Ford Mondeo 2,2TDCI Titanium

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JackNO.1 30. 5. 2009 19:33

Slaughter píše:Auto na obrazku ale preci neni Titanium ne? To melo takovej "ST paket"...

ST paket není u Titania automaticky ;-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod JackNO.1 30. 5. 2009 19:35

caprighia píše:No šedesátníci dnes jezděj ještě závody...to s věkem nesouvisí, brzdiči provozu jsou i mezi mladíky. Ale k věci - jsem ochoten vsadit projetou naftu + 2000 Kč, že s tím (ty za volantem) nezajedeš třeba trasu 150 km dlouhou s 50 km dálnice (130 GPS) a 100 km okresky do limitu do šesti litrů na sto. Měřit se bude skutečná spotřeba, ne PP.

musíš to podmínit ještě tím, aby se na okreskách neploužil 60km/h, nerozjel se z kopce, nevyřadil a znovu nezařadil až při jízdě krokem, atd. :-)

do 6 litrů bych to s ploužením na okreskách zajel i já :-)
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod paolo_ 30. 5. 2009 19:41

Tak dobře, souhlasím. Můžeme natankovat po prázdné nádrži do 9l.
Kdy a kde? Auto se nachází v Severočeském kraji.
Toyota Corolla TS, Honda Civic Type R, Opel Corsa OPC, Mitsubishi Colt, Subaru Impreza WRX
paolo_
Nováček

Odeslat příspěvekod caprighia 30. 5. 2009 19:50

Konečně něco zajímavého, do 20.6. jsem služebně v SK, tak potom. Zatím vypracujeme pravidla, měřící metodu, vymyslíme trať a další detaily. Nakonec se můžou další přidat mimo sázku se svými auty. Tak popřemýšlej.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ivo60 30. 5. 2009 20:18

Mám 2,2 TDCi, r.v 2005, 88tis km, hatch, pneu Michelin energy saver či jak se ty s nízkým valivým odporem jmenují - mimochodem materiál, kategorie a rozměr pneu udělají až 0,5 l/100km. Moje spotřeba: Dlouhodobá průměrná (Brno, okresky, dálnice kolem 140km/h) kolem 5,5 reál. Palubní počítač ale ukazuje optimisticky asi o 0,7 l míň. Dlouhá štreka, např. Itálie s plně naloženým autem (4 dospělí a žrádlo na celý týden) asi 5,3. Když si s tím pohraju s lehkou nohou, jedu kdykoliv do 5,0.
Pokud tu někdo tvrdil, že jezdí s Mondeem TDCi za více než 7 litrů, je buď dřevo (nemá cit v noze a nerespektuje optimální průběh charakteristik motoru) nebo má chybu v autě.
Sázka, co se tu domlouvá nemá smysl. Zajel bych to taky, je to reálné.
Ivo60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepek 30. 5. 2009 20:21

Nová reinkarnace kozí brady jezdí ekorally?
pepek
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martin.z (novy) 30. 5. 2009 20:31

ivo60, hele mam kombik kterej je o 120kg tezsi, nevim jak je to s Cx ale to zadarmo asi neodvezes, navic mam teda automat. Kdyz jezdim v zime jen Prahu a navic studeny kratky jizdy tak mam spotrebu 8-8,5.
Tedka jezdim spis takovy mimomestsky za 6,5 ale uz citim ze sem na dorazu a i s hodne lehkou a citlivou nohou.
AT bere ve meste asi signifikantne vic, ale mimo mesto je to to samy, menic se moc neuplatni.
Ale jak rikam, mam tezsi kombi a taky 2.O tdci
martin.z (novy)
Nováček

Odeslat příspěvekod caprighia 30. 5. 2009 20:36

Tak já věřím, že to možná dá. Těch 4,7 je nesmysl, těch 6 je reál. Nemám v úmyslu žádnou eko rally, normální svižnou jízdu v rámci limitů. Tak 6 litrů je fér číslo. Věřím, že by to mohlo být pro garážníky zajímavé, můžete to rozvinout a může z toho být fajn akce. Když prohraju tak prohraju, bude aspoň něco zajímavého - už jsem přišel o víc zbytečněji....
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ivo60 30. 5. 2009 20:49

Moje Mondeo s mech. převodovkou třeba při 130km/h točí na "6" asi 2100 otáček. Domnívám se, že automatická převodovka nemá 6 stupňů a nebude využívat motor tak, aby preferovala spotřebu, bude tedy někdy točit víc a tím si i motor řekne o víc paliva. Nechci tu propagovat ani své Mondeo 2.2 ani svůj možný "ekotalent", ale stojím si za údaji, co jsem uvedl. Ještě bych připomněl, že na autě nešetřím a vědom si možných problémů s čerpadlem a vstřikovači, které u Mondeí bývají notoricky známé, do něj liju v návaznosti na výsledky testů v časopise Autodiesel jen kvalitní naftu a dotuji ji dalšími aditivy, což se projevuje objektivně tím, že to líp jede a pravděpodobně i míň žere.
Ivo60
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.z (novy) 30. 5. 2009 20:59

ivo:
jo s tou prevodovkou je to fakt, mam jen 5 a na 100km/h toci 2tisice stejne jako octavka tdi.
A naftu beru jen od benziny.
martin.z (novy)
Nováček

Odeslat příspěvekod paolo_ 30. 5. 2009 22:52

Ivo60
konečně někdo kdo to auto má a nemá kombajna, nebo jinou reinkarnaci. I těch 6l je nesmysl mimo město. Pod 5l se s tím dá jet v pohodě, vyzkoušeno po trase do NDR. Tachometricky 130km/h spálí nejméně nafty ze všech ropáků co jsem uváděl. Je to dáno otáčkami motoru.
Sám sem psal, že pán do nafty lije přísady a tankuje taky jen u Benziny. Škoda, že skončil ARAL se svou špičkovou naftou.
Toyota Corolla TS, Honda Civic Type R, Opel Corsa OPC, Mitsubishi Colt, Subaru Impreza WRX
paolo_
Nováček

Odeslat příspěvekod paolo_ 30. 5. 2009 22:58

paolo_
Nováček

Odeslat příspěvekod Captain Slow 30. 5. 2009 23:15

Chtel bych se zucastnit, vsadim 1 nealko pivo ze dam stejnou trasu (kombinace) s podobnym rychlostnim prumerem (v ramci limitu) za ne vic nez +2 litry :D
Captain Slow
VIP moderátor

Odeslat příspěvekod JackNO.1 31. 5. 2009 07:55

Ivo60 píše:Mám 2,2 TDCi, r.v 2005, 88tis km, hatch, pneu Michelin energy saver či jak se ty s nízkým valivým odporem jmenují - mimochodem materiál, kategorie a rozměr pneu udělají až 0,5 l/100km. Moje spotřeba: Dlouhodobá průměrná (Brno, okresky, dálnice kolem 140km/h) kolem 5,5 reál. Palubní počítač ale ukazuje optimisticky asi o 0,7 l míň. Dlouhá štreka, např. Itálie s plně naloženým autem (4 dospělí a žrádlo na celý týden) asi 5,3. Když si s tím pohraju s lehkou nohou, jedu kdykoliv do 5,0.
Pokud tu někdo tvrdil, že jezdí s Mondeem TDCi za více než 7 litrů, je buď dřevo (nemá cit v noze a nerespektuje optimální průběh charakteristik motoru) nebo má chybu v autě.
Sázka, co se tu domlouvá nemá smysl. Zajel bych to taky, je to reálné.

já jezdím s Focusem TDCi 2005 s dlouhodobou spotřebou 7,6 takže jsem asi dřevo :mrgreen:

jinak palubák mi ukazuje celkem přesně, několikrát jsem zkoušel hodnoty na něm ověřit a vždy to +/- 1-2 desetinky sedělo.
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod JackNO.1 31. 5. 2009 07:59

paolo_ píše:Pod 5l se s tím dá jet v pohodě, vyzkoušeno po trase do NDR.

šmarja, to ste tam jeli před 20 rokama, ne? :hm :-D
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka