Skútr koutek

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 4. 2021 08:45

4 roky je prostě limit na pneumatiky na moto. Úplně maximální. Bez ohledu na vzorek. Na skútru ještě dobrý, ale na motorce, pokud se s ní nemá jezdit jen 50 pro rohlíky to nemá už co dělat. To není nějak militantní názor, to je prostě fakt.

Ideální stav je po dvou letech sjíždět zadní, a řekneme ta predni v tom nejzazším možném stavu tam může zůstat...

Když tak o tom přemýšlím, chtěli by to min. Přezouvacku a vyvazovacku na moto... Ale nemám to kam dát už...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod hobitt 2. 4. 2021 09:40

Má to smysl kvůli jedné motorce a skútru? Ta přezouvačka asi nestojí pětku, ne?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 4. 2021 11:20

Tři auta,motorka skútr... Myslím že bych to užil. A když vemu cenove rozpětí pneumatiky a cenu za přezutí u 245/60/18...tak bych to myslím využil.

Na bazosi se dají téměř nova sada za 30t. Koupil bych to hned. Bavilo by mne to. Klidně bych tady přezouval půl ulice..., ti by mi nevadilo.

Ale nemám to fakt kam dát teď..

Na pneu na moto je potřeba jen nějaký adaptér...

Akorát bych nevim jestli bych měl klíče na kola u moto. Tam je možná potřeba i nějaký stahovák.

Btw.. cena přezutí u skútrů bude půlka z celé akce vzhledem k ceně pneu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Žulda 3. 4. 2021 08:32

Tak objednané Metzeler FeelFree v místním motoservisu, o pár korun levnější než na AZpneu. Vyměním to komplet.
A když jsem v tom servisování, jak často měníte řemen variátoru? Vím, že se má měřit, o kolik se zúží, to musím někde vygooglit. Na Forzu je servisní manuál k nalezení jen na ten minulý model.
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 3. 4. 2021 09:11

Mám najeto 26t. a myslím že mám řemen měněny jednou a to si nejsem jistý. Nevím co bys tam měřil. Buď to to dle servisního plánu prostě vyměnis a nebo se podíváš, jestli není nějak napraskany a vyměnis. Nesmí být taky natažený. Ale to asi taky poznáš pouhým okem.

-- 3. 4. 2021 10:54 --

Jinak pneu myslím super volba.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Žulda 3. 4. 2021 11:47

Řemen se opotřebením zúží, to vím že jsem měl v PCX servis manuálu, kolik má mít.
Kouknu do servisky, jaký má interval.
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeaah 6. 4. 2021 20:08

S tema gumama to tak horky nebude ne? I vyrobci rikaj, ze dobre skladovana muze byt starsi. Jasne ze vic to asi plati pro auta. Ale 4roky starou gumu bych nebral jako nebezpecnou?!

No ja sem presne ve fazi, ze hornet ma na zadni 11K a je hotovo, ale na predku mam 7K a jeste 3mm ma, nova mohla mit kolik tech 6mm? Tak nevim jak to udelat, jestli jen zadni a pak to vyjde, ze dam rovnou obe novy. Nebo hned obe a predni nechat jako rezervu? :D
yeaah baby!
yeaah
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 4. 2021 22:30

No...
Jako rozumím ti.

Ale.kdyz sem byl na tom kurzu jak přežít na moto, tak tam říkali to co sem napsal a dávalo to smysl. U auta máš čtyři gumy, u moto jen dve.

Ten instruktor prostě říkal i něco v tom smyslu, že raději by nevyměnil olej v motoru než že by jel na tak staré gumě a s nevymenenou brzdovou kapalinou /to nám tehdy doporučil, abychom s e to naučili měnit sání, že to je to nejlepší co pro bezpečnost můžeme udělat, že se v tomto servisu úplně věřit nedá/. Jak to tehdy říkal, dávalo to smysl. Mluvil za sebe a svého kolegu a já ten názor převzal a beru ho jako rozumný. Protože za tu dobu co jezdím vidím, že ten rozdíl vtěch pneu prostě poznat je. A občas.jedu i za deště a tam je to prostě rozdíl relativně velký.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 9. 4. 2021 12:50

Co byste doporučili za A1 skůtr, cenově kolem 35 - 40 000? na jízdy po malém městě, maximálně po okrese (benešov)
Benzín nebo elektro?

Já jsem teda pro benzín a JPN nebo EU značky, v případě dobré nabídky možná Kymco/yuki
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 9. 4. 2021 13:13

Jetého benzinového japonce.
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 4. 2021 19:02

:love:

Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 4. 2021 19:51

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 4. 2021 19:54

Husté je jak mají Taliáni ještě staré kartony od pětikila
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 11. 4. 2021 20:17

Vypadá dobře, už to není taková židle.
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 13. 4. 2021 15:48

Kentoya Sinner, má někdo?
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron