Vyber motorky - jakou

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod garážmistr 22. 8. 2019 11:59

Je to individuální, každý máme jiný trasy, potřeby a důvody. V garáži mám oboje a při mých potřebách je velkej, silnej skůtr jednoznačná volba. Nebudu ovšem svůj osobní názor, že my motorka pro moje potřeby nedává smysl přenášet do obecný roviny.
Teď už jen potřebuju ten silnej skůtr.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 8. 2019 12:17

Furt tak nějak nevidím přinos v tom mít třeba to AK a nebo NC750... Ale jasně, je to hodně subjektivní.
Mrštný skůtr do města... bez debat... Motorka na dlouhé trasy... bez debat... Maxiskůtr je podle mne vždy kompromis, který funguje, když nemáš možnost mít to i to...

Ale děcko moje..., je to můj subjektivní názor, který nikomu nevnucuji.

Kdybych měl maxíka byl bych taky spokojený jak blecha (taky). Ale sem přesvědčený, že moto by mi nenahradil. Prostě maxík není náhrada motky. Mi přijde.

Kdyby to bylo aspoň lehčí, ale na to už narážel Goes. Díky variátoru (a HMOTNOSTI!!!) to nebude mít ani lepší spotřebu než moto. Já bych si teď uměl představit i menší skůtr než mám. Větší bych neupotřebil.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 8. 2019 12:20

Kam vítr, tam plášť
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod garážmistr 22. 8. 2019 12:35

Považuji za velmi zábavný, když někdo, kdo vybírá motorku podle obrázků a čísel v katalogu, nejde žádnou projet, protože to neumí a bojí se, má po prvních 100km jasno, jak je velkej skůtr k ničemu.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 8. 2019 12:38

Nebuď vztahovačnej. Proč to bereš osobně. Mám čerstvou zkušenost. Dnes sem jel na skůtru, tak mne napadlo to sepsat jak to vidím. A je to přesně jak sem to viděl. Jen se MI to potvrdilo.

Myslíš, že sem nezvažoval Maxíka, zvlášť když sem byl Xkrát v Yamaze? Zvažoval a sem rád, že sem se rozhodl tak jak sem se rozhodl. A skůtra si nechávám. Aspoň teď pro začátek.

Já neříkám, že koupit Maxíka je špatně. Ale není to prostě ONO. Na dálky kompromis, ve městě neohrabané. Thats all..

-- 22. 8. 2019 12:39 --

garážmistr píše:Považuji za velmi zábavný, když někdo, kdo vybírá motorku podle obrázků a čísel v katalogu, nejde žádnou projet, protože to neumí a bojí se, má po prvních 100km jasno, jak je velkej skůtr k ničemu.

á pitomeček se opět projevil....
:mrgreen:

-- 22. 8. 2019 12:43 --

Jinak... v podstatě píšu to co tady psal celou dobu Goes... a vidím to přesně tak. Kdyby Maxíky vážily do 200 kg, pak by to bylo jiný
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 8. 2019 12:50

Z čeho usuzuješ, že něco beru osobně? :D
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 8. 2019 12:59

Z tvé podrážděné a nesmyslné reakce. Pokud chceš maxíka, kup blbě neuděláš. Taky sem to považoval za ideál, ale prostě myslím, že motorku to nenahradí a ve městě se s tím člověk zbytečně nadře. Ale 300 není ještě maxík...

Mně vlastně k nákupu motorky dohnaly ty delší cesty co jezdím. Prostě na tom skůtru už to nebylo ono. A prostě si nemyslím, že by mne maxík zásadně pomohl a nebo že by mne to na něm bavilo víc, nebo dokonce víc než na moto. Taky už jen během těch pár dnů zažívám, že i ta komunita motorkářů (a to tady psal vždy Goes), je prostě jiná (aniž bych se teda považoval za motorkáře, tam mám daleko, zatím se považuji za nadšence).

A dneska do města sem jel na skutru... proto sem sepsal aktuální dojmy. Zítra jedu dál, tak vemu moto. Já sem spokojený. Zatím.

-- 22. 8. 2019 13:05 --

A ještě jedna poznámka... Prostě už chápu, že ten trh s Maxíkama prostě skoro vymřel. Opravdu mi nedává smysl kupovat skůtr za 300, který má stejný a nebo menší výkon než XC750 a stojí o 100 tis. víc... Ale pokud to někomu sedne..., nechť si koupí co uzná za vhodné, o tom žádná.

-- 22. 8. 2019 13:10 --

Ještě tak ten styl jako je MP3 500 co měl Goes, na které nebyl potřeba řidičák na moto..., to ej pro spoustu lidí fajn, že se nemusí crcat s těma papírama... myslím, že ta MP3 by si zasloužila i vyšší objem, že by o to zájem byl (dvouválec 900 z Aprilie, podladěný by byl super, to by se mi líbilo).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 8. 2019 13:32

Nějak nevidím na mé reakci nic podrážděného ani nesmyslného, ale ok :D
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 8. 2019 13:32

Jinak já chci xmax 300
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod maincoonsback 22. 8. 2019 13:33

Ale no tak... žádný vítr, žádný plášť.

-- 22. 8. 2019 13:34 --

Arnie J píše:Jinak já chci xmax 300

Však ti píšu, že to je O.K. Moje reakce byla tak obecně na opravdové maxíky (Tmax, AK...).
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod T.E.CH 23. 8. 2019 13:42

Arnie J píše:Jinak já chci xmax 300

Motorka je pořád "zakázaná" ?
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 8. 2019 13:59

Já ji ani nechci. Skútr je jednodušší.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 8. 2019 20:26

Jo jednodušší je. To je pravda.
Jinak mám najeto už 500 km a sem spokojený jak želva...

-- 23. 8. 2019 20:31 --

Tak to tady.nebudeme.rozebirat, skútr x motorka... Prostě každé má něco... No.
:-)

Já už skutrika prostě jen do města a myslím že jen na omezenou dobu, no. Motorka mi sedla... Sem prostě spokojený. Vybral sem dobře, být jen z katalogu a z cisilek jak psal jeden picus.
:-)

-- 23. 8. 2019 20:36 --

Jinak proti tmaxu bych neměl.nic. ten je suprový...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 23. 8. 2019 21:00

Kde jsi? Jsem tu na bajku
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 8. 2019 21:06

Byl sem v Zubří... Teď už sem doma....
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka