Nebohá Zuzanka :-)

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 5. 2021 20:50

Teda, jede sakra dobře, dneska přes 150km, musím pechovi poděkovat, protože poslouchá, je předvídatelná, startuje na drc, a to ji příští rok můžu dát na veteránský značky. Spotřeba 4,1l a ujede všem běžným autům.
Zaplatil jsem za tu opravu celkem 18 palackejch, což byla její kupní cena z druhé ruky před čtyřma rokama. Ale jinde bych to levněji nepořídil. Čistě ekonomický smysl to asi nemá, ale užitná hodnota je pořád vysoká.
Povedlo se to a mám z toho radost.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 1. 5. 2021 21:11

Na to, co vsechno se delalo, me ta cena mile prekvapila, moc hezke
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 1. 5. 2021 21:50

No původně to mělo bejt tak, že to dlouho nejel, a mělo se to jen probudit, zkontrolovat, trochu opečovat a mělo to stát do desítky... Prubudil jsem to a zjistil, že motor bude potřebovat opravu... Když jsem opravil motor, tak jsem zjistil, že jsou v kundě vidle a spojka... Tak se to táhlo, že se toho nakonec udělalo poměrně dost... Na druhou stranu, když se slušná motorka týhle kategorie kupuje za 30+, tak už víme, proč byla levná a za 35 je teda už "trochu" opečovaná... Ale ono to do očí netlouklo, protože po vzhledové stránce je zachovalá velice hezky... Já mám proti tomu stejně starou, 2x bouranou motorku, která vypadá jako nejhorší krumpl, najeto má 4x kolem zeměkoule a z mechaniky jsem řešil akorát kohout, jehličky v karbcích, ventilový vůle a brzdový destičky... Koupil jsem jí za 25 tyček v době, kdy stály pěkné kusy kolem padíka, protože byla vyválená... Ale já počítal s tím, že na ní práce bude, možná proto, že jsem na to byl připravenej, tak jsem řešil v podstatě jen ***** za pár tisíc...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 1. 5. 2021 22:30

Jj za 18k to pech musel dělat pro radost
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 5. 2021 07:10

To bez debaty. Být to v jakýmkoli servise /ani nepíšu znackovem/, tak to bylo minimálně za 40t.
Co vím, tak jen cena te vidlice tímto způsobem by se v servisu blížila Pechove ceně...

Asi jediné co by v servise vyšlo líp by byl možná čas. Myslím že by to fakticky měli do týdne. Ale na to že to Pech dělal v podstatě v e volném čase, tak i tak dobrý...

Jako ještě jednou RESPEKT.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 5. 2021 15:53

Nějaká ***** mi páčila spínačku, nemůžu do ní zasunout klíček, řídítka jsou v zamčené poloze, venku na ulici.
Co s tím? Na vozejk a odtah? Nebo to lze nějak ošéfovat na místě? Elektriku k tomu možná dotáhnu.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zelvotron 18. 5. 2021 16:32

yndezit píše:Spotřeba 4,1l


No tak to by mě dost sralo, neuvažuješ na to bouchnout stříkačkovej kit? :D
zelvotron
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 18. 5. 2021 17:08

Leda kit NC750D. Ale ten je za nesmysl.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 26. 5. 2021 23:41

Na tu spínačku, když to tam strkáš tak jemně tlačit a ***** doleva
a doprava, co to dovolí... Pokud se ti to nepodaří, tak jí skutečně zkurvili....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 27. 5. 2021 08:09

Pechu, za kolik (a kde) u bys udělal komplet motor J350/360?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 5. 2021 08:40

pech. píše:Na tu spínačku, když to tam strkáš tak jemně tlačit a ***** doleva
a doprava, co to dovolí... Pokud se ti to nepodaří, tak jí skutečně zkurvili....

Jo, rozpáčili asi horní plíšek šroubovákem, kleštěma jsem ho srovnal se spodkem, a s trochou opatrnosti se to hýbe. Takže můžu jezdit.
A pořídil jsem velký plexi, tak je jízda zas o něco pohodlnější.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 2. 6. 2021 18:51

K86 píše:Pechu, za kolik (a kde) u bys udělal komplet motor J350/360?



Tak já si je dělám sám. Materiál na běžnou opravu dvouválce je +-10 000kč, pokud se neodehraje nic zvláštního, K tomu práce tak za +-6000kč. A kde? je problém sehnat výbrusy s honováním. Mám na to jednho člověka, ale tam musím vždycky tvrdě urgovat aby udělal vůle na horní hraně, rád dělá u minima, ale honuje a to je dobře. Další výbrusář co dělá slušně a dělá i klikovky je někde u Brna. Ten by byl schopen tu opravu dodat i kompletně včetně sestavení motoru. Na kliky mám i jinýho. Je tu poblíž člověk co motory dělá, ale ten brousí nahovno a citzí výbrus nebude chtít dát, protože je to prostě...Vojtěch...

Rozšířeným nešvarem jsou výbrusy bez honování a to je nahovno.

Kvalita dílů je jaká je. Písty si vyber Maďarsko a Indii, kroužky jsou i z Turecka. Dá se občas sehnat nějaký archivní Almet a celkem se dají sehnat kroužky Buzuluk, pokud nejde o nějaký atyp, ty jsou dobré. Ložiska a gufera aby to ustály, jsou drahý jak cyp. Levné ty díly už dávno nejsou a kvalita je horší než původní... Napříkla dhranaté motory měly písty ze slitiny se značným podílem hořčíku, kvůli roztažnosti a to dneska nikdo nedělá a jsou s tím spjené problémy. V kulatejch kejchačkách to celkem chodí...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 3. 6. 2021 07:45

Myslel jsem, že bych ti hodil motor, dal prachy a že bys to udělal :D když to mám psát takhle na drzo :D

Proto se ptám odkud jsi :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 6. 2021 07:59

Tvl to je docela kotel, za komancu se dal koupit motor na 350 novej za 3-4 litry, nepamatuje nekdo? Pamatuju, ze strejc ho koupil nekde ve vyprodeji za 1500 a udelal z nej trakturek, na tom jsem se jako harant vyblbnul ;-) Na S120 stal tusim 10-12. (ano, plat byl 2-4 litry)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 3. 6. 2021 08:01

Na bazoši někdo prodává prej kompletně udělanej motor na 350 panelka za 40
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků