E - skůtr

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 1. 5. 2014 16:44

jj,dam 1000e max
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Čendoslav 1. 5. 2014 17:26

Důležité je, že technologie tu je...masivní snížení ceny je jen otázka času...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 22. 5. 2014 08:32

supec píše:taktak, je to hrůza, nejhorší na tom je, že takhle může vypadat taky zbytek elektroniky v motorce.

Gratuluji k novému elektroskootru!
Co se týče té elektroniky, tak bych rozhodně zkontroloval, pokud to má Li-Fe-Po baterku, jestli je na každém článku balancer. Oni na tom občas šetří a potom se může některý článek přebíjet a jiný podbíjet a nedělá to dobrotu, což je ti jako elektrotechnikovi jasné.
Jinak o elektromotorce jesm také uvažoval, ale já bych po tom chtěl dojezd přes 500km svižným tempem 70-90, takže by to muselo být jako Vectrix, akorát s baterií kolem 30kWh, což zatím ani není a pak taky bylo by to pekelně drahé a děsně těžké, proto jsem zatím zůstal u benzínu.
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 9. 6. 2014 14:50

zdravim Ondro :D

mimochodom,tohle se mi libi
forsaken...
icotech852
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra S. 10. 6. 2014 08:38

Také zdravím Icotech
Ten pojizdný elektrokufřík je zajímavý, ale trochu úlet. Pro naše cesty plné výtluk to není, protože ty malá kolečka by se v nich ulomila a následoval by pěkný držkopád. Musím ale uznat, že to má opravdu obdivuhodný zavazadlový prostor.
Když něco tak malého do města bez TP a SPZ, tak spíš elektrokolo, ale s výkonem aspoň 2kW, což by sice být nemělo, ale aspoň to už má dobrý výkon i do kopců.
Když pořádnou elektromotorku, tak něco jako vectrix, nebo ten nový scoter od BMW s obrovskou baterií, která by mi samozřejmně zase nestačila z hlediska požadavků na dojezd přes 500km svižně, ale jinak dynamické parametry už to má dobré. http://svetmotoru.auto.cz/clanek/techni ... mesto.html

Ja ale chci motorku výhradně na mimoměstské jízdy.
Zatím jsem tedy zůstal u spalováku, jen jsem povýšil kubaturu na 400ccm, ale ty provozní náklady mě deptají, jenže opravdu zatím pro mě není odpovídající elektrická alternativa a i při stavbě svépomocí by ta pořizovací cena baterek byla neúnosná i když provoz by pak už byl levný a to ani nepomýšlím na byrokratickou šikanu při individuální homologaci takového vozidla!
Nenávidím nesmyslná omezení, debilní zákony, buzeraci a hlupáky! Ramcově souhlasím s panem Jandou!
Ondra S.
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrdanek 13. 12. 2018 13:25

Mne se docela libila nabidka elektrickyho skutru od znacky niu https://www.niuskutry.cz/m1 mate nekdo zkusenosti?
Petrdanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 13. 12. 2018 13:43

Pěkný šmejdy to sou, probíjejí do řidítek, životu nebezpečno!
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 13. 12. 2018 13:43

me shorela cela stodola od toho skutru.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 12. 2018 13:55

moderator by mel zakrocit
anonymni

Odeslat příspěvekod puk123 13. 12. 2018 14:03

yndezit píše:Pěkný šmejdy to sou, probíjejí do řidítek, životu nebezpečno!

Tos měl ještě štěstí. Mně čouhal drát ze sedla, ... ]:-<
puk123
Veterán

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků