Jak a kde pojistit motorku

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 18. 8. 2019 10:38

Slušná a "levná" varianta je Kooperativa. Varianta sezonní. ( duben až říjen) Má to ale háček, je potřeba to vypovědět, to jest dát značky do depozita. Kapku pakárna, ale za ty prachy to stojí. Vratka je cca 40 % zaplacené pojistky. Pak to jde řešit i tak, že se tam nedá krádež, což pojistku hodně zlevní. Záleží jak a kde člověk jezdí, kde nechává motorku atd. Pár lidí v mém okolí to využívá. Taky záleží na bonusech. Určitě je potřeba vyzkoušet jak Kooperativu napřímo , tak i nějaké zprostředkovatele tohoto pojištění. Dokaží být značně levnější, než přímo Kooperativa. Kalkulačky na webu bych moc neřešil.

Nevýhodou je , že koperativa nemá "odtah" na delší vzdálenosti, když se motorka "posere" a jseš třeba 1000 km od domova. To lze ale vyřešit jinde. Kdo má motorku v záruce, je potřeba se podívat, co za služby v tomto období( záruka mobilty) , nabízí daná značka " automaticky". Vždy ale pozor na finanční a kilometrové limity či výluky v některách zemích.

Tímto jde doplnit kooperativa. Vždy je to o tom, že když motorka nejde spravit, dotyčného dovezou až domů. A zadarmo....vždy ale pozor na limity. Mohou se měnit a co platí dnes, nemusí být zítra.

https://asistencnisluzby.cz/cz/motorkoubezstarosti

Allianz, ta bohužel pojistky změnila jen na roční a tam nemám zkušenost, kolik vracejí když se to vypoví a dá značka do depozita. Ale tipnu si , že to bude podobné jako viz víše. Já mám ještě starou verzi a platím za CRF1000 něco kolem 7000 kč. Furt se zdražuje, takže to vypovídat nemá smysl.

Ohledně asistance je to tam ideální. "bez omezení" ( verze plus maxi)

https://online.allianz.cz/public/4b/72/ ... 170201.pdf

Kontakt na Allianz mohu dát do SZ. Sleva zaručena.


A pak ještě cestovní pojistku variantu excelent. ( nastavit více cest ) Vyjde to ročně na 1376 a člověk celý rok nemusí řešit nic, pokud jede do zahraničí a hlavně , když se vyjede dříve a nebo se později, je vždy celoročně pojištěn.

https://www.axa-assistance.cz/cestovni- ... 840a18050d

Samozřejmě rád uvítám , když někdo písne další zkušenosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2019 10:39

Mam ten allianz a jejich asistenci
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 18. 8. 2019 10:46

To máš zcela správně. Jen ty ceny, to je mazec.....já to mám oproti vám za hubičku. Skoro za 1/3....ceny.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2019 10:58

Ja mam ale celorocni. Jinak by to bylo kolem 16
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 8. 2019 11:21

Jo
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 18. 8. 2019 13:30

Tak jasně....ale i tak dost peněz no.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 19. 8. 2019 13:25

Tak nakonec se mi zadařilo, komplet mírně přes 13t (vlastní cestou). Jenom havarijka je sezónní, jinak celoročka.

Díky všem.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 8. 2019 13:29

tak to je pak dle meho +- normalni cena ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 19. 8. 2019 16:48

na kolik jsi pojišťoval? Pokud u kooperativy, tak tam tuším není ani povinné, ale už si to nepamatuji přesně.

Jinak tam ti vlastně ani cenu neřeknou....to až se něco stane.
T.E.CH
Veterán


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků