak s tímto kompletem jezdí "klobouk drive" aby se ostatním Frantům Šetřilům mohli chlubit, jak ten jejich auťák jezdí za 0,000 prd :oboze
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pepek 31. 5. 2009 08:28

Arnie : Předběhls mne :-(
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ivo60 31. 5. 2009 08:48

Dobré ráno pánové:
To Jack: Neber to osobně, chci naznačit, že více než na autě záleží na stylu jízdy-způsob akcelerace, zda brzdit z kopce motorem (spotřeba nula ale ztrácíš kinetickou energii, kteroui by šlo použít při jízdě na volnoběh, kdy to ale zase něco žere, otáčky při řazení, typ a nahuštění pneu, ... mnoho notoricky známých drobností, které udělají mezi řidiči i více jak 2 litry na 100 na tomtéž autě.
To Julo9. Vyfotím Ti palubák s údajem 3,5 litru/100 km, ale bude to za cenu okamžitého fota po ujetí asi 3km od natankování, a to jízdě na volnoběh. Je to tedy neprůkazné.
To Pepek: Ty Eko Micheliny jsou tam od výrobce, takže moje "myšlenkové pochody" to nebyly schopny ovlivnit.
Ivo60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod caprighia 31. 5. 2009 09:15

Ivo : to všechno je pravda, sám jsem zvědav. Já sice mám na ekojízdu blbé auto (Astra H 1,7 cdti 74 kW) které nejede a žere, ale i tak lze stejnou trasu projet za třeba 6 nebo 7 l při skoro stejném průměru.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob 31. 5. 2009 11:41

Dlouhodobá spotřeba 4,9 při normální jízdě je nesmyslná.
Měl jsem Toyotu Avensis, kde palubák taky ukazoval o litr méně. Nabízeli mi, že to seštelují, ale na provokování některých závistivců to bylo dobré.
4,9 z Liberce do Prahy GPS 120 - v pohodě.
Ale 4,9 dlouhodobě - nesmysl
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ivo60 31. 5. 2009 13:22

Caprighio:
Žádné auto není blbé na eko jízdu. Kromě Mondea mám ještě Corsu 1,2 a Mazdu 323 1,8, obě auta samozřejmě v benzínu, s nimiž jsem jezdil dřív a která jsou mi nostalgicky blízká (plechoví členové rodiny), takže je mám doteď. A i s nimi jsem schopen jet stejnou trasu s rozdílem 2 l/100km, umím jet stylem dědy v rádiovce za 5 litrů s Corsou nebo 6 s Mazdou a nebo běžně, pro mne je to katergorie "mírně agresívně", tedy více předjedu než jsem předjížděn, za 6,5 s Corsou a 8,0 s Mazdou. A totéž dovedeš i Ty s Astrou. Nauč se rozjezd na volnoběh, přidávat na pedálu tak 1cm zdvihu pro zrychlení a jet na jednotlivé rychlosti tak od 1500 do 2500 ot/min, a jseš na 5l/100km. Jde ale o to, zda to má smysl a zda nebudeš unavovat ostatní účastníky provozu. Já si to čas od času (3x? za rok) zkusím, abych měl pocit, že to auto i já zvládnem, ale jinak jezdím samozřejmě standardně jako všichni ostatní.
Ivo60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod superkutil 18. 7. 2009 11:10

Mám Mondeo kombi 2.2TDCI s průměrnou spotřenou 7litrů. Ale třeba o dovlolené ve Skandinávii jsem měl spotřebu 5,3 a to jsem auto nešetřil. Průměrná rychlost byla 90km/h, maximální 110km/h. Když se snažím, tak se dostanu pod 5litrů, ale je to nuda a brzdím ostatní.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shwaara 18. 7. 2009 17:28

Co resite? No tak to zere o 1-2 litry vic, no a? Je snad proto nabizeny kus horsi nez jine 2.2TDCi, ktere zerou stejne? :roll:
shwaara
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa 10. 8. 2009 10:38

Chci se zeptat, ten automobil je stále volný? Bylo by možné zaslat na email foto interiéru? Děkuji, Procházka - prochazkavita@seznam.cz
BMW M3 E90
Víťa
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků