Motorro velas BM400

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 5. 1. 2020 20:54

Zvlášť když se to tu prodalo jednorázově, víceméně podivně jako šedý dovoz a bez nároku na zpětnou vazbu výrobce při problémech...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod zelvotron 5. 1. 2020 21:59

Tak nějaký změny v výrobě i mezi zdánlivě naprosto stejnejma strojema i v krátkým časovým rozmezí nejsou až tak výjimečný a kor u tohodle krámu bych se nedivil vůbec ničemu.
zelvotron
Štamgast

Odeslat příspěvekod pech. 5. 1. 2020 22:30

Třeba že tam namontujou karbec co se zrovna někde válel...
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondra S. 29. 5. 2020 11:20

Teď vám napíšu něco, co vás možná překvapí:
Přes motorkáře mně v uplynulé době kontaktovalo několik majitelů stejného motocyklu, jako mám já a ptali se na díly. Ze starého motoru už jsem tak udal řadící vidličky, startér, volnoběžku, chtěli i jednotku CDI, pro spínání cívky.
Byl jsem docela překvapený, kolik toho najednou bylo.

Když jsem hledal jednotku CDI, která by na motorce fungovala, tak mi při zkouškách chcípla ta moje původní CDI originální. Asi se to stalo při přehazování konektoru se povytáhl jeden z kostřících pinů a druhý jsem pak zjistil, že je utržený. Rozpečetil jsem kousek kabelového svazku a zkoumal závadu, nakonec jsem musel vyměnit celý konektor CDI jednotky, který jsem si naštěstí předtím nakoupil z aliexpressu na sklad: https://www.aliexpress.com/item/4000266 ... 4c4dqSMPcG
Tento konektor jsem musel rozdělat (vycvakat piny) přepájet (aby se nevytahovaly krimpy) potom jsem to napájel ke svazku motorky. Problém byl ale s tím, že jsem musel rychle hledat a objednat CDI jednotku. Už z dřívějška jsem věděl, že musím použít výhradně DC CDI, jinak bouchne. Na Aliexpressu jsem koupil laditelnou DC CDI s potenciometrem: https://www.aliexpress.com/item/3265925 ... 4c4dlmqxEj a ještě jednu programovatelnou:https://www.aliexpress.com/item/32234642130.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dlmqxEj a potom ještě pro hondu TRX400: https://www.aliexpress.com/item/4000043 ... 4c4dlmqxEj což je nejpodobnější moto té mojí motorce.
První došla ta laditelná s potenciometrem, tak jsem ji namontoval tak, abych se dostal rukou se šroubováčkem k potenciometru, zkusil nastartovat, otáčel potenciometrem až se podařilo a jel se projet se šroubováčkem v ruce, přitom jsem zastavoval a otáčel potenciometrem a opět pokračoval. Cestou jsem motor naladil a motor běžel dokonce ještě lépe jak s originálem, teď má mnohem lepší odpich a akceleraci, tedy ten předstih s tím dělá divy a probudili se v tom koníci navíc o kterých nikdo nevěděl, že tam jsou, jen se někde zašívají, rovněž do kopců dávam méně plynu a stačí to, no až jsem se divil, co v tom bylo za nevyužitý potenciál, který se najednou probudil. Vzhledem k tomu, že motorka jezdí s novou naladěnou CDI na méně plynu, než dříve, lze očekávat i další snížení spotřeby.
Naposledy upravil Ondra S. dne 29. 5. 2020 12:20, celkově upraveno 2
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 5. 2020 11:29

Sága pokračuje :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod PeTr7650 29. 5. 2020 11:35

že to jednoho furt baví, dyť to musí lézt do pěněz
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 29. 5. 2020 12:09

Kdyby Ondrovi bylo rady, udělal by podle mě nejlíp, kdyby tu motorku rozprodal těm dalším nešťastníkům celou. Něco na způsob letadla.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondra S. 29. 5. 2020 12:39

Doplnil jsem vám tam odkazy, abychom se nebavili o ničem...
Jo a ještě jsem zkusil dát do karburátoru hlavní trysku 124 místo 122 a regulační šroubek bohatosti je teď na doraz, větší trysku už tam nemůžu dát. Motorka jezdí s lehkostí, s jakou nikdy nejezdila, tak teď mám dilema jestli ještě zkusit tu programovatelnou CDI, která už také přišla, mám k tomu i software a připojuje se to k noťáku přes USB, nebo tam mám nechat jen tu laditelnou potenciometrem? No ale co pak s tou programovatelnou?

Jinak ty nešťastníci? Jednomu odešel regulátor napětí, tomu jsem poslal ten, co jsem měl koupený do foroty z Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/item/3257082 ... 4c4dlmqxEj a objednal si nový. Originál je totiž pěkný aušus a odchází, ale i na japoncích tyto věci odchází a tento je lépe dymenzovaný, takže vydrží sloužit a s reservou, protože je na silnější magnetky.

Druhá motorka teide prý spadla ze stojánku na řadící páku tak nešťastně, že se ohnuly uvnitř řadící vidličky a ty se pak ubrousili a zničili převodovku. Na této motorce ještě odešla volnoběžka a majitel utavil naprázdno startér a nevím proč zničili CDI, ale originál je citlivý na dobrý kontakt v konektoru, když je tam špatná jiskřící kostra, tak odejde.
Jako startéry se musí opravovat i na japoncích, to je prostě opotřebitelný díl a nedá se nic dělat, musela by se změnit konstrukce, aby to vydrželo tolik co motor a ani pak není jistota, že by to opravdu tak bylo.

A PeTr7650, jsem technik, když něco chcípne, vždy se snažím najít podstatu a zprovoznit to. Motorka která nejede je na-nic, bezcenná, téměř neprodejná a mně se to zatím vždycky nějak podařilo i když to vždy nebylo hned, musel jsem hledat, objednat a čekat na kompatibilní díl, nestálo to někdy zrovna málo, ale výsledek je pak nakonec dobrý. (motorka jezdí lépe jak předtím, má lepší akceleraci a ještě za lepší spotřebu), no komu by se to takto nelíbilo? Když něco, aspoň už vím kam na této motorce sáhnout.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 29. 5. 2020 14:40

Ondra S. píše:No ale co pak s tou programovatelnou?....

To je samozřejmě velký problém. Když ji tam namontuješ, zas nebudeš vědět co s tou první. Takové dilema ti vůbec nezávidím, sám bych z toho měl pěkně zkažený den
:D
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod pech. 2. 6. 2020 09:59

Obyčejný Japonec...
Ten regler odejde tak po 20 letech a stojí litr.... Na startér nikdo nesáhne ještě daleko po 100000km nájezdu.

Tvoje ***** se jebe pořád částečně dík tomu jaký je to sprostý šus a částečně následkem tvých zásahů...

Ta řada rozpustit to do dílů a z výtěžku koupit něco sice starého, ale normálního, funkčního, spolehlivého, lepších parametrů a mít klid tu padla mnohokrát, ale komu není rady, tomu není pomoci.
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondra S. 19. 6. 2020 11:16

pech. píše:Obyčejný Japonec...
Ta rada rozpustit to do dílů a z výtěžku koupit něco sice starého jak metuzalém, ale normálního, funkčního, po GO i spolehlivého, lepších parametrů a mít klid tu padla mnohokrát, ale komu není rady, tomu není pomoci.

Začínáš mně trochu nahlodávat pech, když vidím, co všechno se tam může *****, začínám mít trochu obavy i když moje motorka teď funguje dobře. Pak ale uvažuji co, aby to zato opravdu stálo, abych si opravdu pomohl, aby to moc nežralo, mohl se nato spolehnout, abych servis zvládl doma a měl levné a dostupné díly, uvažuji o nějaké třeba hondě CB 250, nebo tak, ale nevím zda by byla to pravé?

Obrátil se na mně další majitel s žádostí o radu, že mu přestala vypínat spojka, vypínací mechanizmus má přitom v pořádku, takže tam povolilo něco pod vlastní spojkou a vypínací krok mechanizmu potom nestačí, aby ji odpojil, přestože mám doma rozebraný motor, tak nemůžu přijít nato, co by to mohlo takto udělat? Uvažuji, že praskla nějaká kluzná podložka pod spojkou a vypadla, ale nemám se jak podívat, musel bych jedině rozdělat tu svoji a to se mi nechce kvůli tomuto.

Čínská motorka, no dobře, měl jsem yuki 125 sport 2004, měla nějaké konstrukční mouchy, ale jinak jako celek fungovala perfektně, jednoduchá, levné náhradní díly, nízká spotřeba, bohužel i výkon (vyměnit motor za 250ccm), tak jsem si říkal, no kdyby tohle fungovalo taky tak, tak za mně výborný, ale vidím, že tady to tak není. Rozhodně ta motorka není blbuvzdorná a pak je to už na majitelích. Ale jak mám poznat kde je vina na stroji a kde na špatné obsluze? Já jsem měl problém s motorem, který ztratil tlaky, protože jsem špatně nastavil vstřik, odešel origo regulátor, jinak dobré. Potom na té motorce už mám tolik vlastních zlepšení a přizpůsobení, že by mi to bylo opravdu líto ji prodávat.
Naposledy upravil Ondra S. dne 19. 6. 2020 11:38, celkově upraveno 1
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 6. 2020 11:38

Udělej si radost a kup tohle:

https://www.honda.cz/motorcycles/range/ ... tions.html

Podle ceníku je teď v akci o 10 tisíc levnější. Spotřeba 3,5 litru jak jsi zvyklý :D

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Ondra S. 19. 6. 2020 12:00

Motorka pěkná, kubatura stačí, akorát ji chybí nosič na kufr.
Bohužel ta cena.... jako dát za mašinu 150tis, to je pro mně teď moc, to abych se bál, aby se něco nestalo, nebo mi ji neukradli, byla by sice nová moderní, spolehlivá, to jo, ale nevím jestli by to mělo pro mně ještě teď cenu? Už nejsem nejmladší a jak dlouho ještě budu schopen jezdit s velkou motorkou? Jako kdyby mi bylo 20-30, tak asi ještě jo, ale teď? Takové věci má motorkář mít dokud je mladej, potom už si to tak neužije, protože nato už nemá tělo, postřeh, reakce, je více bolavý, choulostivý, už tak dlouho nevydrží řídit, tak dobře se soustředit a celkově už to není ono.
Ondra S.
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 6. 2020 12:07

No vidíš, tak právě dokud jsi ještě schopen :) Ty se o ni budeš pěkně starat, takže se kdykoliv prodá za dobrý peníze. Hlavně nebastlit! :D

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod yndezit 19. 6. 2020 12:59

Furt platí moje nabídka pro Ondru na GS500 za 10k a odvoz. Momentálně nechce (pořád) chytit, a prostě na to nemám čas.
yndezit
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka