Nebohá Zuzanka :-)

O motorkách a lidech kolem nich

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 6. 4. 2021 17:58

yndezit píše:Tenhle, teď za 650,-
https://www.motogaraz.cz/motul-5100-4t-ester-10w-40-4l


Já to bral tak, aby to byl jeden eshop schopen dodat všechno... Což byl... Jen cena nebyla tak pěkná jako tady... Akorát je divný, že včera hned zaregistrovali objednávku a poslali údaje k platbě, ale dneska celej den nic... ˇžádný zpracováváme, odesíláme...

No jestli to do víkendu nestihnou, bude to zase zdržení...

-- 6. 4. 2021 19:03 --

Vana666 píše:
pech. píše:Lamely jsou v toleranci, pružiny jsou v toleranci, vypínací segment zatlačím zpátky rukou, takže chodí... Je tam sice slabý péro který tlačí segment proti talíři, ale to taky přetlačím rukou.. To je tam aby tam nerachotilo to axiální ložisko... V nastavení s lamelama byl přítlak 0,8, bez nich je to o něco víc a ta svině stejně klouže...
Když tam lamely jsou, jde spojka lehce... Až překvapivě lehce.... Když tam lamely nejsou, jde ztuha..

Ještě budeš rád za konzultace s Ondrou S. :D


co znamená stlačení pružin 62/33 ?


Že pružiny jsou ve volném stavu 62mm a v předepnutém stavu na uvolněném segmentu 33mm.

Konzultace od šarlatána myslím nepotřebuju. Už jsem dost motorů zachránil před hutěma... On tam jeden poslal :-) Kdyby to byla lekce, která ho měla poučit, bylo by to OK... Taky se mi všechno hned nepovedlo...
Ale udržuji si tu pokoru, že jsem sice mechanik, ale nejsem vývojář...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 8. 4. 2021 18:01

Kdo a kdy nahulákal do výpušťáku na olej tunu silikonu, místo aby vyměnil těsnění? Hliníkovou podložku? Kdyby tam někdo dal fíbr, tak to pochopím... Ale tohle? Červenej a ještě černej a mezi tím dosti omačkaná podložka....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 4. 2021 18:44

Já ne.
Ten červenej silikon byl i pod víkem ventilů.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 4. 2021 18:48

Cervenej silikon utesni skoro vsechno ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 4. 2021 19:34

pech. píše:...Že pružiny jsou ve volném stavu 62mm a v předepnutém stavu na uvolněném segmentu 33mm.
...

Mi to právě nepasovalo na zvýšení síly o 20% při předepnutí o další 3 mm, ale to se asi týká nějakých zesílených pružin ?

jinak , tu moji poznámku o konzultaci s Ondrou jsi doufám nebral vážně :hm :-)
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 4. 2021 19:43

yndezit píše:Já ne.
Ten červenej silikon byl i pod víkem ventilů.

A kdyby tě náhodou napadlo shánět novej výpustní šroub, tak ten co je všude v nabídce v eshopech, není správné velikosti. Už ho mám.

Příklad
https://www.motonet.cz/nahradni-dily-a- ... ectedUrl=1
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 8. 4. 2021 20:39

Vana666 píše:
pech. píše:...Že pružiny jsou ve volném stavu 62mm a v předepnutém stavu na uvolněném segmentu 33mm.
...

Mi to právě nepasovalo na zvýšení síly o 20% při předepnutí o další 3 mm, ale to se asi týká nějakých zesílených pružin ?

jinak , tu moji poznámku o konzultaci s Ondrou jsi doufám nebral vážně :hm :-)


Zesílený pružiny dneska přišly, jsou o 5mm delší. Silnější drát nemají. Předepnout by to ještě šlo, protože součet průřezů pružin má 28mm, základní stlačení je 33mm a zdvih přítlačáku 0,7mm.

Už vím, co *****í ten krok. Hřídel má axiální vůli a ačkoliv to hmatová odezva nedává najevo, už když to jde lehce, to ten koš odlehčí, Ten šroubový segment teda bude mít takovou divnou, nelineární odezvu, kdy koš se trochu zvedá mnohem dřív, než začne vzrůstat odpor u konce zdvihu přítlačáku...

Yndezit: taky jsem se divil, proč je tam výpušťák jak z Tatry, když všude je výpušťák tak dvanáctka šroub, tady je dvacítka závit, sedmadvacítka hlava......
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 4. 2021 21:07

Imho ten šroub není origo, narazil jsem na to taky, myslím že jsem na to kupoval ten velký trubkový klíč.
Nicméně, chtělo by to nějak pořešit dobudoucna, existuje na to nějaká lepší podložka, nebo to budu muset taky vždycky lepit silikonem po každé výměně oleje?

A s tou spojkou, chápu to tak, že těma pružinama to nebylo?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 8. 4. 2021 21:26

Bylo. Podle knihy jsou sice ještě v toleranci, ale oproti funglovkám jsou o 6mm kratší... Plechy jsou trochu přismahlý, ale nejsou zkroucený, takže přítlak byl malej. Dávám tím najevo jen to, že spojka nemá lineární ovládací sílu, ale chová se to díky tomu přepákování segmentam, jako by to místo klasickejch pružin mělo talířovku.. Jako v autech, spojka jde zlehka, pak stouž a u konce zdvihu zase zlehka, jak talířovku promáčkneš... Předepnutím by to možná šlo udělat plynulejší.

Prostě se to chová jinak, než spojky s klasickou vypínací vidlicí, ale spíš jako spojka na veeeeelmi starých motorkách. Je to segment á-la Janeček těsně po válce, akorát je silnější a vypíná spojku třikrát větší...

Ta axiální vůle je rešitelná pouze tak, že by se rozebral motor kompletně a přeložiskloval se, znovu by se vymezily hřídele a to co jsem dělal zase znova..... To už platit nechceš... Takže nový pružiny i s těsněním za pětikilo a k tomu olej s filtrem za litr... Naladí se to bez víka, pak se to zavře a když na to nebude nikdo hrabat, bude to chodit....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 8. 4. 2021 21:30

Ok
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 4. 2021 19:42

Obrázek

Obrázek
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 10. 4. 2021 19:44

Jo, dnes bych si vyjizdku na motorce dovedl predstavit. Uz vsechno cajk?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 10. 4. 2021 20:08

Vidlice už tlumí a netečou, spojka už neklouže a spolehlivě vypíná... Odjel jsem, ujel na tom 150km i jsem se po ose vrátil, tak se to jeví býti provozuschopné..... :-)

A teď je třeba to vyexpedovat....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 16. 4. 2021 19:36

Vyexpedována...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 16. 4. 2021 19:38

Zaruka 2 roky? :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků