Vyber motorky - jakou

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod T.E.CH 17. 6. 2019 10:59

goes píše:Stejne tou projizdkou nic nepoznas a na tydne to nikdo nepuci



Něco poznáš, ale je pravda že to chce na dýl.....oni existují půjčovny. Klidně na tyden, či víkend.

https://www.motopujcovna.cz/nabidka-mot ... 2019-06-18

https://www.motopujcovna.cz/nabidka-mot ... y=&fBrand=

-- 17. 6. 2019 12:01 --

goes píše:Jako ona ta tenerka ani jizdne nenic extra. Proste za tu dobu je tu hafo nivych modelu a dobu nezastavis. Takze i mimo vzhled...


Jízdně je zcela v pohodě, na to na co je dělaná. Nebavím se o terénu. Ale na cestovaní je to dobrej bajk.

-- 17. 6. 2019 12:10 --

maincoonsback píše:Tak jasně. Každej máte kus pravdy. Vzhled osobně řeším proto, že motorku co by se mi nelíbila bych si nekoupil i kdyby jela jako bůh. A obráceně to plati taky.


Takže pokud motorka za 350 t vypadá jako 15 let stará, tak to samozřejmě nemusí funkčně znamenat průser, ale není to moje cilovka a myslím, že krom pár fajnsmekru to bude podobné vidět většina. Zvlášť pokud konkurence nepojede hůř, jen bude vypadat líp, moderněji.



O to nejde, psal jsem ti, že každá se chová jinak. A to zásadně. Třeba dle rozvoru, tvrdosti naladění podvozku, motoru ( dvouvál/čtyřvál) . Třeba to GT co sis vybral je relativně hodně zlobivá motorka, pro tebe. A je tvrději naladěná.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 6. 2019 15:19

Tak nějak sem pochopil, že to na co se dívám, nejsou úplně hodné motorky... Teď vylezl test na tu Guzinu a asi by to bylo přesně pro mne... Když mně se to ale až tak moc nelíbí, abych byl ochoten do toho střelit bez extras 300 litrů..., být V85TT za 250 papouchů, tak už mi bzučí v garáži.

Fakt se kura nemůžu za mák rozhodnout... A skončit tak, že letos něco koupím, a za dva roky budu vymýšlet něco jiného se mi fakt nechce... Nemám rád papírování.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 6. 2019 15:22

maincoonsback píše:Tak nějak sem pochopil, že to na co se dívám, nejsou úplně hodné motorky...

Tohle vidim jako světlou chvilku v tvým výběru motorky.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 17. 6. 2019 16:01

T.E.CH píše:
K86 píše:Yamaha XT 1200 Z Supertenere, jezdil nekdo?



Tak se ptej. :D ( v každém případě se ale raději svez) Motor je sametovej, jezdí to pěkně, výkon tomu nechybí, ale dravost nečekej. Cca +- motorově podobné CRF1000. Té se ale chce "lépe" do otáček.
Možná bych ti mohl domluvit svezení, kámoš jí má.


Uz me asi prestalo bavit to co mam. Problem je ten, ze cokoliv ted poridim, bude jezdit jen a pouze hur.
ST se mi docela libi, ale nejel jsem. Po procteni testua zkusenosti ani nevim, jestli to bude to prave.
Prece jen jestli to neni uz moc klidne.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2019 16:01

tak porad mas multistradu v divoke verzi
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 17. 6. 2019 16:04

To uz je zase moc silnicni.
Bohuzel mi z toho uplne nejlip vychazi KTM 1190 A-R.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2019 16:05

tak ono tech stroju zase tolik neni no. Pokud chces jit k dvanactkam, tak mas tusim ctyry ne? KTM, Jamahu, BMW a Dukarnu.. pak neco malo v litru a tim to konci.
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 17. 6. 2019 16:08

Nejde mi o objem, kazdej z toho objemu umi vytriskat neco jineho.

Spis se chci posunout vykonove vys (100koni / 180kg), servisem (daleko) niz a aby to bylo i vic uzivatelsky prijemnejsi pri zachovani moznosti vyletu mimo silnici ve stredne narocnem terenu. (velmi spatna polnacka, brody, les, blato)

Ted mam 21kolo vpredu, 18 vzadu, spotreba 7, nadrz 14, dojezd mizernej, vmax 200, od 170 trapeni
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 6. 2019 16:18

tak to ti neporadim cece
anonymni

Odeslat příspěvekod T.E.CH 17. 6. 2019 18:11

K86 píše:To uz je zase moc silnicni.
Bohuzel mi z toho uplne nejlip vychazi KTM 1190 A-R.



Koukni na verzi enduro.

http://motohouse.cz/ducati-multistrada- ... h-3000-km/

https://www.idnes.cz/auto/motorky/ducat ... otorky_taj

-- 17. 6. 2019 19:18 --

K86 píše:
T.E.CH píše:
K86 píše:Yamaha XT 1200 Z Supertenere, jezdil nekdo?



Tak se ptej. :D ( v každém případě se ale raději svez) Motor je sametovej, jezdí to pěkně, výkon tomu nechybí, ale dravost nečekej. Cca +- motorově podobné CRF1000. Té se ale chce "lépe" do otáček.
Možná bych ti mohl domluvit svezení, kámoš jí má.


Uz me asi prestalo bavit to co mam. Problem je ten, ze cokoliv ted poridim, bude jezdit jen a pouze hur.
ST se mi docela libi, ale nejel jsem. Po procteni testua zkusenosti ani nevim, jestli to bude to prave.
Prece jen jestli to neni uz moc klidne.



jezdí to dobře, ale na tebe to kldiné asi bude, ačkoli to jde otevřít. (první tři rychlosti jsou uměle škrcené) .

Motorka je to za mne výborná, spíše ale konkuruje 1200 GS. Výborná na cestovaní, (ve dvou) pohodlí, kardan funguje, vše jde lehko ....nadrž velká. Za mne super motorka, ale na tebe to asi bude moc hodný. To je pravda, když jsem viděl jak jsi tenkrát honil tu 1290 KTmku. :-)

Můžeš zkusit i nové GS 1250 , motor se povedl, je luxusní jak tahá a v terénu je taky cajk, jen jezdí moc sama, zatačí sama... a ty se chceš s motorkou prát.

Takže pro tebe asi zbejvá jen KTM a nebo Ducati a nebo "zdědkovatět". :D
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 18. 6. 2019 07:03

O novy motorce neuvazuju, na to nejsou love. GS bych si uz z podstaty nekoupil. Ta aura je me az nepratelska. Ikdyz motorka je to velmi dobra.

Ja prave nevim, jestli se jeste s tema motorkama chci prat. Zase kdyz tomu ST nalozis, tak taky musi jet, ne ze ne.... Sice to je o 50kg tezsi nez to co mam, ale tomu neutecu uz nikde.
Takze bud KTM 1190 a "trpet" vysokymi servisnimi naklady za cenu nejzajimavejsiho svezeni, nebo zdedkovatet a jit do nejakyho klidnejsiho toureru.
Nebo nededkovatet, zmirnit pozadavek na teren a koupit Triumoph Tiger sport 1050 :hm

Ducna ne, Ducnu jsem mel a servisni naklady taky zrovna nejsou nejnizsi s tim bonusem, ze kdyz se ti v lete neco posere, tak cekas tydny na dil.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 18. 6. 2019 08:09

Jo ten Tiger jede dobře, o tom žádná. Co ho jen "přikoupit" a mít dvě moto.I když to už by jsi mohl vybrat i jinou motorku.

Terénu se nevzdavej, budeš moci nějakm vyraqzit s kámošema a motorka ti to nedovolí. To je na prd.

Hele, půjč si to ST na víkend a budeš vědět. Do PCE to máš kousek.... je to za mne hodně dobrá motorka a nesere se.

Hele půjčují to tuším už v pátek ve 12-00 a vracet můžeš až v pondělí 12-00. Učtují jen dva dny.

https://www.motopujcovna.cz/nabidka-mot ... 2019-06-18


Jo máš pravdu, Ducna se sere, máme ji v "gangu". Motor je ale střelba neskutečná.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 18. 6. 2019 08:30

Halvní je teď to, že jsem se rozhodl to Superenduro prodat.
Jenže za to budu chtít moc, takže kdo ví, jestli se prodá :D
Až se prodá, tak bude problem, protože pak se teprve bude vybírat co dál.

Dvě podobný motorky mít nechci, vlastně nechci dvě motorky. Chci jeden universal.

Ze se ST nesere bych nerekl, zacinam to studovat a velmi vysoke spotreby oleje ukoncene vymenou motoru nejsou moc ojedinele :D ale to je rok 2011 - 2012
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 6. 2019 08:43

Tak já rozhodil nějaké poptávky na kabrio, tak uvidím.

Jinak sem se zase pod tíhou argumentů trochu vyklidnil a pokud, tak sklopím ocas a půjdu ke kořenům, tedy CB650R..., asi pikačovina v mým případě vymýšlet něco jiného...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 18. 6. 2019 08:44

Já to beru dle infa zkušeného mechanika a dle nájezdů na těch moto, myslím že to jsou "náhody".... Ale občas se všude něco najde....určitě to ale není vlastnost toho motoru, je to spolehlivé. Net tě může ovlivnit a z dobrého motoru je krumpl, ačkoli to tak není.

Ještě zkus Aprilku a jdou sehnat i nové, ač nevím tvůj rozpočet. To je taky dobrej bajk....

https://www.tipmoto.com/hledat.php?keyw ... aa&x=0&y=0
T.E.CH
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků