Máte motorku? Jakou?

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 4. 2013 23:42

Ale jako ano, vždyť já nepatřím k těm, co tvrdí, že se musí začínat na slabým a postupně přecházet. Naopak jsem vždycky říkal, že kdo nemá rozum, zabije se i na babetě a naopak s opatrností a respektem se dá bezpečně začít i na litru.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormbringer 14. 9. 2016 12:48

Tak jistě dá, třeba i Hayabusa je vlastně "hodná" motorka. Jenže si pak vytvoříš řadu takovejch zlozvyků, že už by tě na tý mašině nenaučil pořádně jezdit ani Kieth Code :D
Life is hard. Then you die.
stormbringer
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 26. 3. 2017 16:35

:-)) pech edition

Obrázek
Obrázek
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 12. 4. 2017 09:44

No mazec.....
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 4. 2017 09:53

ale zas se s tím dobře orá a vláčí :hm
anonymni

Odeslat příspěvekod Moucha 12. 4. 2017 10:40

Asi ale jak co :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 4. 2017 10:43

tak asfalt se s tím orá blbě, to jo :D
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 12. 4. 2017 18:36

ČZ250

Obrázek
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 12. 4. 2017 19:16

Ty osobně?
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 12. 4. 2017 19:20

jj, jedna z mých motocyklet zatížená mou vlastní osobou u příležitosti setkání veteránů.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 12. 4. 2017 20:04

Švára má doma podobnou ČZ125...akorát to má převrtaný na 175...jede to pěkně, ale už dělal ložiska na klice a prostě GO motoru (netuším, po jakých km)
//btw za takto vyklopený štít na přilbě jsem onehdá dostal na pionýru pokutu 100Kč... :D
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 12. 4. 2017 20:21

pech. píše:ČZ250

Obrázek



471 :love: taky jsem mel
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 13. 4. 2017 07:39

K86: jj, dvouválec 471, první serie.

Vagi: tohle je dvouválec 471, první serie, jak píše K86, celkem vzácná věc, nicméně v té době se dělaly běžné jednoválce 125/175, pro čechy běžně lakované, pro vývoz v dvoubarevném provedení jako jsou tyhle dvouválce z prvních serií. Pro přechod ze 125 na 175 u jednoválce čízy 476/477 (488/487) se krom válce a pístu musí vyměnit i hlava, dále klikovka (jiný zdvih), karburátor, převod pro náhon tachometru, v případě verze s Posilube by se mělo vyměnit i mazací čerpadlo....

Já měl 477 s Posilube 15 let, během té doby už zkraje přestavěnou s novými vidlicemi, kotoučem, 12V zapalováním atp... Vzhledem k objemu motoru to mělo dobrý výkon, sloužilo to dlouho v pozici všednědenního stroje, nicméně dneska už je to pro každodenní provoz neudržitelné, tak jsem ji potom prodal, protože přestavovat to zpátky na původno jsem nechtěl, protože na vete mám stejně 471, k tomu C-R 200 a jako hlavní motorku japonce.

Kdysi na 477:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil pech. dne 13. 4. 2017 08:02, celkově upraveno 1
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 13. 4. 2017 07:54

Ono je taky potreba rict, ze tohle neni motor z produkce CZ, ale jawy, model 623 kterej se daval do bizona
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 13. 4. 2017 08:20

K86: neznalost! ten motor, stejně jako všechny ostatní motory v té době dělala ČZ, Jawa si motory nedělala, všechny motory se dělaly v ČZ byť ty pro Jawu se znakem jawa (zvenčí) uvnitř máš všechny marky ČZ. Jawa si začala dělat motory až v době, kdy tu část fabriky ČZ, která dělala motorky (ty byly vždycky jen část výrobního programu) fůzovala s cagivou a začaly se dělat Pudilovy čtyřtakty, tak až v té době se celá výrobní linka a ostatní zařízení pro výrobu motorů pro jawu (v té době typ 638/9) odvezla do Týnce a zbrojováci je tam jezdili zaučovat aby na tom uměli vyrobit "svoje" motory, když si od ukončení výroby Uř1 motory kupovali od ČZ, protože vyrábět tehdy už malé série zastaralých motorů na zastaralé technologii pro Jawu Cagiva nechtěla a čtyřtakt byl drahý.... Dále motor 623 pro bizona se lišil blokem motoru. V Bizonu byl podvěšený, v číze uchycený std. Vnitřnosti už jsou stejné. Stejné je to s motory 633 pro typ 472. Kupodivu se ty motory neliší ani dodatkovým číslem v označení typu motoru, ačkoliv jsou odlišné na první pohled :-)

Takže tento typ motoru má na víku znak Jawa, ale je to čistokrevný strakoňák...

Mám ještě jednu čistě strakonickou motorku, která má zase na bloku odlitý znak Cagiva, přestože ho konstruoval p. Pudil, žák slovutného p. Waltera, Italové ho vzali, dali na něj japonský karburátor a nová víka s jejich znaky a kolem toho se udělal nový rám, na který se navěsily dekly z Bluese a podvozkové díly z modernizované 487.4 :-)
Naposledy upravil pech. dne 13. 4. 2017 08:23, celkově upraveno 1
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků