P: Acer Swift 1 Pure Silver

Sekce určená k prodeji automobilů, motocyklů, autopříslušenství atd.

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2022 07:19

:shock: Mě by to spíš sedělo na B., ale okeeey :D
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 6. 10. 2022 07:24

Ta by svoju kartu nedala ani v sebaobrane :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2022 07:27

:D
anonymni

Odeslat příspěvekod impact 6. 10. 2022 07:36

glider píše:Kamaratka vyplnila prvu kartu, neslo to.
Tak isla pre druhu kartu do penazenky, vyplnila aj udaje dalsej karty.
Nastastie v banke mali viac rozumu ako ona (tiez robi v banke:D)



Uf. No kdyby se na to lidi nechytali, tak tyhle podvody nejsou.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 6. 10. 2022 09:45

glider píše:Kamaratka vyplnila prvu kartu, neslo to.
Tak isla pre druhu kartu do penazenky, vyplnila aj udaje dalsej karty.
Nastastie v banke mali viac rozumu ako ona (tiez robi v banke:D)


:mrgreen:
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 10. 2022 22:07

No BOT to nedělá.

Ten první inzerát si se mnou vypisoval dost intenzivně. Vydržel to do druhého dne. Mne opravdu vůbec nenapadlo, že by to mohl být podvodník. A zpětně když jsem se dival, tak tam ani nebylo moc gramatických chyb a nebo překlepu.

Až ten konec nezvládl. Protože se ozval ve čtvrtek ale v pátek na mne začal tlacit, že to chce a že na sobotu posle toho kurýra. A napsal to i přes to, že jsme mu jasné řekl, že přes víkend nic nebudu řešit.

Na těch stránkách co poslal ty upravený Ppl stránky nebylo nic poznat, tvářilo se to jak normlani jejich stránky ve stejném designu. Samozřejmě potom, když jsem si s tím hrál, tak ty odkazy jsou nefunkční... A je tam funkční právě ten jeden jediný odkaz a to na ty podkodkazy jako na banky.

Mne to docvaklo v momentě, kdy jsem na to klikl a v následujícím kroku byl výběr banky. Na ten jsem pak ještě taky klikl, ale jak už tam naskocilo vyplňte své údaje, tak mně to došlo.

Bylo mi jasný, že celý ten odkaz je trojský kůň, okamzite jsem telefon projel antivirem, vypl zapl.

Druhý den mi přišla SMS, že mi blokli internetové bankovnictví pro příliš nepovedených pokusu o přihlášení.

Takže i takto málo jim stačilo na to, aby se alespoň pokouseli dostat do mého účtu, přičemž se jim logicky podařilo odhalit přihlašovací jméno, ale dál už neměli sanci.

Na ten poput jsme u všech účtu toto přihlašovací jméno změnil, vc. hesel tak, aby tohle už nebylo možné. V bance doporučuji použít netypický znak /může to být cokoliv, křížek, kolečko, kvezdicka, cokoliv, kdekoliv a v jakémkoliv místě jména a i hesla. To je i podle banky v zásadě neprolomitelná /většina prolamovacich softu funguje asi na bázi základní abecedy a čísel/kombinace.

Musím říct, že banka jednala poměrně dost profi a myslím že hodně podobných pokusu už vychytá sama banka.

Pokud samozřejmě ale nekdo tvrdošíjně trvá na provedených operacích, tak pak je to Smolík, no.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 7. 10. 2022 06:11

Jsem si vlastně v létě jednoho krásného večera taky s někým takovým chvilku vypisoval přes whatsapp, prodej dětského kola...že si přijede kurýr, vyplnění nějakého pochybneho formuláře ... no, nic z toho nebylo
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2022 06:13

Víkendová garáž cena 5 000 + dohoda možná.

P.S. dohoda je litráš :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 10. 2022 06:16

Má dotykový displej?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2022 06:16

Bohužel nemá.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 10. 2022 06:23

By to mohl být takový tablet s držákem a kb :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 10. 2022 06:24

Ale jako špatný mi to nepřijde
Jen tedy já nemám vůbec využití zeptám se kamaráda ale ten spíše tablet pro kluka poptával něco zase co nevadí moc kdyby rozbil ale ať to funguje
Tak zatím nevybral :D
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2022 06:26

Zeptej se. Bude to k dispozici příští týden :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod Jean ViC 7. 10. 2022 06:34

Sz
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2022 06:40

odepsáno na SZ
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků