Vyber motorky - jakou

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 1. 2022 12:51

Na KTM EXC (nebo XC) jezdím přes dvacet let a příští moto bude zase EXC
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 9. 1. 2022 13:06

BMW už nejsou držáky... KTM měla vždycky svoje mouchy... Triumph, tam jsou povedené typy a i ty horší.... Já bych vzal Japonce :-)
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2022 13:09

Japonce ktereho? Jaoonce vyrabeneho v italii? Japonce vyrabeneho v indii? Japonce vyrabeneho v malajsii? Jaoonce vyrabeneho v jine asijske zemi? Japonce vyrabeneho v japonsku?
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 1. 2022 13:26

:-)

Nemáš to kompletní... Nemáš... Chybí ti tam Holandsko... Např.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 1. 2022 13:27

goes píše:Japonce ktereho? Jaoonce vyrabeneho v italii? Japonce vyrabeneho v indii? Japonce vyrabeneho v malajsii? Jaoonce vyrabeneho v jine asijske zemi? Japonce vyrabeneho v japonsku?

Snad uznáš, že je důležitý i ten návrh, ne jen místo výroby.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 1. 2022 14:21

Uznavam cokoli co prinese klid do duse tve
anonymni

Odeslat příspěvekod pech. 9. 1. 2022 16:06

goes píše:Japonce ktereho? Jaoonce vyrabeneho v italii? Japonce vyrabeneho v indii? Japonce vyrabeneho v malajsii? Jaoonce vyrabeneho v jine asijske zemi? Japonce vyrabeneho v japonsku?


Japonce vyrobeného v Japonsku. Nicméně s těmi Japonci z Itálie také nebývají problémy....

Já mám tedy Japonce z Japonska...

Místo S1000 XR bych prostě vzal raději litrový tourer z Japonska... Versys, Velkýho Tracera, Crostourera... BMW má sice o pár kobyl víc na papíře, ale BMW je BMW a to nemám rád, protože jsou to vrtošivé stroje, ze kterých mají majitelé nezřídka orošená čela, mrzutou náladu a vyvětranou peněženku, byť neradi přiznávají závažnost důvodu nefunkčnosti stroje.....

-- 9. 1. 2022 16:08 --

Arnie J píše:
goes píše:Japonce ktereho? Jaoonce vyrabeneho v italii? Japonce vyrabeneho v indii? Japonce vyrabeneho v malajsii? Jaoonce vyrabeneho v jine asijske zemi? Japonce vyrabeneho v japonsku?

Snad uznáš, že je důležitý i ten návrh, ne jen místo výroby.


No návrh je návrh, ale tyhle exotiky, s tím mám trochu morální problém, přestože po 15 letech v automotive jsou mi ty globalizační fígle dobře známé.... Obecně menší "Japonské" motorky se v Japonsku už dlouho nedělají... Hektolitry zpravidla ano, nikoli však výhradně...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 10. 1. 2022 14:43

Dneska se sere kde co. I japonci, jen asi bude pravda, ze pripadna oprava japonce bude mozna levnejsi nez oprava hi-tech BMW
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 1. 2022 18:24

Tak já jsem se rozhodl, že svého Japonce z Japonska budu mít, dokud bude žít... Několik lidí, co se motají kolem motorek a spravují je, mi nezávisle na sobě řekli, že pokud to někde nerozstřelím, už si asi nekoupím nikdy nic... :-)

Ale ono je to už staré jak nebesa, dnešní produkce se může lišit... Ale vzhledem k tomu, že BMW jsou vyhlášené sráče už řadu let, napříč několika generacemi a kategoriemi, tak bych těm Japoncům, stejně věřil víc...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 1. 2022 20:01

Skutra už asi nechci.

Ale začal jsem si trošku prohrávat s myšlenkou, že bych vyzkoušel a pokud by to sedlo, tak i koupil CRF 300 Rally...

Že bych to měl hlavně do města a pak na takové to vyblbnuti drobný.

Je mi jasné, že to není motokrosový speciál, takže sice bych s tím někde asi zajel na nějakou polnacku či dráhu, ale žádné raseni /plus nějaké výlety po Beskydech, kde to jde, ale těch míst moc nebude/. Spíš takové co by stálo před barákem a bylo k dispozici.

Dal bych na to kufr a trada...

Měl jste někdo něco podobného, případně napadá Vás nějaká alternativa?

Yamaha bohužel nic podobného teď nemá a Trenérka už je zbytečně draha, velká, těžká pro ten ucel... Jen se bojím aby to nebylo až moc slabé. Kdyby tam byla ta 500, tak to vemu asi hned.

Nebo Beta by byla lepší? To má, nebo měla myslim zeZplzne?
:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 18. 1. 2022 20:31

absolutně nechápu, v čem je tohle lepší do města a na blbnutí po okolí než třeba .... ADV 350 :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 1. 2022 20:44

SUBJEKTIVNE:

Máš tam řazení, takže i se slabším motorem to pojede asi líp a k tomu ještě za min ve většině režimu, ale to je spíš drobnost, rozdíly budou nepatrne.

Zásadní je spíš to, že to je užší, vyšší /takže lepší výhled/ a k tomu díky odpružení je to i s ohledem na rázy pohodlnější a to o hodne /dle testů/. Možná je to i lehčí a dá se s tím i blbnout a zažít dost zábavy /být ne jako se speciálem/. K tomu je to motorka... ;-) pokud to umíš, je to ve městě celkem poznatelne rychlejší.

Ale nejzásadnější ve srovnání se skútrem je ten výhled. Na tomto sedis o 30 cm vys.

Ale na rovinu píšu, že nic lepšího než ADV 350 a XADV 750 na trhu není ..
;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 1. 2022 20:46

CRF mel petr, sjezdil s tim pul evropy... no jako proc ne. kdyz to nekoho bavi.

Kdyby to byla 500 stejne to nevezmes, takze jdeme dal.
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 1. 2022 20:49

Tak třeba k věci napíše on jakožto někdo kdo má k tomu co napsat a ne ty a tvoje ble ble.

Mám celkem přehled kdo něco podobného měl a případně má. Proto se taky tady ptám. A tys mezi zamýšlenými s tvým spamem urcite nebyls.

Takže ano, jedeme dál a doufám bez tebe, když nemáš k tomu co říct, tak jako ostatně ke všemu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 1. 2022 20:54

nevis nic, kdybys vedel, zeptas se ho primo a petikolo by ti utrhlo ruky a zadek, ale to vime, takze sis zamachroval, na co nekoukas a odjezdis to jako posledne na traceru v lepsim pripade si poridis vision 110 jako kazdy rok no.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků