ČTYŘKOLKY a jízda na nich

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jack kingmaster 31. 8. 2007 17:03

Tak jsem to zařadil do motorek jelikož nikde jinde to nepasuje

moc by mne zajímaly vaše zážitky se čtyřkolkou apod. například typ na kterem jste jeli a dojmy či trable. prostě vše co k tomu patří snad se to rozběhne. Tohle téma mě velice zajímá sám jsem přiznivec těchto strojů..kdyby zde bylo vlákno s tímto zaměřením tak se omlouvám a prosím o odkaz :wink:
MB: gigabyte M52LS3,CPU:AMD Athlon 64X2 EE 4400+,RAM A-data Vitesta extreme X512MB 800mhz,GPU ATi RADEON X1550 512MB,Zdroj Fortron 350W
chlazení case: nanoxia FX 80X80>ted Noctua 80X80 1300ot/min.
jack kingmaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marepa 1. 9. 2007 06:54

a ja myslel ze se chces ptat na auta 4x4 :)

no ctyrkolky se mi libi a myslim si, ze to musi byt super zabava na vikend, ale obavam se ze to brzo omrzi, takze bych si ji nekoupil a spis si ji jenom cas od casu pujcil
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod shi 8. 9. 2007 16:39

Při 120 km jízdě na čtyřkolce napříč regionem jsem byl příjemně překvapený tím, že mě zdravilo poměrně značné procento motorkářů. Je to krásný způsob jak vyrazit na výlet, je to jako jízda v kříženeci motorky a kabrioletu.
Jel jsem na užitkové čtyřkolce, kterou máme na práci, tohle byla transportní jízda z místa zakoupení na "pracoviště".

U užitkové čtyřkolky je těžiště celkem vysoko, takže do zatáček se musí hodně zpomalit a člověk se musí v zatáčkách naklánět. Technika správného náklonu není úplně intuitivní - při pokusu naklonit se doprava se člověk intuitivně zapře levou nohou do stupačky, aby vychýlil tělo doprava. V konečném důsledku tak tlak levou nohou na stupačku více než kompenzuje náklon tělem do prava a pak se člověk v zatáčce diví, protože náklon se vlastně nekoná a čtyřkolka se jakoby snaží zbavit se řidiče.

Čtyřkolku máme na práci, takže ještě přidám jeden postřeh - často je k vidění tvrzení, že čtyřkolka s náhonem 4x4 je zbytečná a že náhon na zadní kola stačí. Je to pravda pouze do okamžiku, než člověk připojí těžký přívěsný vozík a vyrazí do terénu. Bez vozíku by v terénu náhon na zadní stačil, pokud má někdo ambice jezdit v terénu s vozíkem, tak jedině 4x4. Taková mokrá, trávou porostlá horská louka je s naloženým vozíkem a náhonem pouze na zadní kola v podstatě nesjízdná (jde to, ale je to adrenalin, zabrat dostává řidič, čtyřkolka i louka), s náhonem 4x4 je to v pohodě a mnohem šetrnější ke všem zůčastněným včetně přírody.
shi
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 8. 9. 2007 16:42

nemas nejake foto? :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 8. 9. 2007 17:07

Jezdil jsem na sportovni Yamaze (asi yamaha) motor 450ccm, zadni nahon bez diferaku. jezdil sjem s tim na mokre louce v krkonosich a muzu rict, ze zadni anhon byl nedostacujici! drifty to byly pekny, ale jinak jedine 4x4!
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod blaster417 8. 9. 2007 17:18

ja som jazdil na yamahe 200ccm, dvojtakt, dobry odpych, ale do terenu bol lepsi stvortakt s automatom, a aj s len so zadnym nahonom sa dalo vyblbnut v terene. po roku ma to uz tak netahalo, ta som to predal.
blaster417
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koby 8. 9. 2007 17:48

Já jel na 300 nečem v pučovně na proseku na trati, jezdli sme tam dřív celkem často.. Je to paráda, ale ruce z toho bolej víc jak z motokár.. Ale na nomrmální ježdění je to k ničemu podle mě..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod Bob 8. 9. 2007 18:06

Koby píše:Já jel na 300 nečem v pučovně na proseku na trati, jezdli sme tam dřív celkem často.. Je to paráda, ale ruce z toho bolej víc jak z motokár.. Ale na nomrmální ježdění je to k ničemu podle mě..
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Koby 8. 9. 2007 18:31

bob: Nevim a hlavně nevim, jestli to tam ještě je:( Byli jsme tam naspoeldy peřd rokem.. Je to jakoby za poliklinikou.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod Plexisklo 8. 9. 2007 20:49

Raz som si vyskusal 90-ku Yamahu, sice mala kubatura, bol som s tym chvilu na takej akoze-terennej luke a soferuje sa to horsie jak motorka fakt... takze z motoriek mam lepsi pocit jak zo 4 kolky :)
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Hodnostář

Odeslat příspěvekod marepa 9. 9. 2007 10:06

tak tenhle typek nema chybu! az z toho jde strach :D

Obrázek
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod M@tezz 13. 9. 2007 15:42

Jel jsem dvakrát, ale nevím, co to bylo zač. Bylo to na akcích mého bývalého zaměstnavatele. Jednou to byly dokonce takové vnitrofiremní závody. Docela sranda, ale člověk musí přijít na to, jak si poposednout v zatáčce, jinak se úplně zbytečně nadře při snaze vyrovnat náklon. Každopádně nijak moc mě to nechytlo, radši mám motokáry.
Jůzr rekvestuje akces do fajlu na šérpojntu. Responsibl menedžr jeho rekvest ridžektnul.

Upozornění: Přečtením tohoto příspěvku potvrzujete, že souhlasíte s jeho obsahem.
M@tezz
Režisér roku 2007

Odeslat příspěvekod PeTr7650 13. 9. 2007 15:58

ctyrkolky sou kamosova davna laska, porad si nejakou kupuje a porad nic :).
Ale co se naposled svezl na sedmikilu yamaze s borcem, co to mel v ruce a kazdou zatacku prodriftovali a zaskakali si po lese, tak jeho nadseni opadlo, ani nevim proc :-/ :).
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 13. 9. 2007 16:01

docela zábava, když se mě ovšem někdo nepokouší přeject timhle v lese, což se mi málem stalo. Když kolem projel podruhý tak se mu od nás dostalo upozornění že potřetí projede naposledy :-) už sme ho neviděli ... :-) jezdit po lese je demence největšího kalibru.
Dr. 120L
Inventář

Další stránka