Čtyřkolky...

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 1. 2010 17:45

goes píše:jenze mas problem, znacku o zakazu vjezdu soukromy pozemek nemusis repsketovat, tu zakon nezna a namuzes si ji tam dat sam. a protoze neexistuje, nemuzou ti ji ani schvalit na obci. zakaz vjezdu s dodatkovou uz jo, ale neni to tak jednoduche a nechteji to davat.


Nemáš pravdu, místní úprava jde dát i na jiné místo než je komunikace.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 1. 2. 2010 13:28

sprint píše:Co říkáte na tohle: http://www.moto-tech.cz/lt-z400-2008-zluta-bila.html
Sice už starší model, ale pořád je to značková funglovka za cenu taiwanu.


To je jako fakt manual? Na *****..
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 1. 2. 2010 13:35

Mimochodem, ucelova komunikace muze byt i cesticka vyslapana od lidi co si pres tvoje pole krati cestu do hospody...a nemuselo by byt snadny se ji pak zbavit. Takze zatnout jim tipec uz v zacatku! :-P
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eltoroloco 1. 2. 2010 14:00

A co takhle jetýho raptora? s tim už bude sranda celkem velká..
T5
eltoroloco
Nováček

Odeslat příspěvekod caprighia 24. 2. 2010 17:32

Penebože - půl roku sem nekouknu a tady zas jen síra a běs...
Jakožto přítel pěšího užívání lesa a zároveň 4kolkář si dovolím pár poznámek. Existuje lesní zákon a také zákon o pozemních komunikacích, ten je mladší a tedy tomu lesnímu nadřazen. Takže vynecháme CHKO, kde je absolutní zákaz vjezdu, tak les požívá poněkud jiný statut soukromého majetku než třeba auto (to je identifikovatelné RZ, VIN atd) a třeba dům (číslo popisné). Neplatí tam zákaz vstupu, takže nelze zastřelit houbaře ani myslivce (kus lesa mám a dělají si tam co chtějí) Ono nemůžeš zastřelit ani houbaře, který za hříbkem přelezl tvůj plot. Cesty vedoucí lesem či mezi poli (ale také třeba příjezdová cesta do fabriky nebo baráku) je účelovou komunikací a nemusí být ani zpevněná (vyjádření ministerstva) Na účelové komunikace je vjezd povolen. Na oddůvodněnou žádost majitele je možné na příslušném úřadě vjezd omezit nebo zaázat. Samovolné zřizování závor, překážek a umisťování značek se trestá docela velkými pokutami. Stejně jako nemůžeš na zahradu umístit samostříl, tak nelze ani úmyslně dávat na cesty ani kamkoliv jinam žádné pasti a nástrahy - obecné ohrožení atd. Samozřejmě ježdění mimo (tedy i účelové) komunikace se nesmí a je pokutováno a bodováno. Má to svoji logiku, neb někdo se třeba k chatě dostane pouze po lesní/polní cestě a tedy je to účelová komunikace, byť na soukromém pozemku (něco jako věcné břemeno) O střílení čímkoliv po "narušiteli" nemá cenu diskutovat, to je 158 a dotyčný si už nevystřelí. Tolik zákony. Praxe - nezdá se vám, že poslední dobou je všude dost nenávistné hysterie ? Každý má nějakého koníčka (vytuněné auto, motorku, člun, kolo, běžky, čtyřkolku atd) a pokud se každý chová arogantně, tak ostatní nasírá. Jezdím čtyřkolkou na výlety, po silnicích a hlavně polních a lesních cestách - jak vidím zákaz či závoru otáčím (ani nezkoumám, jestli je tam oprávněně) Když míjím turisty zpomalím neb zastavím. Zvěř mě ignoruje (dokud běží motor, když ho vypnu zpozorní a zdrhne) Běžkaře neslyší a lekají se mnohem víc. Tak lidi - trochu ohleduplnosti a bude klid. Bohužel mezi 4kolkáři, enduristy a cyklisty je pár blbů, kteří jsou schopni řádit po mechem zarostlých zákoutích, pstruhových potocích atd. Ovšem striktní globální zákaz čehokoliv ještě k ničemu dobrému nikdy nevedl. Tak nešilte, stačí se domluvit.
P.S. - jen na okraj - GOES je značka čtyřkolek :-) (belgických)
Omlouvám se za dlouhý příspěvek, tak za půl roku zase nazdar.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 18:04

Kdyz je podle tebe jezdeni po lese po "ucelovkach" legalni, proc se na motorkare a ctyrkolkare poradaji policejni zatahy? Aby jim kontrolovali ridicaky urcite ne... Nekde dokonce maji specialni jednotku na endurach :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 24. 2. 2010 18:26

Jednak je dnes moderní někoho honit, ale spíš chtějí honit ty, co jezdí mimo ty komunikace. DPH z prodeje kolek státu nevadí, ani daně od firem co to prodávají a servisují a několik mediálních nováckoemotivních reportáží kolkaře hezky vykreslilo. Jak jsem psal - ani náhodou neoroduji za hromadné nájezdy do lesů. Jen mi přijde, že když projedu po lesňačce, adrenalin vypustím průjezdem kolejí po LKT, tak ničemu neubližuju (tedy ano, planetě, stejně jako autem na silnici) Kvůli lyžařům se kácejí stráně, v CHKO jezdí rolby, zasněžuje se, cyklistům se staví stezky atd. - kolkař z toho nic nechce (stále mluvím o kolkaři pohybujícím se po komunikaci) Jen kousek stejného práva na život, jako jiní hobbysti. Hele já jsem trempík, tak jsem s tím měl zpočátku morální problém, ale když to člověk dělá s mírou. Já jsem zatím se všemi, které jsem potkal vyšel, pokecal, pozdravil se. Občas kromě toho, že se sám někam vypravím, tak s pár podobnými si dáme sraz na staré crossové trati či v prostoru pro offroady a vyblbneme se. Ale odmítám pohled, že kdo má čtyřkolku nebo jel v obci 52 je vrah. A každý se s nějakou takovou absolutní absurditou ať už v jakémkoliv ohledu setkal. Nebo ne ?
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 18:39

Me by spis zajimalo jak moc je v realu overeny, ze se po lese(ucelovkach) muzes s klidem pohybovat. Kdo uz takovy spor uspesne vyhral?

Dej citace ze zakonu o ktere se opiras..
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 18:52

Polni cesta je jasna, tam muzes. Po lesnich, aspon po nekterych a za jistych predpokladu taky muzes, jen se to tak nenosi a kazdej myslivec s kulovnici pres rameno Ti bude zuby nehty vysvetlovat, ze tudy cesta proste nevede! :roll:

http://zakaz-vjezdu.cz/fakta-o-ilegalni ... egislativa

typicti ***** - pak nemaji byt mezi lidma polopravdy a myty. A dole pro jistotu malym pismem, ze za nepresnosti JUDr. zdroj neodpovida :oboze
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 24. 2. 2010 19:04

Myslivec si může vysvětlovat co chce - z pohledu majitelů lesů je taky škodná.
§ 7
Účelová komunikace
(1) Účelová komunikace je pozemní komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků. Příslušný silniční správní úřad může na návrh vlastníka účelové komunikace a po projednání s příslušným orgánem Policie České republiky upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci, pokud je to nezbytně nutné k ochraně oprávněných zájmů tohoto vlastníka.
(2) Účelovou komunikací je i pozemní komunikace v uzavřeném prostoru nebo objektu, která slouží potřebě vlastníka nebo provozovatele uzavřeného prostoru nebo objektu. Tato účelová komunikace není přístupná veřejně, ale v rozsahu a způsobem, který stanoví vlastník nebo provozovatel uzavřeného prostoru nebo objektu. V pochybnostech, zda z hlediska pozemní komunikace jde o uzavřený prostor nebo objekt, rozhoduje příslušný silniční správní úřad.

Pro jistotu odpověď ministerstva :
Preventivně informační odbor PP ČR | 8. 5. 2009, 10:59
DOTAZ:
Dobrý den, nedávno jsem řešil tento problém a v silničním zákonu jsem ho dostatečně nenašel:
1)Mohu na motocyklu na polní cestu?
2)Mohu na motocyklu na lesní cestu?
3) Jak rozpoznám lesní cestu, není-li označena značkou či závorou? (resp. kam až mohu zajet a kam už ne)
děkuji Vám za odpověď.
______________________________
ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
z ustanovení § 7 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích vyplývá, že komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodaření zemědělských a lesních pozemků je účelovou pozemní komunikací.
Polní a lesní cesty (sloužící k obhospodaření zemědělských a lesních pozemků) jsou tedy účelovými komunikacemi.
Příslušný silniční správní úřad může na návrh vlastníka účelové komunikace a po projednání s příslušným orgánem Policie české republiky upravit nebo omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci. Na lesní nebo polní cestu tedy vjet můžete, pokud na ni není omezen přístup.
S pozdravem
kpt. Mgr. Veronika Benediktová
Policejní prezidium ČR
Preventivně informační odbor
Strojnická 27
170 89 Praha 7

A ještě jednou - ctím soukromý majetek a les mám rád, ale projetím po cestě (nakonec i třeba po brázdě od těžby) mu snad neublížím. Pokud má majitel dobrý důvod, jistě dosáhne legálního osazení zákazovou značkou a pak není o čem mluvit.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 19:17

no dobre, ale pouhym statutem ucelove komunikace prece neni dotcen obecny zakaz vjezdu do lesu dany zakonem o lesich
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 24. 2. 2010 19:34

Řešit se dá jednoduše, vjedeš li do lesa na čtyřkolce, tak tě při výjezdu čeká pár přes hubu 8-)
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 24. 2. 2010 19:38

Právě že je. Neb mladší zákon má nadřazenost nad starším a v tomto případě je silniční zákon mladší než lesní. A je to asi dobře - mezi spousty vesnicema je silnice dlouhá 20 km a solidní lesní cestou je to 3 km - lidi tam jezdí třeba na vlak na babetě atd. Já myslím, že omezeno je to dost - vždyť mimo cesty je les tabu a přeci se tu nebavíme o průjezdu tisíců kolek za den. Pokud někdo jezdí řádit někomu za chalupu na louku, je to a) zvěrstvo a za b) mimo zákon
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 24. 2. 2010 19:51

***** - tento příspěvek má cenu jako když řeknu, zaparkuješ mi před panelákem - dostaneš přes hubu. Obojí je veřejná komunikace (pokud se jedná o lesní cestu) a napadení je napadení.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 24. 2. 2010 20:10

Tady ale podle me k zadne derogaci nedochazi. Ovsem tomu ja nerozumim. Kdyby tu tak napsal pepek jak to je.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků